Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

East European Comic Con

#1

#2
De ce nu?

Mi-a mi-ar placea muuult sa reusesc sa ajung! Nu am fost anul trecut in cazul in care s-a tinut (I don't quite know/remember) si sunt curioasa cum e ^^ Also, I have been planning to cosplay Silvermist from Tinker Bell for a looong time, si asta ar fi ocazia perfecta pentru asta. Plus ca l-as trage si pe fratemiu dupa mine, care e chiar mai entuziasmat decat mine, fiind pasionat de tot felul de jocuri. Cade destul de aiurea avand in vedere ca e in plin sfarsit de semestru si in plina pregatire de bac, dar sper totusi sa reusesc cumva sa ajung.

Faptul ca vine Sebastian Roche e un factor care ma impulsioneaza, desigur. Dar cred ca cel mai tare ma atrage oaspetele care nu a fost inca anuntat si care e din Harry Potter. Banuiesc ca e Evanna Lynch (Luna), care e si una dintre preferatele mele din film asa ca cu atat mai mult ma pun pe economii <3 Astept totusi sa se anunte oficial, cuz you never know.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#3
Nu e Evanna, din pacate. Inca ma rog sa fie Maggie, dar nu cred ca vine ea...
Personal cred ca e interesant pentru cine e pasionat de chestii de genul. Eu raman la animeurile mele si mi se rupe de comics. Daca o sa apara vreun actor interesant poate ma duc pentru asta.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#4
Why not? ;_; and I was so excited. Still am, though. Am inteles ca saptamana viitoare se va anunta cine este *sigh* Oh my, ar fi genial sa vina Maggie!
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#5
EECC va lua amploare. Momentan ei sunt in faza de proba, tot incearca sa vada ce prinde mai bine pentru a putea evolua in editiile viitoare. Totusi, consider ca in viitor, nu neaparat foarte apropiat, Nijikon-ul va fi oarecum inclus in EECC, deoarece fenomenul manga-anime scade de la an la an. Deja mangashop si altii legati de partea japoneza a benzilor desenate au fost prezenti de la prima editie. Eu nu vad imposibila unirea Niji cu EECC in cativa ani, deci, in locul vostru, al celor pasionati doar de manga-anime, as da o sansa si acestui festival.

Eu cred ca ma duc, problema e cum imi cade weekend-ul la munca, dar in principiu o sa am bilet pe toate zilele (sigur duminica ajung, nu stiu de vineri si sambata). De actori ma doare-n spate, pentru ca nu ma uit la Supernatural, cel din GoT ma lasa rece si la HP nu prevad ceva ce sa merite un sacrificiu financiar (luni, 27.01, este anuntul, btw). Din pacate, nedispunand deloc de timp, nu am avut ocazia de a rasfoi prea mult de Ian Churchill, daca ar fi venit Brian K. Vaughan ca autor, de exemplu, atunci m-as fi obosit mai tare pentru bilete cu optiuni extra.
Totusi, se nimereste bine cu data, fiind imediat dupa salariu, asadar voi avea bani de comics, plus ca-mi place si locul, ff accesibil (si scump pentru cei ce vor stand, sadly). Din fericire, pe langa cativa colegi si amici, prietenu' e super pasionat de jocuri 'n' shiiit (shiiiit = naruto, why.), deci cred ca exista sansa ca el sa traga mai mult de mine decat eu de el (si sa-mi ia el bilet, muhaha - nope, nu-s materialista, dar s-a dat de gol xD).

Oricum, e singurul loc unde stiu ca o sa fiu 100%, singura variabila este "cand", toate zilele sau doar una. Anyway, nu mai fiti hateri. Consideri ca e un eveniment de rahat? Atunci nu deschizi thread, lasi pe cineva interesat, ca poate-s unii entuziasmati si li se taie craca din primele randuri.

Pupiiiix
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#6
Interesant, am auzit de acest Comic Con anul trecut si din cate imi amintesc a avut un destul de mare succes in randul vizitatorilor considerand ca a fost si la prima editie. Din cate se pare si nu vreau sa se interpreteze ca o aluzie subtila sau mai stiu eu ce, pare mai popular decat un Nijikon care are deja la activ o vechime de 7 ani si a avut tot timpul sa creasca. Acum nu stiu pe seama carui factor sa pun acest lucru: publicitatea mai buna, sponsori mai puternici, o popularitate mai mare a comicurilor decat a animeurilor in randul romanilor, don't know, insa mi se pare mai bine organizat in orice caz.

Nu stiu daca voi merge, deoarece taxele de intrare par destul de scumpe, iar eu momentan sunt foarte sarac 21, insa daca va trage cineva de mine sa merg cu el probabil as face un efort, dar singur hai hui nu m-as duce, nici macar de curiozitate. Pana la urma I'm not into comics at all, eu de-abia mai am timp sa mai urmaresc 1 episod pe saptamana dintr-un anime, alt hobby nu prea si-ar mai gasi loc in viata mea in acest moment.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#7
EECC nu e numai despre comics, ci si despre filme, seriale, jocuri, desene animate, iar la noi, si despre anime-manga (o mica parte). De aceea este mai popular decat Niji, fiind mult mai variat.
Pretul e mai piperat, desfasurandu-se intr-un loc ce cere o taxa mai mare si avand actori cunoscuti international (inca un factor ce ajuta la popularitatea evenimentului), care trebuie platiti. Ca nu vine nimeni moca, mai ales pana la noi. Smile
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#8
Osha din Urzeala Tronurilor/Game of Thrones vine la East European Comic Con!
[Imagine: 1623654_581223895292524_1845774425_n.jpg]

Nymphadora Tonks, sorry, I mean Tonks from the Order of the Phoenix is coming to East European Comic Con.
[Imagine: 1625475_579106182170962_2131511903_n.jpg]

#9

#10
Natalia Tena hmmm hmmm... pot spune ca nu e printre actorii mei favoriti din seria HP, desi imi amintesc ca imi placuse de Tonks destul de mult in carti (in filme pur si simplu nu mi s-a prea facut remarcata >.<). Vin, totusi. It's official and I caaan't wait! Cred ca ma voi duce la panel la Sebastian Roche, heard he's criminal and superfunny at his panels, si in rest ma voi perinda pe la tarabe + cosplaying Blossom (from Powerpuff Girls). Nu de alta, dar mi-am facut costumul pentru alta ocazie asa ca de ce nu?

Mai entuziasmata sunt ca il lasa si pe fratemiu sa vina, he's more into the gaming part of the convention. Are cineva idee daca mai exista chestia aia cu limita de varsta la unele chestii ca anul trecut? Sau daca exista orice fel de limita de varsta pentru orice fel de activitati? Cuz he's 12 ._.''
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  East European Comic Con 2022 Miauti 0 804 07-07-2022, 10:13 AM
Ultimul răspuns: Miauti
  East Europe Comic Con 2016 Miauti 1 18.310 10-05-2016, 10:50 PM
Ultimul răspuns: Miauti
  East European Comic Con Miauti 9 6.229 21-03-2015, 03:26 PM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Ice Comic Con Miauti 1 3.527 11-11-2014, 12:31 PM
Ultimul răspuns: Miauti
  East Euro Comic Con Miauti 33 21.242 03-04-2013, 02:43 AM
Ultimul răspuns: Akiii


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)