Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Otaku Festival 2013, 11-12 Mai

#1

#2
Mi se pare cam aiurea ca e asa glorificat evenimentul in termeni de "inca o supra-editie" cand e clar ca e o minciuna sfruntata dupa esecurile ultimelor doua editii Otaku. Macar nu mentionati gloriosul trecut ca s-ar putea sa se intereseze userii si sa nu apara niciunul daca se leaga de zvonurile trecute.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#3
Astept sa vad oferta de workshopuri si cosplayul inainte sa-mi dau cu parerea, invitatii de la Comic-Con in domeniul acesta sunt ok, sa vedem ce se anunta aici. Cat despre trecut, partea buna e ca dupa cateva fail-uri e mai usor sa produci ceva mai bun decat editiile trecute Zuppy04
Time will tell. I don't really want Otaku to die just yet.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#4
Cred ca astia ne vor banii... cam naspa !
pica 11-12 iar pe 15 majoritatea primesc salariu 21) ... vom trai si vom vedea ...
Nu cred ca promit sa vin la OtakuFestival.

#5
Lol cum am putut sa uit T-T bine ca ai postat stirea eu aveam impresia ca e in iunie (nu stiu pe ce planeta eram) 21 dar sunt puse cam nasol mai intai ComiCon, apoi Otaku o sa ma storc de bani 21. Adevarul e ca am fost la el pentru prima data anul trecut si ma dezamagit ma asteptam la ceva mult mai bun pe cand colo n-am vazut nimic deosebit, eh si sa numai zic de niste preturi mari (la anumite chestii). Cine stie poate anul asta o sa fie mai bine cu siguranta merg ^.^
Am si eu o intrebare: un abonement de unde pot sa-mi cumpar ? se vand si acolo la intrare?

#6
Over here ^.^ : http://www.otakufestival.com/

Cu siguranta se vor putea achizitiona si de la intrare insa.

#7
Cel mai probabil o sa ma duc cum am fost in fiecare an. Doar pentru ca anul trecut a fost naspa nu inseamna ca anul asta nu poate sa fie mai bine. Si cam de fiecare data gasesc un ceva mic care merita adaugat la colectie
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#8
Am presimtirea ca nu o sa fie multi la acest festival.

1 Mai - vacanta majoritatea se vor duce la mare, munte sau la tara.
5 Mai - pastele asta inseamna ca majoritatea vor ramane in vacanta la mare la tara sau munte....
11-12 Mai - Otaku Festival vor veni doar cei din Bucuresti POATE !

Asta inseamna ca majoritatea nu o sa mai aibe bani de cheltuiala (inclusiv eu). Deci anu acesta la Otaku Festival spun PASS. Daca vor schimba data poate... poate... o sa vin.

#9
Eu una o sa vin, mi s-a parut interesanta editia la care am mers (cea din 2011) Sper ca organizatorii ne vor aduce surprize noi si ca va fii mai interesanta decat cele precedente :thumbup:

Edit: nu mai merg anul asta la Otaku.

#10
Pare interesant, sa vad programul pe anul asta ca sa stiu daca se merita sa vin pentru ceva anume sau daca e sa vin intr-o zi anume ... Fain ca se tine in acelasi loc, putin cam mica sala "mare" dar in rest ok
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Otaku Festival Miauti 5 5.441 05-04-2015, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Otaku Festival Miauti 22 14.255 08-06-2014, 08:22 AM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Otaku Festival 2012 Flaw 42 35.600 01-06-2012, 12:02 AM
Ultimul răspuns: mariska
  Otaku Festival 2011- editia a V-a Flaw 97 67.864 26-02-2012, 11:20 PM
Ultimul răspuns: DarkAngeI
  Festival Otaku 2011 Horia K 0 3.635 14-03-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Horia K
  Otaku Festival 2010 Flaw 55 48.197 23-05-2010, 12:06 PM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)