Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

30-sai no Hoken Taiiku

#1
[Imagine: 27498l.jpg]

Citat:Based on Mitsuba and Ichijinsha's 30-sai no Hoken Taiiku (Health and Physical Education for 30-Year-Olds) guidebook. The guide is aimed at men in their 30s who have not experienced romance or sex with women yet.
Imagawa Hayao is a 30-year-old virgin bachelor. One day, a cupid descends from heaven with the express purpose of forcing him to graduate from virginity. Thus unfolds a pure love story between a 30-year-old bachelor and a 30-year-old bachelorette.

Cam asta e toata povestea, fara ocolisuri, fara prea multe complicatii, doar sfaturi si o multime de faze amuzante/ridicole. Ridicolul apare inca de la bun inceput. Zeii ce au grija de cele doua personaje principale sunt directi si lovesc punctele slabe fara ocolisuri. Ca sa va dati seama mai bine, de ce se intampla in acest anime, well, nu stiu daca nu cumva creatorii au fost fumati pe intreaga perioada pentru ca unele scene sunt orice critica. Inuendo, daca doriti, puteti sa va imaginati five soldiers rubbing up and down againts an artillery piece which then fires a white canonball at a humonguous tissue. Apoi avem un Zeu al Virginitatii ce se jura mereu si promite ca isi va proteja discipolii...??? un copil-zeu in varsta de opt ani ce se ofera pentru practica.... un fund *la propriu* ce aspira o camera intreaga *la propriu* ...am sa va las pe voi sa descoperiti restul. Seria are 12 episoade a cate 12 minute fiecare. Enjoy, I guess!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Deci cineva a facut un topic despre asta.
Plotul prezent pe MAL e slab si foarte prost asa ca am crezut cai o idee proasta in al vedea.
Totusi cred ca asta e comedie in comparatie cu ceea ce se numeste comedie in anime-uri in timpurile acutuale.
Nimic mai mult de spus. Cateva faze savuroase si unor mai mult sau mai putin de gustat de toata lumea pe parcursul intregii serii.
Durata ei o consider un punct forte.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)