Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Danshi Koukousei no Nichijou

#1
[Imagine: 33257l.jpg]

Citat:Tadakuni, Hidenori, and Yoshitake are students at the all-boys academy, Sanada North High School. This is a tale about just that- their daily lives as students. Winning the basketball tournament? Finding true love? You won't find any of that here. Whether it's sparking random arguments while hanging out with friends, meeting that one weird co-worker at a part-time job, or even letting imaginations run wild on a windy afternoon, we've all experienced the show's ordinary but true-to-life themes at one point or another.

Daily Lives of High School Boys
Un trio genial din toate punctele de vedere si atat de comun in acelasi timp, personaje unul si unul si comedie pura. Nimic intens, doar situatii de zi cu zi, transpuse intr-un anime ce sparge al patrulea zid aproape in fiecare episod. Nici nu mai are rost sa vorbesc de vocile personajelor ce dau si mai multa culoare intamplarilor si situatiilor hilare. Expresiile faciale au si ele un rol foarte important aici si aventurile baietilor merg in paralel cu cele ale fetelor de liceu, de asemenea un trio si Ringo-chan, o fata ce atrage admiratori imediat ce paraseste o incapere. Seria are 12 episoade si din pacate nu cred ca ne-am putea astepta la un sezon nou dar nu am mai fost atat de amuzata de cand am descoperit One Piece. Il recomand cu cea mai mare placere si va promit ca va asteapta o portie sanatoasa de ras. Enjoy xD!
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)