Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Motto-uri [[:D]]

#31
Better rule in hell than serve in heaven.

Ăsta e motto - ul meu şi sincer îmi place mult pentru că eu sunt aşa mai rebelă, so mă caracterizează. Are un înţeles ascuns şi totuşi îmi place chiar foarte foarte foarte mult.
-

#32
Păi , motto-ul meu este Las' că trece. 24. I mean , în viaţă , majoritatea lucrurilor grele vor trece, cum spunea cineva : Roata se învârte. Am avut destul de multe probleme, care s-au rezolvat, şi toate m-au condus la acesta.
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#33
Un motto...mmm...păi niciodată nu m-am gândit la un motto. Am scris o grămadă de maxime şi chestii de genul dar niciodată nu m-am gândit la un motto numai al meu. Aveam un motto când eram mai mică, dar acuma chiar nu mi se mai potriveşte. Acuma mi-am puricat caietu' şi am găsit ceva ce-mi place:

"Libertate. Este singurul lucru care te va face să te simţi în viaţă."

That's sooo true! Fără libertate cred că nimeni n-ar putea trăi.

#34
1.Secretul vietii nu este sa ai tot ceea ce iti doresti, ci sa-ti doresti tot ceea ce ai.
2.Mintea nu-i un vas care sa fie umplut, ci un foc care trebuie intretinut.
3.Nimeni nu ne poate face sa ne simtim inferiori fara permisunea noastra.
4.Cuvintele unui om beat reprezinta gandurile unui om lucid..
5.Iubirea e un sarut furat, un zambet inocent, o imbratisare patimasa... si un suflet smuls din piept....
6.Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost.
7.Curajul inseamna sa fii singurul care stie ca-ti este frica!
8.Invata din greselile altora, viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.
9.Nici un om nu este numit om mare daca si-a pierdut sufletul de copil!
10.Multe persoane sunt in viata ta, dar numai cateva lasa urme in inima ta...

Ja ne!
[Imagine: tumblr_m214h2MXjD1r3aka4o1_500.gif]

#35
” Daca vrei sa ajungi sus, foloseste picioarele tale. Nu te lasa purtat, nu te catara pe spinarea sau pe capul altora.” Nietzsche

"Do anything, say anything, f**k anything. No excuses, no apologies, no regrets." B.K
Do not speak unless you can improve the silence.

#36
"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi." (James Dean)
"Uita-te la viata prin parbriz, nu prin oglinda retrovizoare." (Byrd Baggett)
[Imagine: 15s6jdk.jpg]
~However long the night, the dawn will break.~

#37
Motto-uri :

- Daca viata te doboara, ridica-te si mergi mai departe.
Aceasta cred ca e facut de mine, imi place sa cred ca atunci cand viata de loveste din plin trebuie sa te ridici si sa arati ca poti face orce daca iti propui.

- Daca nu incerci nu castigi.
Pe asta il folosesc cam in orce zi, asa afli lucruri noi si daca nu incerci nu stii ce ai putea pierde sau castiga.

- Zambeste cand totul e mai trist si dureros.
Trebuie mereu sa vezi partea plina a paharului.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#38
"Ochi pentru ochi, dinte pentru dinte."
Dupa mottoul asta imi traiesc viata. Toti suntem egali, si daca cineva se comporta urat cu mine, sa nu se astepte ca eu sa ma coport frumos cu el sau sa fiu o pupincurista.
Nu frate, ma ranesti, te ranesc! Ma iubesti, te iubesc!

#39
Lasa-ma sa te las.
Dupa motto-ul acesta ma ghidez de obicei. Nu imi place sa ma zapaceasca cineva la cap sau s-a imi repete intruna cateva cuvinte.Asa ca atunci cand taci te voi lasa in pace.Nu imi faci rau, nu iti voi face nici eu10
[Imagine: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_it...alNumber=1]

#40
Hmmmm..am mai multe motto-uri...depinde de situatie si de starea de spirit,dar preferatul si cel mai dubios ca inteles si exprimare este: "It takes you 36 muscles to frown but only 5 to smile"......weird,huh?but I like it 4 spamspamspamspamspamspamspamspamspamspam....................
Of course I'm weird.If I wasn't weird, you'd be weird and I'd be out of job:yes:




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)