Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

K

#1
[Imagine: 47607l.jpg]

Citat:Set in a world where history has taken a slightly different course from the one we're familiar with, K follows the story of a young boy whose life is caught in a psychic war between seven kings.
Ashinaka High School is known for its unique setting: the entire campus is built on an island. Yashiro Isana, aka Shiro, is having lunch with a cat on one of the school rooftops. After his lunch break, Shiro goes on an errand for his classmate Kukuri to prepare for their upcoming school festival, only to be chased by some intimidating-looking men.

Here

Daca nu imi place un detaliu legat de serie, faptul ca are doar 13 episoade vine in primul loc. Pe langa toata actiunea incorporata, personajele ce par sa aiba un trecut mai mult decat interesant nu au timp de un flashback, tocmai pentru a ne scoate din confuzie. Animatia e superba, culorile sunt vii si alerte, fluiditate incredibila in miscare, personaje gata sa intre in actiune in orice clipa. Povestea e putin cam mare de digerat si doar catre sfarsitul seriei reusesti sa iti dai seama ce se intampla pentru ca de la episod la episod plot-ul se ingroasa si nu mai stii cine e de partea cui si de ce tocmai s-a intamplat asta. In schimb, ideea de la care pleaca toata povestea e mai mult decat interesanta. Ador vocea personajelor si ca de obicei, every badass needs his lolly *see Zaraki Kenpachi*. Imi plac melodiile alese, acestea merg foarte bine cu povestea si sincera sa fiu, imi dau o stare de tristete, asa cum mi-a dat toata seria. Vestea buna e ca un sequel, un film a aparut - K: Missing Kings - si pare a fi mai mult decat interesant, in stare sa lege fapte si intamplari ce au ramas in aer. Anyway, daca aveti chef de ceva colorat, recomand.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)