Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tokyo Ghoul

#1
[Imagine: 64449l.jpg]

Citat:The suspense horror/dark fantasy story is set in Tokyo, which is haunted by mysterious "ghouls" who are devouring humans. People are gripped by the fear of these ghouls whose identities are masked in mystery. An ordinary college student named Kaneki encounters Rize, a girl who is an avid reader like him, at the caffee he frequents. Little does he realize that his fate will change overnight.

Here

Dupa toata nebunia de pe Tumblr, in sfarsit primul episod a aparut astazi. Sunt super incitata pentru un intreg sezon sau mult mai multe. Pentru inceput, ideea de canibali superumani e intriganta pentru mine. Fiind creaturi fantastice si mult mai puternice decat o persoana obisnuita au avantaj in lupta in care la sfarsit acea persoana devine mic-dejun sau cina dar cina mai sigur, dupa cate mi-am dat seama. Uta imi pare a fi un personaj ce ma intriga, chiar daca nu si-a facut aparitia in primul episod. Kaneki, aww man, you're fricked. In trailer imi pare ca luptele devin din ce in ce mai sangeroase, daca e posibil asa ceva, din moment ce in prima scena Rize isi facea deja de cap, you go girl. Grafica e superba, plot-ul e inca tanar dar delicios si personajele incitante. Sunt o gramada de serii noi si sezoane noi ce apar luna aceasta, vara aceasta si Tokyo Ghoul a reusit sa ajunga pe primul loc in topul meu, destul de rapid. Abia astept continuarea xD!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
I found this really nice English Piano/Acoustic cover of the opening

[Imagine: tumblr_n68tec3tqU1t5muapo3_500.gif]

#3
Un anime destul de ok si totusi naspa datorita faptului ca se vrea actiune horror insa toate scenele horror sunt cenzurate asta il face naspa .
[Imagine: 124vh8l.gif]

#4
Whahaa~ Uitati-va un om care tocmai a terminat de vizualizat Tokyo Ghoul a zis ..repede, repede, sa vedem unde lasam si o parere ... Gata! Am gasit!
Pai, primele secvente m-au mirat, mai ales cu tipa aia plina de sange lipita cu fata de acvariu , cred, ideea este ca m-a cam oripilat inceputul, dar am zis fie, sa vedem next.ul care a continuat sa ma surpinda. Nu, nu am citit si ce e in manga si poate ca nu am sa-l inteleg prea bine animeul, dar ma rog. Vreau sezonul 2!
Se pare ca oricat e de nasol , cu sange peste tot si eu sunt cu pacea sa cer next.ul deja exagerez.
Pacat ca nu am o memorie buna sa retin numele, singurul pe care il stiu e Kaneki deoarece a fost folosit mult prea des. Pare un tip ok si uimitor la sfarsit... are parul alb Crazy-monkey-emoticon-084 si e asa sexy si Crazy-monkey-emoticon-036 cute ......
Ok, ok, ma bucur ca a cenzurat unele chesti naspa..... e mai bine, mie imi era foame si m-am trezit cu un anime despre "mancare" ... in care omul era felul principal. M-am simtit aiurea pana am fost sa pap ceva, dupa m-am distrat cu animeul.
Merita vazut cu cineva care are probleme cand vede sangele 21) .. asta mi-a dat o idee sa caut niste carne prin casa si sa ma uit cu sor-mea la el .... Ok, exagerez acum.. ma duc sa am uit la vreun ponei acum...
Si cam atat
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#5
Tokyo ghoul ... hmm un anime interesant cu o poveste bunicica nu chiar simpla dar nici foarte complexa , plin de actiune cu personaje amuzante si awesome in acelasi timp , animeul ma lasat oarecum cu niste nelamuriri , prima ar fi aceea cum ca ghouli nu ar putea fi ucisi cu nici o arma umana . pistol cutit fier etc , insa ei sunt impuscati de trupele ccg fara nici o problema 22 , asta contrazice umpic chestiile spuse la inceput despre ei si daca tot am inceput cu "defectele" primului sezon as continua cu cenzura care este pusa la fiecare cadru care face animeul sa fie horrror sa intre in aceasta categorie din punctul asta de vedere pare slab in comparatie cu alte animeuri mai vechi din aceasi categorie , um in rest personaje destul de tari atat ca infatisare cat ca si personalitate mie unul imi plac Touka, Kaneki si ultmul dar nu cel din urma suzuya juuzou .


Astept cu nerabdare sezonul doi sa vad cum evoluaza lucrurile .
[Imagine: 124vh8l.gif]

#6
Cand am vazut inceputul primului episod, am zis..."Gata, acest anime o sa fie fantastic"...si asa a fost. Actiunea este destul de interesanta si in acelasi timp, infricosatoare. Am o parere buna despre Kaneki...pe parcursul episoadelor, Kaneki era fricos si nu voia sa se hraneasca cu oameni, dar...in ultimul episod, mi-am schimbat total parerea...si-a schimbat total infatisarea si personalitatea.
Abia astept al doilea sezon sa vad ce se intampla cu Kaneki si cu celalalt Ghoul cu un singur ochi.

@Alucard: Se pare ca nu ai inteles acest anime. Eu nu sunt de acord cu tine, dar fiecare cu parerea lui.
[Imagine: tumblr_ncd7w2Ysyl1rkuc5no2_r1_500.gif]
[Imagine: tumblr_ncd7w2Ysyl1rkuc5no1_500.gif]

#7
Umm am spus doar ca ar fi fost mai misto fara cenzura , ce legatura are asta cu intelesul animeului? Povestea, felul in care evolueaza personajele imi plac , din aceasta privinta este un anime bun insa repet faptul ca e cenzurat il face un pic naspa sau poate nu neaparat faptul ca e cenzurat ci cum e cenzurat .
[Imagine: 124vh8l.gif]

#8
Citat:nimeul ma lasat oarecum cu niste nelamuriri , prima ar fi aceea cum ca ghouli nu ar putea fi ucisi cu nici o arma umana . pistol cutit fier etc , insa ei sunt impuscati de trupele ccg fara nici o problema 22 , asta contrazice umpic chestiile spuse la inceput despre ei

@Alucard Momentan citesc doar manga La Tokyo Ghoul, prin urmare nu stiu ce s-a explicat in anime, insa in manga Amon explica ca cei din CCG folosesc niste gloante speciale numite Q-bullets, care sunt imbibate in Kagune topit pentru a-i putea afecta pe Ghouli, prin urmare are sens ca acestea sa aiba efect asupra lor.

Mai degraba mi se pare un paradox ca
Tsukyiama a putut sa-si foloseasca dintii pentru a-si strapunge carnea si a o manca ca sa supravietuiasca. Teoretic singurul lucru care poate sa strapunga corpul unui Ghoul e un kagune, dar pe al lui nu ar fi avut cum sa-l foloseasca dupa ce a fost macelarit de Touka. Asta oarecum contrazice logica universului, dar nah, eu unul sunt bucuros ca a supravietuit, deoarece e unul din personajele mele favorite.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#9
Chestia aia cu mancatul pentru vindecare e trasa de par , dupa cum stii doar cei care poseda acelasi tip de kagume ca cel al lui kaneki au o rata de vindecare mai mare .
[Imagine: 124vh8l.gif]

#10
*Posibile spoilere. Ati fost avertizati*

Nu e vorba neaparat de timpul de vindecare, deoarece pana la urma trecusera cateva saptamani dupa lupta lui cu Kaneki si Touka cand acesta si-a facut din nou aparitia la Anteiku pentru a ajuta cu salvarea primului din Aogiri astfel avand destul timp in acest interval sa se vindece complet chiar daca nu era un Rinkaku. Insa ca sa se vindece trebuia in primul rand sa se hraneasca cumva, iar in starea cum l-au lasat in biserica nu prea avea cum sa o faca decat printr-o oarecare incalcare a legilor anatomice ale unui ghoul ce ne-au fost relevate pe parcusul manga-ului. Probabil ca autorul a intentionat sa il lase mort pe Tsukiyama, dar s-o fi razgandit dupa aceea, zic si eu.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Tokyo Ghoul root A Romania 4 3.871 06-04-2015, 06:11 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)