Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

American Horror Story

#1
[Imagine: poster-of-nun-walking-to-forest-with-mea...nside2.jpg]

Storyline: An anthology series that centers on different characters and locations, including a haunted house (season 1), an insane asylum (season 2), a witch coven (season 3), and a carnival (season 4).
Genres: Drama | Fantasy | Horror | Mystery | Sci-Fi | Thriller
Language: English
Runtime: 60 min

Cu toate ca la citirea titlului si la vizionarea a nu mai mult de 2-3 episoade din aceasta serie, privitorul ar fi tentat sa il catalogheze ca fiind un serial prost, o pierderea de timp, si "omg, cum de mi-am putut vremea cu asa ceva", odata ce se va trece de prima parte a sezonului 1 bag mana in foc ca va fi captivant. Da, in primul sezon actiunea se petrece in slow motion si parca unele scene sunt previzibile, dar odata cu sezonul 2 plot-ul devine din ce in ce mai piperat, cu tot mai multe rasturnari de situatie. Sezonul 3 urmeaza acelasi pattern. Apar si unele personaje istorice care se integreaza perfect in lumea secolului 21, datorita unor "talente" pe care le poseda fiecare din ele.

Motivul pentru care am inceput acest serial este ca inca de mica mi-au placut povestile infricosatoare, iar vazand posterul pe care l-am postat mai sus am avut acelasi feeling pe care il aveam in copilarie ascultand astfel de povesti. Old Mana is old (not).

Mai sunt fani AHS prin zona?
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#2
Dap, mai e un fan aici xD
Nu sunt la zi, sunt la sezonul doi dar nu pot decat sa apreciez serialul pentru originalitatea lui, chiar daca o gramada din scene sunt, cum s-a spus mai sus, previzibile. E cu siguranta ceva nou, condimentat bine si pus la rotisor. Groaza din el nu sta in scene pline de sange, ci in intamplarile psihologice care te pot tulbura, oricat de tare de inima ai fi. E creepy si simti fiorii asa, prin piele.
Personajele au un trecut dubios sau tragic, cu putina drama, dar sa fiu sincera, ma mir ca reusesc sa fie intregi, care mai sunt, dupa atat de multe probleme, sa le zic asa.
Sper sa reusesc sa ajung la zi xD oricum merita vizionat de pasionatii genului si nu numai.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#3
Acum sincer imi pare rau ca nu am gasit mai repede acest forum care este foarte fain.
Revenind la subiect,American Horror Story este un serial foarte creepy si original,fiecare personaj inventat are langa el si o mica istorioara care te face sa simti fiori. Actorii care joaca in el parca se potrivesc,mai ales Jessica Lange care parca te face sa simti acele sentimente pe care le simte ea (sau poate doar mie mi se pare) si mai este si Evan Peters care este absolut superb,si prin sezonul 3 si 4 apare si Emma Roberts,care e si ea la randul ei foarte buna.
Acestea fiind spuse este un serial foarte creepy care merita vizionat,daca esti fan.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)