Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fairy Tail

#1
Luni a aparut primul episod al acestui nou anime, pe care foarte multi il compara cu One Piece. Pana acum nu am vazut cine stie ce asemanari intre Fairy Tail si One Piece. Pot sa spun ca Natsu si Luffy, personajele principale, ale acestor 2 animeuri, au aceeasi pofta sanatoasa de mancare, iar grafica poate aduce putin cu One Piece.

In acest anime este vorba despre magi; magi care fac parte din diferite ghilde, cea mai cunoscuta fiind Fairy Tail.Lucy este un mag ce vrea sa faca parte din Fairy Tail, iar chiar de la inceputul serialului ea este invitata sa faca parte din aceasta ghilda.Mai multe nu va spun, pentru ca nu vreau sa spoilarec.
Animeul pare promitator, doar este vorba despre magi si puterilor lor, iar actiunea si umorul nu lipsesc. Grafica este buna, vrajile au niste efecte foarte dragute. Ma asteptam ca vocea lui Natsu (interpretat de Tetsuya KAKIHARA) sa fie un pic mai copilaroasa, uitandu-ma cum este desenat si din cauza personalitatii lui.

Daca vreti sa urmariti episodul in limba romana nu trebuie sa decat sa dati click pe linkurile de ma jos.

Fairy Tail ep 1 HD

Fairy Tail ep 1 SD


Vizionare placuta!

#2
fairy tail e unul din animeurile mele preferate Zuppy04 one piece nam vzt dar am sa ma uit sa vad daca se aseamana, fairy tail il consider mai tare ca naruto si bleach
dar nu vad ca e prea vizionat de romani 21
eu vil recomand tuturor
sunt unele partzi cand mori de ras 24 taskete
gu~no ne Zuppy03
-----------------------------------------------------------------
[Imagine: silviussj5.png]
-----------------------------------------------------------------

#3
Fairy Tail este un anime minunat. Romanii nu prea il vizioneaza deoarece in romania doar unele animeuri sunt cunoscute printre care:
Naruto-cel mai cunoscutt anime care a fost la Jetix si este in continuare la Animax insa doar pana la un anumit episod
Bakugan-care a aparut anul acesta daca stau bine sa ma gandesc sau anul trecut pe Cartoon Network
si alte animeuri aparute pe animax
Foarte putini romani au "curajul" sa se uite online la un anime.
Deci nu este un lucru de mirare ca romanii nu sunt in tema cu noile animeuri aparute.

#4
(25-12-2010, 10:03 AM)~L~ A scris: de fapt bakugan se difuzeaza si akm in continuare dar e mai mult pt copii 78

dap, stiu ca inca se mai difuzeaza, chiar acum reo luna sau cam asa stiu ca a aparut sezonul cu noua vestroia (nu pot spune ca sunt fan insa ma mai uit cand ma plictisesc) si am dat pe net despre bakugan din curiozitate si am observa ca de fapt sunt trei sezoane aparute
oricum, mai sunt animeuri vizionate si poate unele nu stiam de la inceput ce fel de desene sunt de exemplu Sailor Moon, iubeam animeula asta (iar acum nici nu vreau sa-l vad) aveam de toate, postere, reviste (din alte tari, mi le aducea mama), papusi, figurine, deci va dati seama ca fan eram si acum vreo 5 ani le-am aruncat pe toate ca nu le mai suportam
Va dati seama ca romanii se uita numai la ce le dau cei de la posturi nu se intereseaza sa-si downloadeze sau sa vada online un film now aparut deoarece este mai "tare" sa fie la tv la vreo cativa ani de cand a aparut
stiu ca naruto a aparut la noi la un an sau doi de cand aparuse in japonia

#5
@ sasuXsakukiss : Fairy Tail inseamna Coada Zanei.


Fairy Tail este anime-ul meu favorit sunt deja la episodul 80 si il astept sambata asta. Nu ma uit in romana deoarece apare mai greu si nu pot sta pana apare.
Poate ca unii zic ca seamana cu One Piece, asta e pentru ca creatorul de manga la FT si OP este acelasi. Mie tot imi place mai mult Fairy Tail din cauza grafici si a povesti.
Cuplul meu favorit e WendyxNatsu or WendyxMystogan, ce ciudata sunt.

Va recomand din toata inima sa il vedeti.
[Imagine: 2d1r7lv.png][Imagine: 2r3l6co.png][Imagine: t05g8o.png]
It shines forever with blue, like my beloved sea.
To protect the future, now I gather power
for the people and places I should be loving.
Glittering azure, I want to protect these pure feelings the way they are now.

#6
Yuy, Fairy Tail:X

@daphinis: Mystogan e singurul personaj interesant din Fairy Tail. Si poate o sa fie Zaef
Mytogan nu-i Zefer. Magianul intunecat Zefer e mort, iar proetii aia care i-au luat sclavi pe Erza, Jellal, Sho, Millianna, Wally, Shimon(cand erau copii) si pe restul oamenilor pentru a construii turnul ala, vroiau sa-l reinvie pe Zefer dar n-au reusit pentru ca Erza vroia sa-i scoata pe toti de acolo si i-a convis pe toti sa se revolte.

Anime-ul asta se numara printre putinele care imi plac. Coloana sonora e placuta si potrivita, de obicei, cu subiectul intamplarilor. Imi place subiectul mult, ideea ca magia e ceva obisnuit si ca oricine vrea poate sa invete sa o foloseaca e mult mai placuta decat cea cu mostenirea care, dupa mine, cam exclude multe personaje.

(19-05-2011, 06:20 PM)Chocola. A scris: Poate că unii zic că seamănă cu One Piece, asta e pentru că creatorul de manga la FT şi OP este acelaşi. Mie tot îmi place mai mult Fairy Tail din cauza grafici şi a poveşti.
Ba nu-i adevarat, Fairy Tail este scrisa si ilustrata de Hiro Mashima pe cand One Piece este de Eiichiro Oda deci nu-s aceeasi autori. De acelasi autor(Hiro Mashima) ar fi Rave Master. Lucy si Natsu au facut cosplay pe prima pagina a unui capitol Fairy Tail. Totusi nu stiu daca se aseamana cu One Piece deoarece nu l-am vazut.

Scuzati daca am facut off topic -_||
[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD

#7
Ador acest anime. Sunt la zi cu episoadele si cu capitoele din manga. Faptul ce ma enerveaza este ca de la capitolul/episodul in care membri de top din ghilda s-au intors de pe insula Tenrou, mangaul si animeul au inceput sa fie diferite, asa ca trebuie sa le vad pe amandoua. Oricum acest anime merita vazut ^^
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#8
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)