Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Reinvierea zup-ului.

#11
Citat:wut. Lucruri intresante precum ce? Poate am putea sa ne folosim de acele 'lucruri interesante' si sa le adaptam forumului incat sa fie atragatoare pentru lume. Si serios, dvd-uri? Torrent-urile au fost la putere de cand ma stiu si sigur vor ramane in continuare, in cel mai bun caz o situatie de genu ar fi fost "de unde pot sa downloadez acest anime/unde pot sa-l vad online".

Iar legat de trezitul interesului fata de anime, asta este ceva ce ar trebui sa vina de la fiecare in parte. Si eu am avut o pauza de vre-un an in care nu m-am mai uitat la nici un anime, no particular reason, doar ca simteam ca nu mai am rabdare sa ma uit 20 de minute la un anime, in schimb puteam sa ma uit ore in sir la seriale. Totusi, acum chiar sunt la zi cu cateva anime-uri, deci este ok. Revenind la subiect, cum spuneam, nu cred ca poti trezi interesul cuiva fata de animeuri oricat de mult i-ai spune ca nu stiu ce anime este foarte tare si trebuie vazut, daca acelei persoane nu ii se pare interesant, nu se va uita oricat de mult i-ai spune tu ca merita vazut.

DVD-uri erau folosite in urma cu 7-8 ani si mai inainte. Era o vreme cand se foloseau cd-uri. Pe vremea cand nu toata lumea avea net si cand viteza nu era atat de mare incat sa ai un sezon in 20 de min. Pe vremea cand nu existau site-uri de stream. Pe vremea cand anime era ceva nou. Torrentele nu au fost la putere din toate timpurile

Cat despre lucruri mai interesante chiar tu ai zis, serialele. Din 2005 pana acum am avut o multime de seriale mult mai bine facute decat pana atunci. La fel si in materie de filme. Majoritatea oamenilor care erau acolo cand a inceput fenomenu anime in romania au trecut la seriale. Asta pentru ca dupa 2007 am avut o proportie mult mai mare de anime slice-of-life si destul de putine animeuri epice. Ce poti sa vorbesti sincere despre un slice-of-life? Un anime epic te face sa reactionezi mult mai mult, in bine sau in rau, nu conteaza.

Il inteleg pe Romania si are dreptate. Ca mozi nu am facut nimic. Sunt convins ca fiecare are o scuza care pare decenta. Nu e. Nici macar eu nu am o scuza decenta. Nici macar nu incerc sa fac una. Este doar ca nimeni nu a mai vazut animeuri. Si cand le vad le e lene sa bage jumatate dintr-un episod ca sa isi exprime parerea. asa ca daca vreti sa mai facem viata incercati sa puneti cate un coment pe zi la fiecare anime vazut la care nu ati comentat
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#12
Someone give those men (Ro and Majin) a cookie!

Sunt de acord cu amandoi in ceea ce priveste "interesul" pe care moderatorii/adiminii bla si userii l-au acordat forumului. Da, oamenii nu se mai uita la anime-uri. Nici macar eu n-am mai vazut un anime de vara trecuta, deci nu am cum sa le impun altora sa se uite si sa-si exprime opinia pe baza a ceea ce au vazut daca nici macar eu nu fac asta. Nu ai cum sa-i bagi unui om ceva pe gat.

Anime-urile, cum zice si Majin, au pierdut teren mult de tot in fata serialelor in ultimii ani. Baiul e ca nici macar la sectiunea pentru seriale/ filme/ whatever nu se posteaza. Mno, pai si-atunci ce dracului mai e de facut? Anul trecut, la un moment dat, stiu ca ma enervasem foarte tare pe useri si inchisesem Llama Drama. In alea cateva zile cat topic-ul a fost inchis abia daca a mai intrat cineva pe forum. L-am redeschis, forumul a revenit la viata (sau o imitatie a vietii, intelegeti voi; nici pe atunci nu era cine stie ce suflu uman pe aici). Daca va uitati pe chat (si va uitati, pentru ca stiu ca mare parte din persoanele care mai frecventeaza site-ul doar pe acolo isi fac veacul), veti vedea ca acolo se tin si discutii interesante. In ceea ce priveste chestiunea asta, cred ca chat-ul e singurul lucru care mai tine forumul in viata.

Also, I would like to offer @DeDal N. a cookie pentru ca e singura persoana care inca posteaza si ale carei postari sunt relevante si argumentate cum trebuie. I salute you! Ma inclin.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#13
Ok, I'm gonna give my 2 cents now.
Si-am sa incep cu Niji:
- anul trecut standul a avut foarte putine chestii si-a mers foarte bine cu ce-a avut. Dodotu, care facea portrete in mai multe stiluri, a primit vreo 40 de comenzi si posterele pe care mi le-a dat o prietena de la aleea artistilor pentru stand s-au vandut aproape toate (si asta pentru ca nimeni din cei care au zis ca vor participa cu postere n-au facut-o)
- am avut calendare cu zuppy pe care le-am dat gratis si pe care mi le-a facut tot gratis Yoneyu. Din nou, ce a fost a mers bine, problema e ca nu prea a fost.
- stand in zona comunitatilor la conventii nu are nicio comunitate de pe facebook/fansub/etc. Doar noi si mangazen. Restul sunt asociatii culturale sau scoli de manga (gen scoala Sakura)
- de facut promovare e usor, cand ai pentru ce face promovare. Daca la stand am zece postere si-un desenator (si Luana, saraca de ea, singura care chiar a venit cu ceva) poate sa umble si Alin cu pancarta in mana ca oamenii n-or sa aiba la ce sa vina.

Acum forumul:
- promovare pe facebook? S-a mai oferit o persoana sa se ocupe de pagina -> Niska. S-a tot ocupat.
- meetinguri s-au tot facut si se fac. Dar daca toata lumea vorbeste pe chat sau in privat n-o sa avem activitate chiar daca se leaga prietenii.
- cand s-au facut lucruri pe aici in ultimii doi ani s-au facut, imi pare rau s-o spun, pentru ca am impins persoane de la spate. Pot sa numar pe degete initiativele de pe aici, fie ca e vorba de membri sau de staff.

Cam asta ar fi parerea mea.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#14
Problema era in felul urmator: idei si incercari de a tine formul erau cu miile dar sincer, de multe ori si adminii/moderatorii se luptau cu morii de vant, cum spuneai si tu Ulquiorra, dar chestia cu forumul nu tine de cat de activi sunt moderatorii sau mai stiu eu, daca tinem bine minte rolul principal al moderatoriilor/admini e sa tina o anumita ordine atat in materie de postari cat si in materie de populatia care frecventeaza... -cu toate ca deja populatia e destul de mica-, si mai apoi vine partea de inovatie si idei despre cum sa imbunatatim forumul. Ah, si-mi pare rau de acele idei geniale care nu au fost puse-n practica pentru ca sincer, nu aveai cu cine... si uneori, nu aveai nici pentru cine.
Partea naspa e ca s-a ajuns de la un numar lejer de 100 de persoane online pe zi- la 10, si sa fiu sincera, mi teama ca si acele 10 persoane in medie care intra zilnic sa nu dispara si ele, iar forumul -dupa 8 ani de activitate- sa ramana parasit ca si cum nici macar n-a fost... (thats why, we need to do smt!) . Oamenii ce mai sunt prezenti prin zona... fie pe chat,fie pe la cafenea, fie mai facand cate un post-doua, (sincer, lets all be honest, pentru numarul nostru de persoane active la ora actuala nu putem zice ca ducem complect lipsa de posturi-*optimistic Sushi*), they are here, chiar si la stadiul in care suntem, they are still here! *hugs them all* Totusi, mai e o speranta, una cat de mica, dar mai e! Recunosc, m-am panicat cand am vazut ca Sy a renuntat.. *cough, cough, lets hope we will bring him back *cough, cough* & *puppy dog eyes*, e ca si cum un tata ar renunta la copii lui 21 pf, si copilul asta are abia 8 ani -zic de forum-, imaginati-va ce ar ajunge de capul forumului X_X ... Grr. Sy are idei si potential si e mai mult decat perfect pentru locul de admin, dar sincer... cand nu ai pentru cine, in inteleg perfect.
Poate da, poate la multi dintre noi a trecut periada de a viziona anime-uri intr-un mod obsesiv, si poate pentru a ne integra in rest cu lumea am inceput sa vizionam si acele seriale, care recunosc, au devenit din ce in ce mai bune, dar... fie ca vrei, fie ca nu, fani anime tot mai sunt, si inca cati! Am totusi 20 de ani si 50% din grupul meu de prieteni se uita la anime-uri, fie otaku sau nu. Partea naspa? Abia 5-10% din ei de au auzit de forumuri si/sau au cont pe vreun forum, pentru ca multi, multi, multi prefera sa se limiteze la ideea cu facebook care sincer, a cam mancat toti utilizatorii de forumuri. Am stat si m-am gandit la un lucru, nici eu la inceput nu am stiut de anime-zup, dar am aflat de el printr-o banala reclama, sau ma rog -prin 2008 pe cand mi-am facut eu contul pe zup era acel joc prin care iti puteai face un chibi si ti-l puteai pune in semnatura si toate alea. Culmea, eu venisem de pe manga-anime unde era PLIN, plin cu semnaturi de genu, si era o chestie misto pentru ca era si fun si era si o reclama buna.
Si sincer, cine ar cumpara un produs de care nu a mai auzit? Asa suntem si noi, ne-am ingropat in ego-ul nostru si am lasat lumea sa treaca pe langa noi iar noi n-am scos nici macar un cuvant. Cum naiba sa auda generatia tanara de fani anime de noi cand noi practic stam uitati pe un forum. Da, stiu, trebuie sa fie ceva sa-i atraga. Si cum sa-i atragem? E ca si cum eu as face niste prajituri pe care mai apoi sa vreau sa le vand, dar in loc sa dau anunt in lume, le tin ca o idioata in frigider sperand sa-mi cada cumparatorii peste frigider si sa se indragosteasca de prajituriile mele. Duh. No. Cam similara situatia, nu?
Sincer, nici facebook-ul nu are cine stie ce vai Doamne de oferit, da e vorba ca exista un numar exagerat de oameni, si fie ca vrei, fie ca nu, ei sunt atrasi in aceea ingramadeala. Asa era si cu Zup, sincer imi dau exemplu cazul meu propriu de cum am ajuns pe Zup prin 2008. Ce m-a atras? Igramadeala aia. Eram lovita de ??alentul??de a scrie pe atunci, dar sincer era mai mult doar de a imi hrani ego-ul sa vad persoane postand, iar Zup era locul perfect, mai ales ca te faceai sa fi obsedat prin a da refresh, ca deh, poate posteaza lumea cate ceva. E vorba ca lumea in sine vrea sa se afirme, ca tot s-a zis de userul egoist si atunci aveau unde. Same shit e si cu facebook-ul. Smile

Suntem constieti de starea actuala a forumul, dar sa fiu sincera m-am cam saturat de atata persimism... si cam trebuie sa fiim uniti - sa promovam macar ce mai avem, si cu timpul sa aduce sa punem in functiune si acele idei ingenioase.
Reclama, oricat de enervanta e pentru utilizator, tot se va lipi de el.
Ps. Am observat totusi un val destul de mare de oameni care traduc anime-uri, si cred ca nu le-ar traduce doar asa de plictiseala.

Ps 2. Am o prietena inraita fan anime de vreo 14 anisori si ieri de curiozitate i-am pomenit de chestia cu existenta unor forumuri anime, reactia ei? ??ell, nici nu stiam ca exista.??Hm. Si probabil daca as intreba si pe userii mai vechi, fosti membrii activi si alea alea, probabil as primi raspunsuri de genu ?????oh, am si uitat de el?????.

Dureros..

Ps3. Chiar si cu ego-ul de copil incapatanat ce nu vrea sa se gandeasca la disparitia acestui forum, acord dreptate la toti, nu mai e ce a fost, dar.. degeaba stam si ne uitam cum pe zi ce trece disparem unul cate unu si sa nu facem nimic. Trebuie sa ne adaptam vremurilor, Am idei. Sunt idei, multe chiar.. dar sincer am nevoie de ajutorul/sprijinul vostru si de o farama de optimism, dar mai ales Sy are nevoie. Sau mai bine zis noi avem nevoie de Sy? 21) Nu stiu sigur, dar... nu vreau sa fie ?????the end?????.
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#15
Citat:de multe ori si adminii/moderatorii se luptau cu morii de vant, cum spuneai si tu Ulquiorra, dar chestia cu forumul nu tine de cat de activi sunt moderatorii sau mai stiu eu, daca tinem bine minte rolul principal al moderatoriilor/admini e sa tina o anumita ordine atat in materie de postari cat si in materie de populatia care frecventeaza... -cu toate ca deja populatia e destul de mica-, si mai apoi vine partea de inovatie si idei despre cum sa imbunatatim forumul

Well, daca e sa judec din prisma a ceea ce ai scris tu mai sus, adminii si moderatorii nu s-au achitat de niciuna din acele sarcini pe care tu le-ai mentionat in ultima bucata de vreme, n-au ordonat nici postari, nici populatie, ce-i drept in mare parte pentru ca nu au avut ce, dar nici nu au mai incercat sa faca ceva pentru a schimba asta. Nici macar la topicurile de nou veniti, unde era cel mai important sa isi faca aparitia si sa fie primitori cu acestia, nu ii mai onorau pe putinii useri care isi faceau totusi cont cu prezenta lor, cu toate ca vad ca sunteti constienti cat de greu este in zilele acestea sa ai un user care sa ciocane la usa forumului nostru. Nu cred ca era atat de multa munca pe forum sa nu se poata scrie 2-3 randuri de bun venit. Singurii care ii mai intampinau on a regular basis eram eu si DeDal N plus, minus 2-3 useri obisnuiti. De ce vreti sa atrageti noi membrii? Ca sa nu ii bagati in seama cand isi fac cont? Mai bine lasati lucrurile asa cum sunt, daca dupa spusele tale pe aici rolul unui admin/moderator este sa fie pasiv si doar sa fie un observator tacut si necomunicativ, care muta, sterge topicuri/posturi sau baneaza, avertizeaza useri. Sper din tot sufletul pentru binele acestui forum ca nu asta intelegeti voi prin comunitate unita.

Eu pe Syrius il inteleg, el se ocupa doar cu partea tehnica a forumului si o facea bine, atat cat ii permitea timpul, nu aveam pretentia de la el sa si stea sa traga de limba userii pe forum, dar de la ceilalti cam aveam, staff-ul doar numara peste 5 persoane, avea cine, daca chiar se dorea. Eu cred ca e vorba mai mult de comoditate decat de roluri aici, la inceputul oricarui forum credeti ca mozii si adminii au cu cine? Nu au desigur, dar asta nu inseamna ca trebuie sa renunte si sa isi ia jucariile, daca chiar vor sa realizeze ceva, trebuie sa se implice mult la inceput pana se formeaza un nucleu, dupa aceea pot intr-adevar sa o ia mai usor si sa se ocupe doar de probleme administrative si tehnice. Cati patroni nu muncesc cot la cot cu angajatii la inceputul unei afaceri pana aceasta se dezvolta? Probabil ca unii de pe aici inca sunt obisnuiti cu vechiul flux de membrii de acum cativa ani si au uitat cum se face si au devenit boemi. Putem considera si acesta un nou inceput al forumului, dar pentru asta trebuie si voi, cei din staff, sa lasati boemia si sa mai faceti si munca mai de user, pana la urma ce altceva ati mai putea face in acest moment aici?

Citat:Asa era si cu Zup, sincer imi dau exemplu cazul meu propriu de cum am ajuns pe Zup prin 2008. Ce m-a atras? Igramadeala aia

My point exactly, pliantele, desenele si reclamele nu vor ajuta cu nimic acest forum, daca userul va trage un ochi pe aici si va vedea ca forumul e pustiu, deoarece nu acestea atrag userii cu adevarat. Inainte de a face marketing trebuie sa lucrezi ca produsul tau sa fie bun, deoarece clientul nu e prost si va vedea daca doar reclama este de el, iar in cazul unui forum pentru a fi bun tot ce conteaza este activitatea, nu teme care iti iau ochii, joculete sau lucruri mai mult sau mai putin insemnate. Prin urmare inainte de pregatiri de Nijikon, eu unul as lucra ca acest forum sa se ridice la nivelul reclamei ce o aveti in plan, altfel o sa munciti in van, asa cum a facut si Syrius and co. la Nijikon-ul de anul trecut. Insa nici asta nu garanteaza mare lucru, deoarece cum am zis, fata de acum cativa ani cand existau numai forumuri, nici macar chat-uri nu prea erau, userii au mai multe optiuni cand vine vorba de locurile si mediile unde doresc sa isi expuna opinia despre anime-uri.

Eu inca imi mentin ideea ca forumul nu ar trebui sa mai reprezinte partea principala a acestui site, nu cred ca mai este viabil si ma gandesc ca e timpul pentru o schimbare radicala, o strategie diferita. Eu unul sustin ceea ce a vrut Sy la un moment dat sa faca cu acest site, sa il transforme intr-un portal de stiri unde userii sa afle noile noutati din universul otaku, poate sa facem si review-uri, quotes of the day si forumul sa intre in background, iar pagina de facebook sa fie un fel de intermediar intre acesta si multitudinea de fani anime prezenti acolo. Dar daca voi vreti sa fiti incapatanati si sa mai continuam cu deja vu-urile, so be it, don't let my rant stop you.

P.S. Tot ce am scris mai sus nu a fost scris pentru a deranja pe nimeni, ci pentru a deschide ochii la cum stau cu adevarat lucrurile pe aici in acest moment, deoarece am simtit ca nu prea se pune punctul pe i in acest thread si inca ne agatam de ce nu a mers in trecut in loc sa lucram in prezent cu o alta perspectiva pentru a crea un viitor mai bun pentru acest site.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#16
Wow!!! Sa lesin de atata aciditate. Guys,unii dintre voi tineti cu dintii de atitudinea pesimista(sau cica "realista"), si ma intreb de ce oare?!?
Eu nu stiu cum era in 2007 sau in 2010,pana anul trecut nici nu stiam ca exista notiunea de forum ^_^`,daaar eu am impresia ca in goana noastra dupa "ceva" pierdem esentialul,si anume ca forumul nostru,asa cum e acum, e net superior tuturor din acest domeniu.
Motive(asta sa nu ziceti ca nu stiu ce vorbesc)!!
Am intrat pe forum-ul Nijikon. Reactia mea? "Dafuq did i just see???"@_@ De ce am avut reactia asta? E simplu,pe acel forum nu era postat din noiembrie 2013!!!
Alt exemplu: Anime4fun. Acolo mai gasesti ceva activitate,dar strict pentru traduceri. In rest pauza. Nicaieri nu gasesti un subiect care sa te atraga.
Si exemple as putea sa dau la nesfarsit. Alta problema care vreau sa o ridic: ce aveti cu chat-ul fratilor???? Care e problema voastra cu acest chat?? Va deranjeaza ca exista mai multa activitate pe chat decat pe forum,propriu zis? Ok,hai sa mutam discutiile care le avem acolo in topicuri.
Macar noi avem subiecte interesante si cu o puternica incarcatura emotionala(asta pentru cine intelege!),spre deosebire de ce-am vazut in alta parte.
Vorbiti mereu de facebook,dar pe pagina noastra n-am vazut sa mai posteze cineva din aprilie. O sa ziceti ca eu de ce nu fac ceva si aveti dreptate,dar eu macar sunt la inceput de drum intr-ale vietii virtuale,eu vreau sa fac dar nu stiu cum si-mi lipsesc multe chestii.
In fine,sa intelegeti de ce am aberat pe aici;
1. Situatia noastra nu e chiar atat de rea. Normal ca mereu se poate mai bine,dar in acelasi timp se poate si mai rau(cum am prezentat mai sus).
2.Insist pentru reclama!! Lumea trebuie sa stie de noi! Chiar si postarile vechi de ani,sunt interesante si amuzante,sunt pur si simplu altfel!!
3.Puneti-va in aplicare ideile,fara sa aveti sentimentul ca e pierdere de timp. Chiar daca nu se intampla efectul dorit,macar v-ati demonstrat voua ca puteti sa faceti anumite chestii.
4.DA pentru ideea lui Ulq,ar trebui sa evoluam,sa devenim ceva nemaivazut pana acum in Romania(ideile grandioase mereu au succes!).
5.Neaparat trebuie sa apara aplicatia pentru smartphone!!!(unul din principalele motive pentru care facebook-ul a luat asa amploare este tocmai aplicatia care o au. Utilizatorii nu mai sunt restrictionati de folosirea calculatorului. La fel ar trebui sa fim si noi.
6.Din categoria idei zburlite si S.F-- sa ne facem clipulete sau mini filmulete pentru reclama; sa incercam sa facem propriul nostru eveniment(sincer Otaku si Niji lasa de dorit,dar asta e doar parerea mea); sa incercam sa facem rost de sponsori si sa incercam sa aducem zup-ul si in viata reala.
Cam atat .Nu vreau sa va mai plictisesc cu ideile mele retarde.
Ja ne.
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#17
Oke, multumim pentru huge post si timpul acordat pentru idei pro si contra (le vom lua in considerare pe toate)

Cateva noutati pe scurt:

1. Avand in vedere retragerea lui @Syryus *sigh*, imi face o deosebita placinta (pardon, foamea), placere sa va anunt pe noul pe noul admin ce se va ocupa de partea de tehnica si anume... *tobe* *pampapamapamapamapoa* pee.... @The Penguin (yep, adica partea de wordpress e still ON, cel mai on-ON! - va reveni Pingu cu mai multe detalii- )
2. One more thing, staff-ul va trece printr-o serie de modificari subtantiale. (No worries, nu decapitez pe nimeni...not yet 8C)

*runs away*
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#18
Eu stiu de mult de acest site de anime,si cum am fost si eu fan inrait ,si inca sunt,imi place .
Activitatea scartaie rau de tot fata de cum a fost.
Trebuie promovat site-ul peste tot,altfel,nu rezolvati nimic.
Chiar daca sunt membrii din staff activi,chiar si prin post-uri , tot nu se face trafic.
Trebuie mai mult de atat.
Daca administratia are capital,atunci eu o sfatuiesc sa cumpere reclame pe site-uri populate.
Bineinteles,reclama e bine venita si pe celelalte retele de socializare,facebook,steam/messenger,twitter etc.
Se gasesc,e plina populatia de copii care urmaresc seriale si stau pe forumuri,trebuie munca ca sa ajunga din nou populat.
Acum la putere mare sunt site-urile unde se discuta despre seriale coreene.
Daca sunte-ti pasionati de asa ceva,puteti foarte bine incerca sa creeati tot ce se poate despre ele,in materie de discutii,tot ce intra,ca si aici in cazul anime-urilor.

#19
Thank you guys Crazy-monkey-emoticon-138 si multumesc pentru intro, @Geesushi
I'll do my best ^-^

In privinta deadline-ului, exista mai multe cai pe care noul site le poate urma si va trebui sa le iau pe rand si sa le testez ca sa vad practic, care este cea mai buna. Pana la sfarsitul lunii cred ca vom avea un deadline, sau chiar mai mult decat atat.

Nu ma pot pronunta sigur, este un proiect mare cu foarte multe idei bune ce pot fi implementate (si eu abia astept, sincer xD). Sunt foarte multe lucruri de tinut cont xD

Dar va pot spune cu certitudine ca noul site va fi epic.

P.S.: we're gonna be reborn ;-)
Code high, debug sober, document drunk.

#20
Felicitari, dude, pentru noua pozitie, sper ca aceasta numire sa fie una de bun augur si site-ul sa renasca asa cum asteptam cu totii de ceva timp incoace. Don't let us down, man or I will tar and feather you to death ( I know where to find you ^^). Nooooooo pressure whatsoever 21. *brofist*.

Pe barba lui Conchita Wurst.... citind P.S.-ul noului nostru admin, IMO her(his?) song should be our forum's theme song pana cand site-ul chiar va fi "reborn" 10.



Rise like a phoenix, Zuppy! XD.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)