Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Three Flavours Cornetto trilogy

#1
[Imagine: 51U062sC0dL._SX342_.jpg]

Citat:The Three Flavours Cornetto trilogy (also known as the Cornetto trilogy or the Blood and Ice Cream trilogy) is a series of comedic genre films directed by Edgar Wright, written by Wright and Simon Pegg, produced by Nira Park, and starring Pegg and Nick Frost. The trilogy consists of Shaun of the Dead (2004), Hot Fuzz (2007), and The World's End (2013).

Here

1) Shaun of the Dead
Primul, e o comedie romantica in care Shaun, personajul principal, incearca sa faca ordine in viata lui astfel incat sa isi pastreze familia si prietena, in timp ce trebuie sa faca fata unei apocalipse in care zombie cuceresc orasul, sau mai bine zis lumea. Tipic, cliseic dar nu tocmai. Modul in care personajele fac fata acestei catastrofe e geniala si plina de umor negru.

2) Hot Fuzz
Al doilea din serie e o comedie politista. In el, personajele principale incearca sa rezolve o serie de asa numite decese misterioase ce sunt numite accidente. Aici, deoarece actiunea se petrece intr-un sat perfect, nimeni nu banuieste nimic. Din nou, umor din plin.

3) The World's End
Acesta este un film stiintific, apocaliptic si totodata o comedie, bineinteles. In el, personajul principal, acelasi, impreuna cu prietenii lui de o viata incearca sa termine un tur in baruri pe care le vizitau in tinerete. Ideea principala se invarte in jurul betiei lor deoarece eroii reusesc sa salveze lumea fiind extraordinar de intoxicati. Nu tocmai un caz tipic.

Fucking perfect xD! Doar asa pot sa descriu trilogia, una ce ma izbit in fata cu toata puterea. Odata ce iti faci timp pentru ea, realizezi ca merita. Majoritatea actorilor joaca in toate cele trei filme si sunt, dupa parerea mea, fara doar si poate, geniale. Umorul negru, sarcastic, ridicol si in multe alte feluri ma prinde mereu, de fiecare data cand le vizionez. Recomand trilogia din toata inima xD.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Sincer nu am auzit de aceasta denumire decat de cand au inceput unii sa faca mare tam-tam despre plecarea lui Edgar Wright ca scriitor de la Antman. Am vazut primele doua filme si sincer nu au fost extraordinare. Nu au fost niste filme proaste, dar departe de a fi exceptionale si de a merita sa le vizionez a doua oara prea curand.

Shaun of the Dead a fost interesant si l-am vazut intr-o vreme cand eram pasionat de zombies. Un film bun, dar in nici un fel special. Pentru mine cel putin, a fost spulberat de Zombieland in materie de comedie intr-o apocalipsa zombie.

Hot Fuzz in schimb nu m-a impresionat cu nimic. Poate as putea sa spun ca e un cult clasic, dar nu au trecut nici macar 10 ani de cand a aparut. Umorul sicer nu m-a spulberat in nici un fel, cum ma asteptam din descrierile pe care le auzeam de la cei ce il vazusera. Actiunea cat se poate de meh. Sincer mai amuzanta si mai interesanta a fost seria Sherlock de la BBC.

The World's End urmeaza sa il vad candva si poate se va ridica peste nivelul mediocru realizat de celelalte doua, dar nu imi fac sperante.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The Hobbit: Trilogy DeDal N. 0 2.329 29-12-2014, 03:04 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)