Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

putin de la dracusor

#1
Si pe aici talentul meu ascuns 10
Astept critici:

[Imagine: nv4fgg1.jpg] [Imagine: qhOjb8z.jpg] [Imagine: FL52VE2.jpg] [Imagine: Dptzi8l.jpg]
O tipa cu ochelari intr-o lume oarba.

#2
personal, daca ultimul era ceva mai accentuat ( sau poate e doar poza devina) era bun, cel putin ala mie imi atrage cel mai mult atentia, dar banuiesc ca sunt referenced, nu?
Faith in humanity forever lost.

#3
Pentru un incepator arata bine, mai ales penultimul, se vede ca la el ai lucrat cel mai mult. Ultimul e cam sters, nu vad bine detaliile, dar se pare ca ai lucrat destul de mult la armura aia, ceea ce e de apreciat.
Astept si altele, xoxo
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#4
@Dodotu: Intradevar l-am inceput ca pe o schita si nu am ingrosat liniile. Deci de aceea e si sters asa.

@Aggie: Sunt incepatoare... depinde mult de stare defapt si de creionul ce-l tin in mana.
Penultimul intradevar... a fost ceva munca la el, mici greseli dar nici nu l-as mai schimba. Ultimul nu stiu.. schita... neretusat *adica a fost prima mana si asa lasat, fara corectari* si foaia galbuie, nu prindea bine creionul pe ea.

Asta e doodle, ceva mai vechi...

[Imagine: V2wnrMr.jpg]
O tipa cu ochelari intr-o lume oarba.

#5
incearca sa folosesti ceva mai moale, un creion 2B...daca folosesti creion mecanic la fel. Si pentru masuratori (daca faci) ar fi bine ceva tare, un HB sau un H...
Faith in humanity forever lost.

#6

Hi there!
Sa-mi fie cu iertare, dar o sa poposesc si eu aici cu o observatie!
Parerea mea e ca folosesti linii continue, iar astea denota rigiditate. Linia asta, in toata splendoarea ei, dreapta si continua e folosita in desenul tehnic.
In rest... you're doing a great job! Keep going!
The weak fall, but the strong will remain and never go under!

#7
tee-hee, imi plac genul asta de desene, ma gandesc ca ar arata si mai bine daca le-ai mai aglomera putin si nu ai lasa prea mult spatiu intre elemente, dar in acelasi timp sa fie totul in armonie, ca aici, de exemplu. :3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#8
Uuu, cat de dragut, nu prea am vazut doodle-uri pe aici si e prima data.
Hmm, imi plac de asemenea si primele lucrari, dar ceea ce ma incanta este ca ai abordat dematici destul de complexe care necesita multa migala. Singura problema la primele este lipsa dedaliului accentuat. (nu in sensul ca nu ai elemente mai spontane care sa infrumuseteze lucrarea, ci faptul ca nu prea ai pus asa de mult accent pe ele) Incearca atunci cand abordezi teme mai detaliate sa te pui bine sa conturezi detaliile (fie ele chiar si umbre si lumini) ,fiindca in felul acesta desenul prinde viata, arata mai real si mai frumos de asemenea. Si iti sugerez sa nu faci linii continue in sensul ca pui creionul pe hartie si faci lineartul dintr-o suflare. Liniile trebuie intrerupte si apoi iar sa revi la ele si tot asa mai departe, lungintu-te echilibrat pana oferi o schita decenta. Iar lineartul cam la fel, insa cu un creion bine ascutit si subtire sau mai gros daca este nevoie (sau mecanic daca ai la indemana), dar la partea asta sa pui mai multa presiune mai mult accent. Din primul post preferatele mele sunt ultimele doua. Mai ales ultimul, cu toate ca puteai sa mai lucrezi la el, asa arata chiar smecher.

Ultimul desen acela cu doodle-ul, pot spune ca e chiar interesant si frumos. Insa si aici conturul tuturor elementelor trebuie sa fie bine pus la punct ca sa oferi acel accent bun care sa ramana impregnat in mintea celor care admira lucrarea. In fine, dar si asa e chiar reusit.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)