Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fate/Zero

#1
[Imagine: 29490l.jpg]

Characters:
-Saber
-Emiya, Kiritsugu
-Kotomine, Kirei
-Einzbern, Irisviel
-Gilgamesh
-Berserker
-Lancer
-Caster
-Assassin
Pe langa altele.
"Fate/Zero is all about the 4th Holy Grail War which takes place every 60 years. 7 Magi are chosen to fight each other in order to claim the power of the Grail where it will grant a miracle of their choice. In order to help them achieve victory they summon a heroic spirit as their familiar which are powerful warriors chosen throughout history each with a different class (Archer, Berserker, Rider, Assassin, Caster, Lancer and Saber)

Though the first episode may seem slow it's necessary for the introduction of the wars and the families involved for anyone who doesn't know the Fate series. It has many great characters and action scenes"

Tinand cont ca pentru mine acest anime a fost printre cele mai bune din 2012,sau chiar printre cele mai bune vazute, incluzandul chiar in primele 15 am sa incerc sa-i dau niste note.

Story: 10
Toata actiunea e foarte bine formata trecand prin diferite etape, actiunea nu este grabita, este bine structurata si destul de dinamica.
The end of anime is great.

Personaje: 9
Au variat ca personalitati, de la servitori la magi si personaje ajutatoare. Fiecare a fost special in felul lui,replici foarte bine alese, si nu au dat in cine stie ce situatii tipice.
Personaje preferate: hmmm, Gilgamesh, Lancer, Piciu' ala del avea servant pe Regele Cuceritor

Sound: Habar nam, nu sunt atent deobice la asta,totusi nimic care sa ma deranjeze dar nici care sa iasa in evidenta. : 8

Asta e parerea mea? A voastra?

*yo,n-am povestit,uitativa daca vreti mie mi sa parut epic, daca vreti puteti face spoilere.*
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#2
Cred ca e printre preferatele mele. Cand am vazut prima data Fate/Stay Night, m-a facut putin sa fiu ostila cu anime-ul, desi imi placea idea. Dar Fate/Zero e magnific. Dupa cum spunea si Azazel, actiunea isi desfasoara cursul firesc, ara sa fie prea grabita sau prea lungita, exista elemente dramatice, romance si umor. Si sfarsitul m-a surprins. Ma asteptam sa vad un happy-ending plicticos... cred ca asta ar fi stricat anime-ul. Intrebarea mea ramane totusi de ce Arturia si nu Artur?
Ah, si sa nu uit "la creme"- conflictul dintre Kiritsugu si Kirei. Sincer, pe niciunul nu l-am vazut ca pe un personaj pozitiv. Kirei cred ca e unul din putinii oameni de-a dreptul infioratori, in timp ce Kiritsugu mi se parea putin ca exagereaza. Eu una il vad foarte "workaholic*. Mi-a placut cum a avansat conflictul dintre ei.
Ajungand acum la personajul preferat, cred ca e Gilgamesh. In primul rand, imi placea mult personajul inca de la celebra epopee.In al doilea rand, ma fascineaza nobilitatea din aroganta sa si modul in care, intr-un fel sau altul, il manipuleaza pe Kirei. E chiar amuzant sa privesti fazele alea.
Cred ca as recomanda acest anime. Pana la urma, si sis *care in mare parte vizioneaza doar ecchi si chestii de genul* a avut o parere buna despre anime.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Fate/stay night: Unlimited Blade Works MajinCloud 0 2.040 24-07-2012, 04:29 PM
Ultimul răspuns: MajinCloud
  Fate Stay Night Megiddo 2 4.022 27-09-2008, 08:37 PM
Ultimul răspuns: Liviu-


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)