Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Super Lovers

#1
[Imagine: 78450l.jpg]
Citat:While spending summer with his mother, Haru meets Ren, a boy newly adopted by his mother. Getting along with Ren isn't easy as Haru's goal is to "civilize" him by the time summer ends. Their relationship slowly improves as Haru spends more time with Ren and in return Ren steadily warms up to him. Can they really become a "family" at the end of summer?!

Status: airing
Episoade: 10
Gen: Drama, yaoi, shounen ai, comedie

Fiind o mare fana a acestui gen, m-a bucurat sa aud ca o sa se difuzeze un nou anime yaoi, dupa ataaata timp~ :3
Oricum, e super funny, o poveste draguta si dramatica totodata, caracterele arata impecabil, sunt bine conturate. Am citit si manga care este ongoing (sunt in jur de 24 de capitole pana la momentul actual); sunt nerabdatoare sa apara atat urmatorul capitol, cat si urmatorul episod.
Um, episoadele apar in fiecare miercuri (seara de obicei). Eu le urmaresc pe gogoanime.io. Sooo what do you yaoi lovers think?

#2
Well, well, sincera sa fiu si eu m-am bucurat cand am auzit de acest anime. Bineinteles ca nu voi mai mentiona diferenta de varsta...e acolo si nu avem ce face cu ea. Sunt curioasa totusi de trecutul lui Ren, nu stiu daca va fi explicat mai bine in episoadele viitoare, dar stiu ca mi-as dori. Cat despre Haru, imi pare ca nu stie exact ce vrea si ca s-a jucat putin prea mult cu sentimentele lui Ren, in special in primele episoade, dupa incident. E de inteles but still. Imi plac gemenii desi nu au nici o reactie cand isi vad fratii saruatndu-se si asta ma amuza foarte tare, I like them.
Grafica e draguta, viol nu exista, cel putin pana unde a ajuns anime-ul acum. Si sper sa nu existe nici in viitoarele episoade. Nice.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#3
Wohooo, a aparut si aici, gud... Inca de ceva vreme citeam manga-ul si sa te trezesti cu anime *slava cerului ca cei de pe grupul de yaoi, de pe fb au luat atitudine si mi-au dat si mie un strop din ce stiau ei*
Pot sa spun ca ma incanta faptul ca nu au schimbat multe lucruri din manga, cum ar fi cenzura aia naspa din Love Stage , bine, nici macar in manga nu sunt scene foarte obscene 21 dar na, s-au gandit aia ca daca se vad niste nipples,sa cenzureze.
Revenind la Super Lovers, grafica e geniala, e identica cu cea din manga , asta e wai, rai, avand in vedere ca manga-ul in sine este bun. Personajele sunt bine conturate, cum a zis si DeDal N. , story-ul e bunicel, te tine in suspans de te ia dracii, ca mnah, vrei ceva mai mult yaoi, dar nu ai cum sa rasfoiesti paginile ca la manga, ci sa te uiti la el ca atare, cum a fost lasat.
Nu stiu daca a observat cineva, dar lalaiala nu se observa atat de tare ca anime, decat ca manga, ori nu sunt eu normala 21
Oricum, recomand si manga si anime sa fie citita si vizionata pentru toti care abia au inceput cu yaoi-ul si sa nu se bage pe ceva prea hard decat pot duce. Bine, acum fanteziile trebuiesc hranite de toti, ca mine, bwahahahhahahaha.
Nice anime~
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)