Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iti aduci aminte?

#1
Regulile:
1. Cineva pune o intrebare care sa inceapa cu "iti aduci aminte..."
2. Celalalt user raspunde cu da sau nu, dezvoltandu-si raspunsul printr-un exemplu, dupa care pune si el o intrebare care sa inceapa cu "iti aduci aminte".
Exemplu:
A: Iti aduci aminte de cea mai buna prietena a ta?
B: Da, imi aduc aminte ,este si va fi mereu langa mine.

Sper ca ati inteles. Nu prea explic eu bine

Bun, incep eu.
Iti aduci aminte de prajitura preferata din copilarie ?

P.S : am vazut jocul pe un alt forum si mi-a placut atat de mult incat am vrut sa il postez aici ... ^ ^

#2
Sounds like a nice game to play, asa ca voi sparge eu gheata.

O intrebare pe gustul meu, la propriu 21. Cum sa nu imi amintesc parjitura copilariei mele, pana la urma dulciurile sunt placerea mea vinovata nr.1, nu as uita nicio amintire semnificativa cand vine vorba de ele. Savarina era preferata mea cand eram mic, stiu ca obisnuiam sa ma milogesc de mama sa mergem la Panipat-ul de langa noi, care facea parte dintr-un lant de cofetarii-patiserii din Bucuresti, insa care a dat faliment intre timp si sa imi cumpere cate una, dar cu greu reuseam sa o conving, deoarece nu avea incredere in prajiturile vandute in comert. Imi placea tare mult gelatina aceea rosie de pe blatul ei si mai ales sa fie insiropata bine ( o savarina uscata reprezinta o erezie in my book). Acum nu prea mai le mananc, deoarece prefer mai mult prajiturile de ciocolata, insa o data la cateva luni imi mai iau de dragul acelor vremuri.

Iti mai amintesti prima data cand ai plans la un anime?
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#3
Se pune plansul la AMV-uri cu Naruto? 21 era abia pe la inceputuri pe Jetix si e amuzant daca te gandesti ca l-am abandonat la ceva timp dupa aceea, insa la momentul acela, AMV-ul despre cum cei trei prieteni (Naruto, Sakura si Sasuke) erau despartiti de viata si batuti de soarta, totul pe pianul acela heart-breaking de la Never-ending Story - Within Temptation...it was the saddest thing ever. Cred ca am bocit pana am adormit. Daca AMV-ul nu se pune insa, probabil ca am plans la sfarsitul de la Nana, acum vreo 5-6 ani. Adica cu siguranta am plans atunci, in ciuda tonului semi-optimist. It just seemed hopeless and I'm a complete sucker for hardships when it come to great friendships.

Iti aduci aminte prima data cand te-ai imbatat?
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#4
Aww I like it.
Imi aduc aminte si nu a fost o experienta prea placuta. M-am imbatat dintr-un pahar de vin, asta ca sa fiu sincera. Nici nu mi-am dat seama cum s-a intamplat, eram la sora mea si ma gandeam, hai sa gust si eu. Nu mai suport nici mirosul de vin, nu stiu daca am ramas cu trauma 21 dar cert este ca dintr-o data m-am simtit super-aiurita. Mi-a placut gustul atunci, era dulceag si se imprastia prin tot corpul. Mi-a fost rau si prietenul meu a fost cel care m-a ajutat sa ies afara, la aer. Pana la urma am ajuns acasa dupa ce m-a dus sora mea pe motor si am adormit imediat. Ma mir ca nu am cazut.

Next: Iti aduci aminte prima cearta cu un profesor?
[Imagine: ak8THBQ.png]


#5
Nu m-am certat cu niciun profesor...pana acum . Nu sunt genul care cauzeaza probleme .
Iti aduci aminte de primul anime vizionat ?

#6
Primul anime pe care l-am vizionat ar fi Slayer pe un canal in maghiara daca nu ma insel, desi nu intelegeam absolut nimic 21, de luni pana vineri la ora 14:00 eram prezenta sa imi iau doza de anime. Urmatorul a fost Inuyasha (cand am dat de A+).

Iti aduci aminte de prima ?????experienta????? pe net? (sau de ziua cand ti-ai bagat conectiune la internet CSmile ?
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#7
Daca imi aduc bine aminte, cred ca mi-am bagat net undeva prin clasa a VIII-a si mi se pare ca primul lucru pe care l-am facut odata ce m-am conectat a fost sa imi fac cont de Yahoo pentru a putea sa folosesc Yahoo Messenger si a vorbi cu prietenii si colegii mei, marea parte dintre ei avand deja net de circa 1 an. Prin urmare e numai logic sa va spun ca primul download a fost kit-ul de instalare pentru YM.

Iti amintesti care a fost primul joc video pe care l-ai jucat?
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#8
Nu prea ma joc eu jocuri video , dar imi amintesc ca imi placea foarte mult Mario , cand eram mai mica . Ma jucam impreuna cu fratele meu . Conectam la televizor consola video ( ?? ) si ne jucam Smile . Stiu ca aveam diferite dischete( sau casete ? ) cu jocuri ...off ,cat imi placeau .Asta se intampla prin 2006/2007 , acum eu si tehnologia suntem total paraleli .
Iti aduci aminte de un moment amuzant de la scoala/liceu ?

#9
Cand am descoperit ca profu' de informatica are pantalonii rupti in fund? Cum sa nu? Toata clasa radea pe infundate pe sub banca, iar ala se uita cu un ochi la tabla si cu unul la noi. Sarcul, cred ca cineva ar fi trebuit sa-i spuna pentru ca a continuat sa vina cu acea pereche de pantaloni la scoala.
Iti aduci aminte de o intamplare amuzanta din vacanta?

#10
Yeah, chiar vara asta am avut parte de o intamplare amuzanta cand am iesit cu niste amici in parc. Am incercat sa execut si eu o schema de baza si teoretic destul de simpla de parkour sarind de la o inaltime de vreo 2,5 metri numai ca la aterizare sa alunec si sa cad in fund like a boss XD. Tentativa nu a ramas fara urmari, o saptamana am schiopatat destul de rau, dar cel putin am reusit sa le mai descretesc fruntile prietenilor mei 10. Note to self from now on: leave parkour to the pros 21.

Iti aduci aminte cand erai mic ce profesie voiai sa urmezi cand vei creste?
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)