Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Old stuff

#1
Ok, o sa pun si eu ceva chestii vechi aici si poate gasesc motivatia sa fac si ceva nou (nu am mai desenat de 2 ani ceva pentru mine).
Incepem cu asta care inseamna mult pentru mine, deoarece este prima mea lucrare digitala dupa ce am primit prima tableta grafica, so it's speciul to me ^^.Ca tema, avem un personaj sumbru, in stil gothic ce isi inneaca amarul in muzica viorii sale...si trezeste si cateva spirite, ici colo.
[Imagine: wv1xyp.png]
[Imagine: 2dhv6ed.png]

#2
+20 p pentru crucea celtica din stanga, jos.
Arata mai mult ca o vrajitoare din evul mediu ce-si canta ultimul act inainte de a fi arsa pe rug sau intemnitata. Ador felul in care ti-au iesit spiritele. Imaginea in sine e pe cat de linistitoare, pe atat de sumbra si tremuratoare. Iar expresia fetei sale, jesus sy, nu am vazut mai multa tristete amestecata cu scarba si dezamagire niciodata. Prima ta lucrare digitala este pe cat se poate de frumoasa.
Mana stanga mi se pare ciudata, totusi.
Keep up the good work.
Mdeterminated
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#3
Thank you Stormrage! I'll keep going strong!
And next, ceva mai vechi decat pamantul...Iepureeee!Si nu orice iepure, iepure in costum de Big Daddy (din bioschock).Enjoy!
P.S. Este realizat in creion ca line si colorat in PS cu mouseul ca pe vremea aia nu erau tablete 21.
[Imagine: 5ked8h.png]
[Imagine: 2dhv6ed.png]

#4
[Imagine: 2dhv6ed.png]

#5
Stii, mereu am avut impresia ca iepurele ala este de fapt un soarece... But that doesn't make it any less cute. Ma face sa ma gandesc la un copil costumat pentru Halloween, pentru ca desi se vrea a fi fioros, nu-i prea iese. But it does look badass. Yey for old drawings.

Uah, se vede ca ai lucrat mult la A Vampire Tale; pe-asta nu tin minte sa-l mai fi vazut. Ti-a iesit minunat. Culorile folosite sunt superbe, iar ochii imi alearga in stanga si-n dreapta dupa fiecare detaliu. Daca nu te-au contactat, their loss. Acum altcineva se bucura de seviciile tale.

Posteaza si desenele tale mai vechi in creion, I miss them. <3 Keep up the good work, my friend!
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)