Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duck Dodgers

#1
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#2
Am iubit si inca iubesc personajul Daffy. Indiferent de ipostaza in care apare, el ramane la fel de... epic. Si Duck Dodgers a fost un desen animat prea genial, cu un personaj principal pe masura. Ca majoritatea desenelor de pe atunci, i guess. Se difuzeaza pe Boomerang, daca nu ma insel. Pacat ca nu vor mai aparea alte episoade. Si acum vorbesc cu cel mai bun prieten al meu despre episoadele ce mai sunt difuzate si radem cu pofta.
Cel mai genial lucru din tot desenul animat este intro-ul/theme song.



He was... like a James Bond for kids. Un James Bond cu forma de rata ;-;

Psycho XD

#3
Sincer sa fiu daca n-ar fii fost Duffy Duck in rolul lui Dogers nu m-as fii uitat.Adica sa fim seriosi, era putin sa se numeasca Bugs Bunny Dogers serialul.Ma mir ca iepurele n-a fost rol principal in seria asta.Seria a fost interesanta, episoade super interesante si finale de sezoane extreme.Dogers salveaza situatia din prostie, scapa cu prostie si este prost.Tipic lui Duffy Duck.
Serialul a facut referire si la alte desene animate, pe parcursul serialului fiind cateva episoade in care Dogers a fost Green Lantern sau Samurai Jack.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#4
O.O Inima!!! Vai, DD, este eroul meu. XD Sincer acest desen animat este preferatul meu, pe langa altele, dar a ajuns in top. Episoadele sunt superbe, Duffy Duck, care il joaca pe Duck Dogers, e mult prea genial in aceasta ipostaza de eroul galactic, ca sa spun asa. Ah, ma topesc aici. Un episod pe care il indragesc este acesta - They stole Dodgers Brain. Pentru ca apare o melodie foarte amuzanta si faina - Space Angel. *giggle*
Da, un cartoon care merita vizionat cu multa placere. Mai ales in vacanta de vara. Dor imi mai e de Dogers.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)