Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Animezup X

#11
NU se poate observa scrisul unde se adauga video-urile ....
Poti face ca sa nu se mai miste ecranul unde se posteaza

#12
Interesanta noua tema, imi place foarte mult noua mascota, chiar este badass (multumim Pira-chaaaan ^^). Nu am prea multe de comentat la partea de design, insa mai sunt cateva bug-uri in legatura cu textele afisate si anumite culori folosite, asa cum au sesizat ceilalti useri. La reputatie scrisul la rating-urile pozitive si negative nu este lizibil pe fundalul folosit, ar trebui schimbata culoarea acestuia din urma pentru a se vedea mai clar. De asemenea, sper ca odata cu lansarea versiunii finale, se va reintroduce in shop posibilitatea de a ne schimba userul si titlul, chiar ma bate gandul sa fac o schimbare.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#13
Will get to work soon. Keep the reports coming.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#14
Apropo de text si vizibilitatea lui, mie una la posturi nu mi se pare ca se observa prea bine nick-ul userilor acolo sus in bara >.< Vreau sa spun al celor care nu sunt moderatori/admini/something else, deci care nu e colorat. E aproape aceeasi culoare cu bara galbena respectiva. Poate putin mai mult contrast acolo?
Si am mai gasit o chestie de curand ^^'' Chestii utile ---> Statistici. Apare oaresce eroare acolo sus (dar asta nu e ceva nou, in sensul ca aparea si la tema veche, din cate imi amintesc).
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#15
Avatarurile care apar odata cu posturile noastre nu se afiseaza bine in cadrul acesta circular, o mare parte din el ajungand sa nu se observe. Cu toate acestea, daca ne accesam profilul, acesta apare complet intr-un cadru dreptunghiular asa cum am avut in temele precedente. Sper sa se poate rezolva aceasta problema, deoarece din punctul meu de vedere reprezinta un inconvenient important. De asemenea, am vazut ca s-a introdus optiunea de a ne schimba username-ul, ar fi fain daca s-ar introduce si pentru usertitle acelasi lucru pentru ca treaba sa fie completa, it it's not too much to ask.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#16
Usertitleurile or sa poata fi cumparate, ca inainte, in curand.
Cat despre avatare, meh, puneti-le central, eu nu ma chinui sa schimb cercurile.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#17
Cod:
.avatarpostbit2 {
border-radius: 0px;
}

Adaugat jos de tot in style.css 4 Nu rezolva complet treaba, dar e mai ok

P.S. some random text so I can post this (100 character limit X_X)

EDIT: Pentru codeblock
Cod:
.codeblock {
background: transparent; }
Code high, debug sober, document drunk.

#18
Nu m-am uitat prin css-urile de la editor inca, so I have no idea if that's the right class.
Pe de alta parte, problema pare sa fie la culoarea textului O.o nu la bg.
Cat despre cercuri, nu e vorba ca nu stiu cum sa le schimb, e vorba ca nu stau sa le caut clasele si nici nu-mi place cu patrate.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#19
Sy, tocmai mi-ai ridicat cateva semne de intrebare in privinta workflow-ului tau...

Right-click inspect element? Sunt clasele corecte 10 trust me, test it.
Si pentru a vedea textul nu trebuie neaparat sa schimbi fore-color, uneori trebuie bg-color xD

Spre exemplu pentru codeblocks, avand in vedere ca tema este una inchisa la culoare, bg ar trebui sa fie transparent, nu alb. Textul din codeblocks este deja alb, la fel ca si culoarea implicita a fontului din posturi xD

Rezista pana termin cu bacul 21 apoi iti voi demonstra ca am dreptate ;P
Code high, debug sober, document drunk.

#20
N-am de ce sa pun bg inchis O.o pt ca textarea are bg alb si asa trebuie sa fie si la codeblock. Incearca sa selectezi ceva si o sa vezi ca iti apare inainte o chestiuta care are culoarea normala.
Oh, and i never inspect elements unless i really have no idea what's going on. Being lazy as f**k and shit.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)