Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Meh

#1
No laughing, please. ;-;
[Imagine: vztEHo7.jpg?1] -yup, improvement.
[Imagine: Z0XBa2I.jpg?1] - Oc.
[Imagine: qCPyfJe.jpg?1] - Naruto doodle.
[Imagine: zCKj6Bj.jpg?1] - Sh**y low quality (art trade.)
[Imagine: Evi9jAj.jpg?1]- Finn WIP
[Imagine: pQp7pb1.jpg?1] -Shiny stuff
[Imagine: 6Rmus5I.jpg?1]- old Oc Fabian.
[Imagine: XFjQSvp.jpg?1] - Oc Jamie ( school doodle)
[Imagine: m29YnNR.jpg?1]- Really poor quality lineart of Izayoi Sakuya ( wip at the moment)*not original*
[Imagine: 1jZSlgt.jpg?1] -some shiny lineart.
[Imagine: KMmRkOb.jpg?1]- another trade.
[Imagine: 84owp3U.jpg?1]- Martin Freeman ( as Lester in Fargo) fan art <3
Cam atat, cred.
Faith in humanity forever lost.

#2
Deci la Niji oferi si mai multe stiluri, bun. Daca m-asculti pe mine si nu mai pleci bleambura de pe site, vreau sa vad la comic-con anul viitor cum iti ies desenele DC and Marvel style xD
Keep up the good work, don;t mind people not commenting and stuff.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#3
[Imagine: 7bNZF51.jpg?1] in sfarsiiiit, am desenat ceva cu care, intr-un final ma simt comfortanil - instagram request, user oc.
Faith in humanity forever lost.

#4
Imi place stilul anime pe care l-ai folosit pentru a reprezenta personajul, iar ideea background-ului se potriveste foarte bine cu ipostaza in care il regasim, ambele avand ca laitmotiv dragostea pentru muzica, ceea ce da sens si personalitate intregului desen.

Am doar o mica remarca de facut, poate ca gresesc eu, dar mi se pare ca partea de sus a trunchiului, intre abdomen si gat, ar fi putut fi un pic mai lata, deoarece in comparatie cu soldurile care sunt destul de voluptoase, aceasta este mult prea ingusta si pare disproportionata un pic, prin urmare mergea sa o faci pe fata mai larga in umeri, dar asta e doar opinia mea de amator, don't take it for granted. In rest, totul este la superlativ, astept si alte desene grozave ca acesta.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#5
[Imagine: cu9dp5o.jpg?1]- another instagram/deviantart request ^^
caracterul apartine: http://sitraxis.deviantart.com
[Imagine: 7XoBVLe.jpg?1]
[Imagine: yv3Whhe.jpg?1]
[Imagine: 9bPTLZ6.jpg?1]
[Imagine: DTdSdvN.jpg?1]
Faith in humanity forever lost.

#6
- imi place mult cum iti ies corpurile masculine, sunt perfect proportionate
- tipul roscat cu coada e hot
- requestul e foarte simpatic, imi place cum ai colorat-o si toate cele
- STII SA FACI MAINI, big like
- the ginger ti-a iesit fain, in special la fata ^3^
- daca as fi in locul tau as lucra pe rezolutii mai mari

Ai talent si stii sa il pui in functiune, gj *hugs*
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#7
In sfarsit pot posta normal, yey. Mersi Aggie de comentariu :3 - hugs-
[Imagine: KIOhk7r.jpg?1]
Faith in humanity forever lost.

#8
Lasa corpurile masculine, deoarece acest corp feminin ti-a iesit si mai bine XD. Chiar am incercat sa gasesc o lacuna la el sau o idee in plus pentru a-l face mai bun, dar acest desen char trebuie sa ramana asa cum este in opinia mea. Anatomia si proportiile le-ai nimerit si ma gandesc ca ai facut niste masuratori in prealabil, nu doar ochiometric pentru a realiza acest lucru. Culorile se amesteca si ele bine intre ele, poate nu ar fi stricat putin mai multa saturatie pe negrul lenjeriei intime pentru a crea un contrast mai bun, dar asta depinde de viziunea fiecaruia, nicidecum ceva necesar pentru calitatea generala a desenului. You're good, much kudos.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#9
ceva imi pare in neregula, poate faptul ca pozitia ei e putin ciudata, felul in care ai desenat-o la abdomen o fi de vina, idk.
Imi place cum ai colorat-o, in special la fata, iar in ideea in sine e cute.
-hugs-
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#10
Mie intotdeauna mi-a placut cum ai desenat. Si evolutia ta este de asemenea foarte spontana si foarte bine cladita. M-am uitat pe toate desenele pe care le-ai postat aici si stai destul de bine cu anatomia si restul. Dar in mare parte cam toate desenele par intelenite ca sa spun asa. Incearca sa oferi mai multa fluiditate, libertate personajelor, astfel incat sa nu para de parca le-ai lipit (mai intai decupat, apoi lipit xD) pe o foaie colorata sau alba.
Cred ca la baieti te descurci mult mai bine, dar si la fete de asemenea, insa din cate am observat la ultimele desene postate unde au fost fete am sesizat proportii destul de neuniforme. Dar oricum se pot corecta usor, trebuie sa fii mai atenta, atata tot. Si asa imi plac desenele tale si sunt foarte incantata sa le admir de fiecare data cand postezi. Abia astept sa mai pui si alte lucrari. -^^-




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)