Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Animezup V8

#1
Incepand de ieri (ca deja e azi) eu si @Lia am inceput sa lucram la o noua tema pentru site, una care sa aiba o viata mult mai lunga decat precedenta (facuta, biata de ea, mai mult in graba si cu putina creativitate). Vrem o tema durabila nu numai pentru ca Lia urmeaza sa colinde lumea cateva luni si oricum nu as avea cu cine face alta, dar si pentru ca dorim sa ne concentram atentia asupra altor aspecte ale forumului afara de cele grafice.

In mare parte va fi o tema axata mai mult pe elemente anime. Planuim doua variante, una sci-fi si una fantasy, dar nu putem spune inca ce vom face prima data sau daca vom ajunge sa le terminam la timp pe amandoua.
Ne-ar fi de folos niste pareri si idei noi legate de ce ar trebui incorporat in noua tema, ce v-ar placea sa vedeti si unde.
Momentan am reusit sa terminam partea cu bannerele (da, plural) asa ca va pun un preview:

[Imagine: dcaqu1.png]
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#2
Finally finished with the banner! That pic is such a lie almost, like the cake in Portal. Huehuehue. Sleep nao! Rest later.

/hugs Sy
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#3
Tocmai ce am terminat cu editorul care facea overlay in toate partile posibile si imposibile, that was hard as hell tinand cont ca eu nu ma impac cu javascript.
Daiana a cazut la datorie in pernele patriei, but fear not, she'll be back!
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#4
da, preview-ul este atat de mare si explicit incat imi mai trebuie cinci perechi de ochelari peste cei existenti deja ._.'
[Imagine: Jun0xCa.png]

#5
Asta era si ideea 24, plus ca forma finala nu e asa... ma apuc si eu curand sa ma rezum la ce treaba mi-a dat Sy. Si Sy, um... ca tot te-ai dus la culcare presupun, theadul arata pution dubios in multe parti si daca il faceam cum ai zis tu tot arata aiurea. Poate mai bine vine pe partea dreapta faza cu simbolurile? Sau va trebui sa modifici felul in care vine textul 17
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#6
Nu-mi place dekloc cum vin simbolurile, prima data era sa zic de ce avenm o imagine care vede bataile inimii la threaduri...

#7
El a vrut chestia cu heartbeat-ul, oricum ideea era sa fie sci fi... o sa incerc sa mai modific chestii... uf de la meet-ul ala tot mai las si eu de la mine 21 Compromise, that is the key! Dar vreau sa ramana cloud-ul de atomi va rog T.T
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#8
Oh lol, la smilies nici macar nu se vede scrisul... misto ideea cu heartbeats...

#9
(28-02-2013, 10:14 PM)Aly A scris: Nu-mi place dekloc cum vin simbolurile, prima data era sa zic de ce avenm o imagine care vede bataile inimii la threaduri...


Aly, tie nu-ti merge nimic niciodata asa ca nu am niciun folos de la calculatorul tau. Ar fi dragut daca mi-ai muta medaliile week-endul asta ca sa pot face scriptul pt transfer.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#10
(28-02-2013, 11:26 PM)Syryus A scris:
(28-02-2013, 10:14 PM)Aly A scris: Nu-mi place dekloc cum vin simbolurile, prima data era sa zic de ce avenm o imagine care vede bataile inimii la threaduri...


Aly, tie nu-ti merge nimic niciodata asa ca nu am niciun folos de la calculatorul tau. Ar fi dragut daca mi-ai muta medaliile week-endul asta ca sa pot face scriptul pt transfer.


Minutul marvelousul chrome este... sa nu zicem cum de patrie. Ia verifica cum arata, medaliile se vad DOAR pe un rand si mister... pe ala de birou se vede mai naspa ca pe laptop sau la pcul meu.

Secondly, nu mai sari asa ca ars, si tu imi faceai la fel cand am facut eu tema.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)