Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pentatonix

#1
[Imagine: ptx.png]

Citat:Pentatonix (often abbreviated as PTX) is an American a cappella group of five vocalists originating from Arlington, Texas. Their work, which is mostly in the pop music style, consists of covers of existing songs, sometimes in the form of medleys, along with some original material. Their music is defined by their own arrangement style, a strong presence of low bass vocals, and a diverse range of vocal percussion.

Nu a trebuit sa aflu mai mult despre ei decat ceea ce am citit in primul rand in descrierea de mai sus. Probabil acesta e unul din motivele pentru care cred cu tarie faptul ca oamenii pot sa fie just freaking amazing! Prima data cand le-am descoperit numele a fost la Youtubers React si am fost curioasa, thanks the Gods. Prima melodie de care m-am bucurat, primul cover a fost Daft Punk, apoi melodia lor originala Love Again si de atunci le-am luat pe toate la rand si nu le-am mai dat drumul. Alt cover ce imi place la nebunie e I Need Your Love si de asemenea au colaborari cu Lindsey Stirling. Probabil din grup, desi e greu sa aleg, vocea preferata ar fi cea a lui Scott Hoying. Si ca sa vedeti despre ce vorbesc, here, enjoy xD!

http://www.youtube.com/watch?v=F80FsZDTgn0
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Ii urmaresc de mult timp, pe Scott l-am auzit dinainte sa se infiinteze grupul si e si preferatul meu de p-acolo.
Long story short, mi-au placut destul de mult la inceput, in ultimul am am renuntat de tot sa-i mai ascult dupa ce s-au mai "comercializat" un pic. Le am melodiile vechi prin playlisturi, their covers back then were omg-ish.
Great group gone average.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)