Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kyoukai no Kanata

#1
[Imagine: 54397l.jpg]

Citat:The dark fantasy follows a high school sophomore named Akihito Kanbara. Although the boy appears human, he is half youmu and invulnerable to wounds because he can heal quickly. One day, Akihito meets freshman Mirai Kuriyama when it seems she is about to jump from the school rooftop. Mirai is isolated because of her ability to manipulate blood, which is unique even among members of the spirit world. Disturbing events begin to unfold after Akihito saves Mirai.

Here

Ei bine, nu am mai gasit alt topic, daca am trecut cu vederea, scuzele mele. Povestea liceenilor m-a prins din a doua incercare si dupa ce am observat ca pot sa fiu distrata de efectele animatiei am zis ca merita sa il duc la bun sfarsit, din moment ce are doar 12 episoade. Personajele feminine ma fac sa ma gandesc la pisica blanda ce zgarie rau si poate daca as fi citit manga, as fi mult mai lamurita in legatura cu ce se petrece. Majoritatea personajelor, daca nu toate au un fel sau altul de putere supranaturala, pot sa ucida youmu, pot sa ridice bariere impotriva lor si pot sa vindece. Lasand la o parte obsesia de ochelari a lui Akihito si a lui Nase de sora sa *creepy*, seria are umor, scene de lupta interesante, personaje care nu cresc prea mult dar seria merita vizionata pentru efecte, daca pentru nimic altceva. Pentru o mai buna explicatie, o sa va placa daca sunteti fan Noragami. May The Gods bless xD.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)