Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love,love,love...

#3
Hmmm, mda, iubire. Am crezut si eu ca am experimentat ceva de genul asta pana cand am realizat ca, de fapt, acel sentiment se numea minciuna. xD
Nu vreau sa fiu dramatica sau ceva de genul asta. Ma gandeam odata ca poti sa ii induci cuiva iubire but that is a load of bull. Am avut si eu un crush, acum ceva vreme dar nu s-a ajuns niciunde. Am trecut peste el ca si cand nu ar fi existat, ceea ce ma socheaza pe cat ma bucura. Mi-am dat seama dupa cat de periculoasa e si o mica, mica atractie. Acum, spun periculoasa pentru ca nu eram eu, era o tipa ce batea din gene si habar nu avea ca bate din gene pana cand i-a fost atrasa atentia. Asa ca acea tipa a cerut ajutorul unei prietene ce a trecut printr-o astfel de trauma, mi-a dat sfaturi, le-am urmat si mi-am revenit.
Nu mai vreau sa intru in zona marcata cu un X pentru ca nu mai vreau sa ma simt ca si cand nu mai stiu cine sunt. Bineinteles, nu e dupa cum vreau eu, dar nu astept acea prima dragoste cu sufletul la gura. Sau pe urmatoarea, daca va mai exista una. Ce vreau sa spun e asta: toata iubirea asta, toti hormonii aceia, totul e nou. E ciudat sa te gandesti doar la o persoana non-stop. Ca si o fiinta ce doreste nimic altceva decat sa fie lasata in pace de toate zambetele ce spun las' ca stiu eu, nu vreau sa experimentez nimic ce mi-ar putea aduce mai multa durere de oase si cap decat am deja. Stiu ca iubirea e ceva natural si ca nu poti sa fugi din calea ei si ca nu trebuie sa te temi si ca blablablaa dar sincer, ma lipsesc daca pot, fara nici un regret. Am citit destule povesti de dragoste ca sa imi dau seama de faptul ca nu poti judeca intr-un mod corect atunci cand esti indragostit. Am simtit destul incat sa aprob acest gand, aceasta parere. Asa ca daca o sa vad iubirea, o sa o dau naibii pe cat posibil.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Răspunsuri în acest subiect
Love,love,love... - de yzyy - 20-03-2014, 04:33 AM
RE: Love,love,love... - de ohaio_angel - 22-03-2014, 09:47 AM
RE: Love,love,love... - de DeDal N. - 22-03-2014, 11:03 AM
RE: Love,love,love... - de yzyy - 22-03-2014, 01:01 PM
RE: Love,love,love... - de Miauti - 22-03-2014, 10:29 PM
RE: Love,love,love... - de DeDal N. - 22-03-2014, 11:49 PM
RE: Love,love,love... - de Romania - 24-03-2014, 12:05 AM
RE: Love,love,love... - de yzyy - 26-03-2014, 09:15 AM
RE: Love,love,love... - de ohaio_angel - 30-03-2014, 03:08 PM
RE: Love,love,love... - de Kagura Mikazuchi - 09-04-2014, 10:44 PM
RE: Love,love,love... - de yzyy - 11-04-2014, 07:55 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)