Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Portgas D. Ace

#1
[Imagine: Portgas_D._Ace_Portrait.png]

Portgas D. Ace
sau Gol D. Ace
sau Fire Fist Ace si-a revendicat numele de pirat datorita puterilor sale pe care le are pentru ca a consumat Fructul Diavolului Mera Mera no Mi. Acesta e fratele lui Luffy si spre deosebire de el, e mult mai manierat, la prima vedere pare mai educat si inteligent si in principiu, mai tolerant, tocmai de aceea nu sunt putini cei ce se intreaba daca cei doi sunt intr-adevar frati. Ace e narcoleptic si adoarme in cele mai diverse locuri si ocazii, astfel incat baga alte persoane in sperieti, facandu-i sa se intrebe daca e mort sau nu. Chiar daca Ace nu a fost tot timpul atat de binevoitor, vorbind de trecut, acesta a decis ca o schimbare e necesara din moment ce are un frate mai mic, doreste sa fie un exemplu pozitiv pentru el. A Doua Divizie a piratilor Whitebeard il are pe Ace comandant si acesta il vede pe Barba-Alba ca pe un tata.

Ace e unul din personajele mele preferate din intreaga serie si sincera sa fiu, nu credeam ca a avut un trecut atat de tumultos, ba mai mult, dragutul si pistruiatul de Ace a incercat saaaaa scape de Luffy de atatea ori *nu stiu daca asta e spoiler sau nu*. Ace are un trecut incarcat, ca si o gramada de alte personaje si deoarece reuseste sa gaseasca un motiv pentru a merge mai departe, acesta gaseste puterea de a trece peste vorbele auzite in copilarie. He is awesome xD!
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)