Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce piese/trupe preferati?

#1
Vreau ca aici sa va puneti piesele preferate,ce parerea aveti de ele,daca va plac cele romanesti,chinezesti,etc.De exeplmu voi incepe eu.
Urasc "piesele" romanesti,sunt de mic obisnuit cu muzica Heavy Metal,Dubstep,Rock,etc.Trupe preferate:Metalica(Master Of Puppets),Iron Maiden(Run To The Hills),Aerosmith(Dream On),Three Days Grace(Time Of Dying) etc. .Puteti pune si link-uri daca vreti.Daca tot am adus vorba,sa pun si eu un link 4
https://www.youtube.com/watch?v=Xgrl9S6HtK8
Bafta! 3
[Imagine: tumblr_ltabwxjFP71qmpg90o1_500.gif]

#2
Bine ai venit pe Animezup, tattva!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Cred ca ai gresit rostul in viata, mai baga o fisa - What i mean este ca nu aici se face asa ceva. So please delete it and find the right place to post it.
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#4
Salut pai nici mie nu pre imi plac melodiile romanesti dar sunt unele frumoase. Melodia mea preferata este http://www.youtube.com/watch?v=IrNm0gyxD...NFIf_Nd83m

#5
Stiu DR Frost,din greseala,fiindca a fost primul meu thread si de asta,dupa l-am pus la cafenea,si nu l-am sters pe asta,vad eu ce fac 4
[Imagine: tumblr_ltabwxjFP71qmpg90o1_500.gif]

#6
Thread mutat la Muzica, n-avea ce cauta la Nou Veniti. Mai multa atentie data viitoare.

Salve! m/
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#7

#8
Prefer melodii antrenante, energice, explozive, care sa reuseasca sa imi insufle determinare si forta atunci cand le ascult, a "You don't know with whom you are missing with" kinda feel, if you guys know what I mean. Cu toate acestea le detest pe acelea care sunt overly aggresive, cu grohaieli si ragaieli ale solistului cum ar fi death metal, black metal. De asemenea, melodia trebuie sa aiba un mesaj relevant si cu care sa ma identific. Printre formatiile mele preferate se numara Thousand Foot Krutch cu piese ca "Phenomenon", "Let The Sparks Fly", "Down", Skillet ( "Monster", "Sick of It", "Freakshow"), Three Days Grace ("Animal I Have Become", "Time of Dying", "Unbreakable Heart").

Una din melodiile mele preferate, rezuma perfect ce caut intr-o piesa:

[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#9
Trupele mele preferate sunt:
-t.A.T.u.
-Evanescence, melodia preferat?: Hello. Din cate ?in minte prima melodie care am auzit-o a fost Bring Me To Life.
-Within Temptation. Prima melodie (which I listened) a fost Ice Queen, iar preferatele mele sunt Our Solemn Hour ?i Paradise, de?i mai sunt melodii care-mi plac foarte mult.
-Skillet

#10
Nu cred ca exista ceva definitoriu pentru stilurile de muzica pe care ascult, ci sunt mai mult asa, un amalgam care nu se potriveste mereu bine impreuna. Am o slabiciune in primul rand pentru formatiile de gothic/symphonic metal, pentru vocile acelea de soprane, vocile puternice feminine alaturate unui instrumental mai putin candid. Asadar, imi plac mult formatii precum Within Temptation, Nightwish (in principal cu Tarja, dar nu numai), Xandria, Evanescence sau Delain.

On the other hand, imi plac mult diverse formatii de alternativ/nu metal/whatever-it-is-called-since-i'm-not-good-with-names. Ascult melodiile lor fie pentru versuri si mesaj, fie pentru energia pe care mi-o transmit, pentru linia melodica, sau din nostalgie, in cazul formatiilor pe care le ascult inca de mica si de a caror muzica am ajuns sa ma atasez (I tend to do that a lot). Printre astea se numara in general Linkin Park (desi nu m-am dat prea tare in vant dupa ultimele lor albume din pacate), Skillet, Three Days Grace, 3 doors down, Disturbed, Breaking Benjamin sau System of a Down (si, evident, Serj, a carui voce e una dintre preferatele mele forever and ever).

Si apoi vine partea din mine care e uneori romantica incurabila, alteori depresiva si melancolica, alteori mult prea linistita si introvertita si care asculta asa-numitele "lalaituri", ca sa o citez pe mama, desi mie unele mi se par chiar energice. Damien Rice, Regina Spektor, Sarah Jaffe, Angus&Julia Stone, Ed Sheeran, BOY, Birdy, The Fray, Florence + The Machine, Of Monsters and Men, Mumford and Sons, Daughter sau Cat Power. In ultima vreme jonglez destul de mult cu melodiile celor sus-mentionati si a inca vreo cativa, pentru ca se potrivesc destul de bine starii mele atunci cand deletnicesc prin camera sau scriu vreo tema. Imi dau o stare de bine, o stare cuddleish de multe ori, sau o stare care ma lasa pe ganduri si ma relaxeaza in acelasi timp. Desi mi-e dor de chestii energice si galagioase, vad ca de cele mai multe ori ajung tot la ale mele dragi lalaituri.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Formatii preferate / Solisti(e) preferati Kazuki 12 9.980 04-08-2012, 11:44 AM
Ultimul răspuns: Nephilim.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)