Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Plutesc

#1
I really didn't wanna post this, dar m-a obligat cineva (YZYY)

Plutesc plutesc, nu nimeresc
Inalte valuri ma lovesc
Acelasi loc, nu-mi amintesc
Acelasi zambet parintesc

Un' ma duci, dar unde vreau?
Merg in fata, poate, sau?
Poate-s vulturi, gheare au
Plutesc, plutesc, incetinesc

Ia-ma tu, trage-ma sus
Mana ta, plina de spini
Toata viata m-ai rapus
Cu durere ma alini

Plutesc, plutesc, dar ma scufund
In iluzie ma cufund
Ma opresc din a pluti
In Inot as izbuti

Unde duci, dar unde sunt?
Intuneric, ma afund
Nicio stea, nicio lumina
De nimic lumea e plina

Plutesc, plutesc; dar vreau sa zbor
Aripi n-am, si simt ca mor
Dau din maini, dar nu ajung
Malul asta-i mult prea lung

#2
Da! Eu te am obligat! Si ma bucur ca am facut o!!
E superba,magnifica,dureroasa pana la sange.Cel putin pentru mine. Eu stiu ce inseamna. Cum ti am zis(dar simt nevoia sa o spun si aici) face parte din categoria lucrurilor care te sfarama bucatica cu bucatica,pana iti vine sa urlii de durere si in acelasi timp te uimeste cu atata frumusete. Ma bucur ca m ai ascultat. Mai vreau. Cat mai multe. Vreau o carte cu ele. Asa ca ma pun sa astept
Ja ne. :*
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#3
Foarte draguta poezia, Nith, desi nu ma dau in vant dupa poezii, imi place. Poate in viitor vei scrie si un fic, ma impac mult mai bine cu ele. Si cum ai intrat pe lista mea de "cupluri yaoi" ale zupului, as fi mai mult decat incantata sa apari si cu un fic yaoi. Si revenind, buna treaba! :3 ^.^
[Imagine: tumblr_m9maxj6g8R1qe815jo1_500.gif]
Bite he hand that feeds
Tap the vein that bleeds
Down on my bended knees
I’d break the back of love for you

#4


Son. I iz proud of u. WRITE MORE

Micutul Nith si-a aratat in sfarsit latura sensibila, aw aww ;A; You blew yer cover
Serios acum, nu ma asteptam sa scrii atat de frumos. Poezia reflecta foarte bine disperarea din sufletul unei persoane si totusi, in strofa "Ia-ma tu, trage-ma sus/ Mana ta, plina de spini/ Toata viata m-ai rapus/Cu durere ma alini" se investe si o ultima raza de speranta. This is getting gayer and gayer

That being said, astept sa mai postezi si alte poezioare dragute~

P.S: Dir a zis ca esti poponar

#5
Owww, Doamne, nu pot sa cred, Poetule!!!! o.o
Am citit, am recitit cu voce tare si am un singur cuvant sau ce o fi ala de scris... WOW...
Nu prea am cuvinte sincera sa fiu, de obicei scornesc eu ceva... hmm, m-au trecut toate apele cand am citit desi pare ca ma inec eu , nu poezia intr-un zbor continuu, dar sa zicem ca o sa-mi treaca curand.
Felul cum ai repetat "Plutesc, plutesc" chiar m-au facut sa simt asta si inca nu am aripi sa zbor desi zic ca is Ingeras.
Sunt mandra de Yzyy ca te-a convins pentru ca nu-mi vine sa cred ca poezia scoate din tine nu stiu exact, dar nu partea rea, gata, partea sensibila de care nu credeam ca esti capabil. Minunat! Imi place latura asta artistica, mai ales poezia pe care , din momentul asta am sa o ador pana la sfarsit. (mda, plina de linguseala, dar mna, e super si nu prea stiu ce sa comentez)...
Ce sa mai spun: MAI VREAU

*HUGS*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#6
Vaai cat de draguta a fost poezia ta. Vai doamne chiar a fost adorabila sincer si sper sa mai scrii cate ceva ca vad ca ai facut multe persoane sa iti citeasca poezia printre care si eu. Succes in continuare ^^
[Imagine: cereal-guy-o.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)