Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shingeki no Kyojin

#11
@blackinque

U DESTROYED UR LIFE FOR EVVVUH 20((

Mfullpanel
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#12
Best best,foarte bun!Msmile
Foarte reusit chiar daca este la inceput,pacat ca apare doar duminica
RESPECT [Stormrage]
[Imagine: tumblr_mjtw9yLVo91r1fh46o1_500.jpg]

#13
26, luna asta:

http://www.animenewsnetwork.com/news/201...s-magazine

Sa speram ca nu va influenta intr-un fel negativ munca destul de grozava depusa pana acum, in acest prim Attack on Titan. Sunt curios daca va exista vreo legatura intre cele doua sau nu insa in special daca va fi o investitie buna sau doar o incercare de a scoate mai multi bani de pe urma fanilor primei serii. Sa speram ca nu.

Also, a 3DS game, pana la finalul anului acesta.

#14
Sooooo.....

Am terminat si eu astazi acest anime dupa ce am stagnat cu el cateva luni. Sincer sa fiu am ezitat sa il termin. Nu pentru ca ar fi rau, din contra este foarte bun. Problema este ca acesta este doar un prim sezon. Acum am acelasi sentiment pe care il aveam cand am terminat Gundam 00, vreau mai mult si nu vreau sa mai astept.

Singura problema pe care o am eu cu acest anime a fost Eren care trece prin mult prea multe stari emotionale de la un episod la altul. Asta poate sa fie din cauza ca finalul original trebuia sa fie mai tragic. Va trebui sa citesc manga sa vad cum va evolua mai departe situatia.

Sper ca succesul pe care l-a avut animeul sa duca la o serie completa. Momentan vad animeul ca un echivalent anime al serialului Game of Thrones. Opera initala avea ceva fani si exista de cativa ani, dar cum apare serialul toata lumea stie de el si il considerea a doua venire a lui Iisus
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#15
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#16
Cu siguranta unul dintre cele mai bune anime-uri ale anului. Competittia pe care o vedeam era Free! dar din moment ce sunt doua anime-uri diferite cu doua teme total diferite, voi continua.
Am dat de el pe Tumblr. Daca apare ceva bun, Tumblr o ia razna. Nu ma gandeam ca o sa-l vizionez din moment ce incercam sa ma concentrez pe facultate dar a aparut o mica pauza asa ca am zis, de ce nu. O idee buna, cu siguranta. Opening-ul e absolut genial. Primul imi da friguri. Si al doilea e bun. Din moment ce au creat doua sezoane consecutive, ma gandesc la faptul ca popularitatea a fost peste asteptari. Grafica e superba, nu cred ca mi-a placut grafica la un alt anime asa cum imi place aceasta. Poate ultimul sezon din Bleach se poate compara, in opinia mea. Ca sa nu mai vorbesc de actiune. Anime-urile au evoluat atat de mult in ultimii ani. Imi pierdeam ochii in timpul luptelor, nu puteam sa imi dau seama ce se intampla. Genial. Ca sa nu mai vorbesc de personaje. De nebunia lui Eren sau de cat de creepy mi se parea Levi la inceput.
In tribunal, bataia pe care a primit-o Eren a fost de nota 10+. Perfecto !!!
Nah una peste alta, cu siguranta recomand acest anime. Unul dintre cele mai bune.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#17
Il tratasem cu ignoranta, negand calitatea acestuia... si vazusem doar cateva scene din primele doua episoade. Acum, cand pot spune cu mana pe inima ca l-am inceput (spun asta pt ca este on-going), imi place mult, chiar foarte. Personajele sunt bine conturate, fiecare avand povestea lui. Episoadele, unele triste (ba chiar mi-au dat lacrimile vazand episodul 13 - prima victorie a oamenilor -) , altele nu, sunt pline de suspans. Abia astept si cel de-al 2-lea sezon!

Merita un forum intitulat Shingeki no Kyojin / Attack on Titan, nu doar un simplu thread... Just my opinion, guys.

#18
Probabil ca sunt singura de aici careia nu i-a placut la inceput anime-ul. Aveam o problema cu grafica si ma enervau "ship-urile" ivite peste tot. *Imi place yaoi/shoune ai, dar se cam exagereze cu astea...* Dupa primul episod am fost gata sa il las, totusi i-am dat o sansa, lucru pe care nu il regret. E un masterpiece, fara doar si poate, mai ales ca in ultima vreme nu prea am avut parte de anime-uri prea bune. Cred ca ce apreciez la acest serial cel mai mult este faptul ca reuseste sa te surprinda cu fiecare episod. Mind-blowing! La un moment dat am inceput si eu sa citesc manga, nerabdatoare sa vad ce se intampla in continuare.... Si apoi, e unul din anime-urile alea care te fac sa iti pui intrebari... Ce fac daca o sa vad brusc un titan pe strada? *ceea ce de altfel e imposibil* sau sa-mi imaginez un "epic battle" intre un titan si Pyramid Head.

#19
Well..Vin si eu dupa o eternitate de ani.

Eu nu prea m-am mai uitat la anime-uri din 2008-2009. In 2013 (parca?) am vazut Psycho-Pass care mi-a redeschis cat-de-cat pofta pt anime-uri, asta pana cand prietenul meu m-a obligat sa ma uit la aproape tot Naruto (fara fillere) + Naruto Shippuden, ceea ce m-a distrus psihic.

Totusi, tot vedeam ca se vorbeste enorm despre acest anime, iar cum pactul meu cu el era ca ma uit la toooot Naruto, dar e obligat sa inceapa orice serie cu mine, prin vara nu a avut de ales decat sa ne uitam la primul episod. Dupa care la al doilea, pe urma la al treilea si juma' de sezon intr-o seara.
GENIUS! Poveste, personaje, animatie, sunet...tot. Stiu ca multi zic ca e overrated, ca, vaaai, oameni care nu au treaba cu anime-uri brusc sunt fani animatie japoneza. Asta e si ideea, oameni buni! O serie sa fie atat de buna incat nimanui sa nu ii pese din ce categorie de serial face parte. Asa se aduc fani noi si se creaza o comunitate mai complexa.
Plus ca fanii anime care incep cu Attack on Titan sunt diferiti fata de cei care incep cu alt tip de serii mainstream, majoritatea shonen (*coughnarutocough*), deci vor fi un viitor castig ca partener inteligent de conversatie (ipotetic).

Nu are rost sa zic mare lucru de plot in sine, s-a vorbit p'aici destul. Manga nu am citit decat "urmatorul" capitol de dupa anime, prefer sa raman in ceata pana reapare seria animata.
@MajinCloud il compara cu Game of Thrones, sa nu exageram inca. Mai are vreo 5 sezoane de strabatut, dar ca fenomen, in lumea animatiei, acolo consider si eu ca se plaseaza.


P.S. Sper sa nu se simta niciun fan anime, care si-a inceput aventura japoneza cu Naruto, jignit. xD
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)