Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Owl City

#1
[Imagine: large.jpg]

Citat:Owl City is an American electronica project created in 2007 in Owatonna, Minnesota, one of several such projects by singer-songwriter and multi-instrumentalist Adam Young. Young created the project while experimenting with music in his parents' basement. After two independent releases, Owl City gained mainstream popularity with the 2009 major label debut album Ocean Eyes, which included the quadruple-platinum single "Fireflies". The album was certified Platinum in the United States in April 2010.

X

Orasul bufnitelor, cat de ciudat suna tradus xD ciudat si unic, asa cum gasesc a fi melodiile lui. Nu conteaza daca sunt trista, plictisita sau pur si simplu obosita, daca ascult o melodie din preferatele mele, imi revin xD. Una din melodiile mele preferate, When Can I See You Again? a fost soundtrack in Wreck It Ralph, una dintre cele mai bune animatii ever. Pe langa ea, ador Galaxies, melodie care ma pune pe ganduri si ma face sa ma intreb daca pana la urma, intr-un alt univers sunt un super-erou. O melodie cute si adorabila e Strawberry Avalanche si ma face sa imi imaginez un munte de capsuni acoperite de ciocolata, gata sa fie servite la cina xD. Primul lui album a fost on repeat o gramada de vreme si inca nu ma pot satura clasice gen Fireflies. Ador tot xD! Yay xD!!!
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)