Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Infinite Stratos

#1
[Imagine: 26111.jpg]

Alt title: IS

Producers: Lantis, TBS, Sentai Filmworks, 8bit, Sony Music Communications, Project IS, Sakura Create

Genre: Action, Comedy, Mecha, Sci-Fi, Shounen, Harem

Rezumat: In urma cu 10 ani exoscheletul Infinite Stratos a fost introdus in lume. IS-ul a eclipsat orice inventie de pana atunci, singurele lui limite fiind numarul redus de unitati (componenta de baza fiind un black box ce doar inventatorul o poate crea) si faptul ca doar femeile le pot utiliza. Aceasta regula este incalcata cand Orimura Ichika, fratele celui mai bun pilot de IS, reuseste sa foloseasca unul si este trimis la academie pentru antrenament.

Sound: ok. Nimic spectaculos, ca la majoritatea animeurile am sarit si peste op si peste end

Video: animatie destul de buna. Nu extraordinar dar destul de decenta pentru un anime de 12 episoade

Opinie: Un mecha scurt si destul de dragut. A time filler if you will. Povestea ar fi mai interesanta daca continuau, dar inca nu s-a terminat materialul sursa asa caposibilitatea exista. Daca nu, atunci macar are un final decent pentru genul asta de anime asa ca tot merita vazut cand nu aveti ce face. Ceva de vara
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Mi-a placut asta; cam scurt dar destul de bun. Povestea mi s-a parut destul de interesanta. Aflasem pentru inceput de faptul ca-i un singur tip intre atatea tipe-> that was seriously coming to my mind as an ecchi; dar nu in totalitate, ceva actiune tot mai persista. Relatia dintre cei doi, Ori si Houki, este mai accentuata, prieteni din copilarie and stuff; ceva normal pentru tipul asta de anime (daca nu pentru toate).
Imi placea reprezentanta Germaniei, Laura parca, she was pretty much like me. Oh, si IS-ul ei! Dat rail gun. La opening si ending n-am fost atenta; background music si restul la fel.
Per total, i-as da un 7.5- 8.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)