Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kami-sama Hajimemashita

#1
[Imagine: 1348628118.jpg?v=1348628399]

Kami-sama Hajimemashita.
Gen: Comedy, Romance, Fantasy, Shoujo, Supernatural.
Durata pe episod: este de 24 minute
Numar de episoade: 13.



Povestea se invarte in jurul personajului Nanami Momozono, o eleva de liceu.
Dupa ce tatal ei fuge din oras pentru a evita datoriile facute, aceasta ramane singura si ajunge sa fie evacuata din propria locuinta. Totusi, intalneste un barbat pe care-l salveaza de un caine si aceasta ca recompensa ii daruieste "casa" lui. Nelasand ocazia sa scape aceasta urmeaza harta primita si ajunge intr-un templu, unde il intalneste pe Tomoe. Aceasta ajunge o divinitate locala ce are tot felul de indatoriri pe care nu le intelege...


Parere personala:
Hmm... Acum zilele astea am dat si eu de anime-ul asta. Sincer, am fost putin nesigura pe mine cand am inceput sa-l vizionez. (de ce nu stiu...). Totusi, am fost surprinsa placut. Are o grafica buna si o coloana sonora la fel. Meh, nu mai trebuie sa mentionez ca m-am indragostit de Tomoe-kun? Nu? Neeeeeh. Vulpita e personajul meu preferat<3, dar meh, imi plac si ceilalti. Are situati comice si romantice la fel... Anime-ul asta e genul meu clar. Il recomand cu mare drag~!

Ps: pentru cei care l-au vazut sau il urmaresc. Vreo parere? Ceva?


(Am cautat pe Zup si nu am gasit un thread cu aceelasi anime, dar daca exista cer unui moderator sa-l stearga pe al meu.) Ja neee~
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#2
No comment for this ?? O.o woooa deci adoor anime-ul e foarte cuute <3 mai ales Tomoe~. Nici eu nu am fost prea sigura cand l-am uramarit prima data dar cum sa nu-ti placa?? e un anime relaxant la care am ras foartee mult 21 dar singurul lucru, SINGURUL care ma deranjat au fost spiritele alea doua sau ce erau ele...frate aveau niste voci asa enervante de-mi venea sa-mi smulg parul din cap cand le auzeam x_x eh dar cu timpul te obisnuiesti (oarecum) 21. In orice caz eu l-as mai vedea si a 2a oara este un anime deosebit ^.^

#3
Daaa nu stiu cata lume a auzit sau a vazut anime-ul asta, dar e atat de dragalash si plin de momente funny si awkward! 21 Povestea e dragutza, si plina de personaje noi care apar destul de des, majoritatea fiind Kami. Relatia lui Nanami cu familiarul ei Tomoe e divina. Sincer imi aduce putin aminte din punctul asta de vedere cu anime-ul Kaichou wa Maid Sama, desiiii nu-i acelasi lucru... ma cam contrazic aici...anyway. Au o dinamica deosebita, si intamplarile sunt hilare de-a dreptul.
Animatia e cute, si expresiile lor faciale sunt amazing! Am doar cuvinte de lauda pt el. Chiar ar trebui urmarit <3

#4
L-am vazut zilele trecute fiindca aveam chef de un shoujo si a fost dragut, o idee simpatica pentru un anime romantic de 13 episoade, desi am vazut ca manga continua si e foarte departe cu povestea fata de unde se termina anime-ul. M-ar fi tentat sa citesc si manga-ul pentru ca Tomoe e asa superb si perfect <3, dar nu ma prea atrage povestea. Eu il recomand sa fie vizionat asa, daca nu e ceva mai bun de facut sau doar vrei sa te relaxezi; toti demonii sunt superbi, cioara (iubesc sa-i zic asa), sarpele si Tomoe sunt un trio prea awesome. Nanami era putin enervanta in unele secvente, dar mi-a placut mult de ea la sfarsit cand a realizat dansul. Si am impresia ca sfarsitul a fost grabit, nu stiu de ce nu au continuat anime-ul cat sa fie totul incheiat ca la carte. Adica, il arata pe tipul ala brunet la sfarsit care cica e un personaj important manga si te lasa in ceata. Poate va fi un sezon doi, who knows.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#5
Am vazut doar cateva episoade din anime, in jur de vreo 8. am citit manga pana la cap 64. imi place mai mult sa citesc shojo manga decat sa urmaresc un shojo anime.

Tomoe e adorabil. mai ca am ras cu lacrimi atunci cand se enerva; si imi placea ca de fiecare data de gandea la feluri de mancare sa-si transforme inamicii. ex: pe sarpe voia sa-l faca sashimi hahaha
Tomoe imi aduce aminte de yoko kurama din yuyu hakusho - si acela era adorabil 013
[Imagine: 486312-1.jpg]


#6
Am vazut acest anime si dupa ce l-am terminat am simtit nevoia sa ma apuc imediat de manga pentru ca vroiam sa stiu ce se intampla mai departe.
Mi-a placut mai mult decat ma asteptam, chiar mi-am zis "asta e genul de anime care il cautam", si l-am vazut episod dupa episod, iar sfarsitul mi s-a parut perfect, cu acel momentul dintre Nanami si Tomoe. Crazy-monkey-emoticon-164 Chiar ma gandesc sa-l revad a doua oara cat de curand.
Eu cred ca este un anime foarte bun daca sunteti in cautare de ceva shoujo,cu grafica frumoasa si poveste interesanta. Sunt multe faze haioase si personajele nu ai cum sa nu le indragesti.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Uta No Prince-Sama Maji Love 1000% Addeh 8 8.652 08-02-2014, 07:42 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kaicho wa Maid-sama! Twisty Emerald 10 7.150 02-12-2012, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Michee


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)