Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

East Euro Comic Con

#11
Eu sigur merg xD. Am in plan sa-mi cumpar o manga ^.^ si in fond tot de anime-uri e vorba :d

#12
(07-02-2013, 09:22 PM)Infinite A scris: Eu sigur merg xD. Am in plan sa-mi cumpar o manga ^.^ si in fond tot de anime-uri e vorba :d


Nu stiu cat de multe manga-uri vei gasi acolo din moment ce organizatorii au spus ca festivalul este mai mult pentru jocuri video si seriale decat pentru anime-uri si manga (dar asta nu insemna ca nu vor fi si ele pe acolo). Oricum, si eu abia astept acest festival si astept sa mai acctualizeze site-ul ala sa mai aflam si noi cate ceva 21, oricum, sper ca v-ati luat bilete, din cate am inteles, biletele care se vand la intrare sunt mai scumpe decat daca le-ati fi luat de la Diverta, eu am luat un bilet cu 13lei si am inteles ca la intrare vor fi 30lei.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#13
Woow ce bine ca ai spuss habar naveam ca trebuie sa-mi iau bilet O.o sper sa mai gasesc in diverta >.< deci daca nici acolo au apuc sa-mi cumpar manga fac uratt 21 decand ma chinui sa-mi cumpar una...a inceput sa mi se ia 21.

#14
Vor fi si manga-uri acolo, cei de la Mangashop stiu ca si-au confirmat participarea la comic-con.

Eu unul cred ca o sa iasa bine. Am fost la Japan Play-ul de anul trecut, organizat de aceleasi persoane, si m-am simtit grozav. Au avut unele idei foarte interesante si chiar le-am zis atunci ca daca l-ar fi organizat in Bucuresti, ar fi putut avea un succes si mai mare.

Cum acest festival se tine in capitala, eu zic ca sunt sanse foarte mari sa vina multi vizitatori si sa iasa ceva frumos.

#15
Daca majoritatea din voi vine la EECC, ma gandeam sa ofer celor ce doresc trei reviste VECHI - YEN plus - fiecare revista contine cate 222 de pagini. Le voi lasa la standul Animezup.

Ma refer la cei care vor sa le tine pe post de "bibelou" sau celor care vor modele pt desen.

P.S. sant GRATIS !

#16

#17
Yoneyu e de-a noastra de-aici 4
Gambatte Yoneyu-chin si Amena-chan!
Dar unde e Bianca/Sho ? Zicea ca face un doujinshi O.o
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#18

#19
Ms Sy-kun hug Ganbarimasu

Bianca (aka) sho biyunko va fi la stand cu Bebe, la Mangazen, cel putin asa ramasese treaba 10 si daaa face Doujinshi Fairy Tail pt comic-con 15 So be prepared! Oricum cred ca lista de artisti pt comic-con se va mai actualiza, sigur vor mai fi introdusi mai multi artisti.

Eu una as vrea enorm de mult sa-l vad pe Jon-Rhys Davies, god I love that actor :X Chiar am fost surprinsa cand l-au anuntat ca invitat, sa speram ca nu o sa se imbolnaveasca si sa nu mai ajunga >.< I'll save moneyz for an autograph <3 yaaay

Comparativ cu Nijikon mi se pare mult mai buna promovarea Comic-con-ului. Chiar au incercat pana acum cel putin sa aduca invitati mai interesanti, si sa faca asta din timp. Bine poate Nijikonul la noi e deja foarte popular si pentru otaci nu e foarte appealing CC-ul pt ca e bazat mai mult pe partea de comic books, seriale, filme and whatnot. Daaar cred ca va fi interesant, si fiind prima editie sper sa le iasa bine.

#20
(03-03-2013, 01:42 AM)yoneyu A scris: Comparativ cu Nijikon mi se pare mult mai buna promovarea Comic-con-ului. Chiar au incercat pana acum cel putin sa aduca invitati mai interesanti, si sa faca asta din timp. Bine poate Nijikonul la noi e deja foarte popular si pentru otaci nu e foarte appealing CC-ul pt ca e bazat mai mult pe partea de comic books, seriale, filme and whatnot. Daaar cred ca va fi interesant, si fiind prima editie sper sa le iasa bine.


Fiindca e prima editie... si sincer sa fiu nu e asa de promovat. Majoritatea vin numai pt manga si figurine.
Evenimente legat de benzi desenate au mai fost.. si nu a fost cine stie ce. Daca vor renunta la anime/manga fi sigur ca numarul vizitatorilor va fi mic.

Oricum la 2 a editie nu ma mai duc...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  East European Comic Con 2022 Miauti 0 806 07-07-2022, 10:13 AM
Ultimul răspuns: Miauti
  East Europe Comic Con 2016 Miauti 1 18.311 10-05-2016, 10:50 PM
Ultimul răspuns: Miauti
  East European Comic Con Miauti 9 6.233 21-03-2015, 03:26 PM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Ice Comic Con Miauti 1 3.529 11-11-2014, 12:31 PM
Ultimul răspuns: Miauti
  East European Comic Con Miauti 20 12.965 13-05-2014, 07:32 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)