Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Otaku Festival 2013, 11-12 Mai

#11
(27-03-2013, 10:44 PM)Mimi. A scris: Eu una o sa vin, mi s-a parut interesanta editia la care am mers (cea din 2011) Sper ca organizatorii ne vor aduce surprize noi si ca va fii mai interesanta decat cele precedente :thumbup:


Uuuuu si cu cine te duci ? Zuppy17

#12
Eu am sa ma mai duc doar pentru ca m-am dus mereu. imi placea mai mult cand era tinut la Sala Preoteasa pentru ca era un pian stricat acolo...
Anul trecut a fost deprimant sa vad atat de mult loc folosit prost sau deloc. Poate cine stie. Good thing about the new location is on-site food la preturi decente. Other than that , e foarte aproape de casa , deci nu am cum sa o dau pe lene Yipee-crazy-rabbit-emoticon
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

#13
http://otakufestival.com/2013/invitati/reika/
http://otakufestival.com/2013/invitati/julia-laurant/
http://otakufestival.com/2013/invitati/n...y-cosplay/

Da,da,da invitati.
Reika care ii urmaresc activitatea de ceva timp,dealtfel si Sheryl.
Si de celalnte doua am auzit rasfoind CosplayGen, invitati buni oricum.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#14
Super prima zi, m-am distrat, multa lume, am revazut fete vechi, am cunoscut oameni noi 4 multa ingramadeala la standuri. invitatii foarte amabili si sociabili chiar a fost fain cosplayuri bune, putine dar bune 21 cateva cel putin,fara incidente cred si sper dar in general a fost super 4
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#15
Mai putin ala primu cu monologu neterminat. Chiar a fost tare. Am luat un tricou cu Hitlerchu, poate pun poze cand o sa fie mai multa lumina in juru meu 4. Ma mai duc si maine ca vreau sa particip la concursu de Tekken Tag 2 si Injustice. Singura dezamagire a fost ca nu am gasit postere interesante. Poate maine
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#16
Si eu am fost si am participat la concursul de cosplay si am fost Litchi Faye Ling din BlazBlue si mi-a placut mult, chiar daca nu am castigat, a fost distractiv, juriul a fost foarte prietenos iar ultima parte, la premiere, cand toti cosplay-erii au dansat pe Gentleman si Gangdam Style. 21
L-am intalnit si pe Flaw si Down care erau, evident, la standul Zup, am vazut niste chestii dragute pe acolo insa nu am luat nimic deoarece toate catrafusele mele, inclusiv banii, erau la garderoba. Poate maine. 4



Edit.

Am gasit video-ul cu mine de pe scena.

Enjoy!

http://www.youtube.com/watch?v=QwpX6UOoR...ture=share
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#17
Salut ! Stie cineva unde as putea viziona AMV-urile care au fost proiectate in prima zi ? Ma intereseaza in special cel cu Full Metal Panic- Genocide , si cel cu Nichijou care a urmat imediat dupa Genocide. Le-am cauta pe net si nu le-am gasit.
De asemenea, a intrat cineva la maid cafe ? Eu nu am mai intrat ca era coada, usile inchise, nu stiam ce se intampla inauntru, iar personalul nu ne-a raspuns la intrabari 2 .
[Imagine: ku-medium6788_zpsc6ad60de.gif]

#18
Super fain si azi as well, lume mai putina, grup cosplay cat de cat ok 21 2 grupuri ca in rest mi s-au parut fail, amv contest dezamagitor ... adica locul 2,3 si 4 au fost de 10 ori mai bune ca cel de pe primul loc 21 mai ales 4 in fine, eu am fost voluntar, de la 8 sa fiu acolo trebuia sa ma scol la 6 si abia la 9:30 seara ajung si eu acasa obosit, dar a meritat, m-am distrat, prieteni noi, PIZZAA AND LOTS OF ITTT, doar ca ai mult de alergat de colo colo in rest e super 4 cate un tarzan pe ici colo dar se poate rezolva, abia astept sa vad ce ne rezerva anul asta Nijikon ...
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#19
N-am fost anul asta si-mi pare rau. Am fost anuntata prea tarziu, aproape ca si uitasem si n-am avut timp de planificarea drumului. (nu-s din Bucuresti). Maybe next year. Totusi, ceva poze de acolo nu aveti? :3
PS: Mimisor, good job for the cosplay. ^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Otaku Festival Miauti 5 5.402 05-04-2015, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Otaku Festival Miauti 22 14.133 08-06-2014, 08:22 AM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Otaku Festival 2012 Flaw 42 35.520 01-06-2012, 12:02 AM
Ultimul răspuns: mariska
  Otaku Festival 2011- editia a V-a Flaw 97 67.260 26-02-2012, 11:20 PM
Ultimul răspuns: DarkAngeI
  Festival Otaku 2011 Horia K 0 3.611 14-03-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Horia K
  Otaku Festival 2010 Flaw 55 48.022 23-05-2010, 12:06 PM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)