Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kamigami no Asobi

#1
[Imagine: 60703l.jpg]

Citat:The story revolves around Kusanagi Yui, who is ordered by Zeus, a god and the headmaster of a school he created, to teach the meaning of love to young and handsome gods. The reason he has for doing this is to cancel the negative effects of the weakening bond between the world of the divine and the world of the humans.

Basic eye-candy for those who want that kind of stuff. Nu ca eu nu as fi una dintre acele persoane. Cand te uiti la personaje si idee, in general, seria imi aminteste de Uta no Prince-sama. Un personaj feminin principal, nu tocmai stapan pe sine ce decide ca e in stare sa calmeze, in acest caz, o gramada de zei incredibil de bine-intretinuti pentru varsta lor. Well, nu are rost sa insist la acest subiect, din moment ce vorbim de zei. Takeru is a huge a-hole la inceput deoarece, of course, e nevoie de o masa de personaje cu personalitati diferite si cu probleme de comportament. Poate imi aduce aminte si de Ouran Host Club dar in acea serie actiunea si personajele sunt mult mai interesante si educative, as spune. Anyway, don't get your hopes up if you want deep stuff. Just enjoy the cliche.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Dedal Crazy-monkey-emoticon-138 .. Esti un mic geniu. De cand zic sa scriu si eu pe aici, uite-ma in sfarsit. Trebuie sa iti sustin si tie faza la asemanarea cu Utada no prince-sama , chiar seamana, dar ai naiba zei,..sunt hot o/////o . Cand am vazut am zis "RAI"Crazy-monkey-emoticon-136 ploua cu bani...
Bine, actiunea e complet diferita fata de asemanare, aici fiind vorba despre o scoala in care Zeus vrea sa-i invete pe tineri zei despre oameni. Dar a fost cruuud sa o ia pe ea asa , pur si simplu. Ma ofeream eu voluntara.... M-a cam dezamagit personalitatea ea. La inceput ma asteptam la o fata mai dura, deoarece in primele minute din anime asa mi s-a parut T^T.
Pe parcurs a fost ok, (cred ca fostului meu coleg i-ar place chestia asta). Zic ca merita incercat, macar de curiozitate... (haideti, zeii sunt ami awesome ca Yondaime, sa-l faceti gelos ... *mwahahaha* ce rea am fost)
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)