Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 3 filme preferate

#1
Pana acum au aparut 12 filme One Piece. Pe cum trece timpul, nu pot decat sa devin din ce in ce mai entuziasmata atunci cand le urmaresc deoarece actiunea e absolut geniala, grafica din ce in ce mai incredibila si personajele, ca de obicei, superbe. Ah si nu trebuie sa fie neaparat filme, poate OVA sau episoade speciale sau orice altceva, sunt cateva. Asa ca acesta e topul meu.

1) One Piece Film: Z
Nu cred ca am fost mai entuziasmata la un film si nici nu cred ca am facut mai multa galagie decat la acesta. Nu pot sa cred cat de puternici au devenit piratii straw hat si tot ma mir, ma mir cat de badass e Luffy, in special aproape de lupta finala. Si lupta finala, oh god, the monster trio in actiune. Efectele au fost incredibile si m-am simtit ca intr-un joc video. Trecutul lui Z e foarte trist si nu pot decat sa accept faptul ca a avut motive intemeiate pentru a-si dori razbunarea. Imi e cam greu sa ma exprim concret si logic atunci cand ma gandesc inapoi la el si la cat de mult m-a impresionat. Love it xD!

2) One Piece Film: Strong World
Vreau sa incep cu garderoba ironica de catre final. Daca s-a cerut imbracaminte speciala pentru eveniment, nu conteaza daca ai venit sa spargi petrecerea, urmezi regulile. Again, grafica geniala, actiune din plin, m-a impresionat din nou. Dupa cum vad eu acest film, e o reinnoire a promisiunii facute de pirati la bun inceput, o promisiune dupa care isi modeleaza faptele si anume nimeni nu este lasat in urma. Legatura stransa ce ii leaga este mai presus de toate.

3) Episode of Alabasta: The Desert Princess and the Pirates
Este singurul film in care apare Vivi. Mi-a placut din toate punctele de vedere si nu am ce comenta, ca de obicei. Observ ca deseori nu am ce comenta la OP, fie ca e seria, personajele sau actiunea. Mi-as dori ca Vivi sa mai apara in viitor si sa ia parte din nou la intamplarile piratilor, she was awesome xD.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 5 personaje preferate Yondaime 1 2.644 29-07-2014, 06:19 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)