Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

.d e s e n e.

#51
Mersi Geesushi de comm. Da, urechea si multe alte parti imi fac viata un calvar. O sa incep sa ma apuc in curand sa exersez lucrurile la care nu ma descurc.
Desene noi, unele scanate, iar altele in PS. Multe fan-arturi HA!

Schite 1
Schite2

#52
Schite???? Ai de capu' meu, eu nici daca m-as chinui o saptamana nu mi-ar fi iesit. Pare o gluma, dar e serioasa treaba. Ai desenul parca in sange, familie plina de talent si cata munca in photoshop si toate cele...
Acum sa revin la prima schita, imi place maimutica aia, e asa cute, bine desenata la fel ca fetita. Ei bine, nu prea am ce corecta. Nu sunt mega experta, dar asta ma depaseste... numeric cred, ca sunt multe din astea dragute facute de tine Crazy-monkey-emoticon-094
La ceea de-a doua schita, ehh, e bine, nu prea mai am ce sa comentez avand in vedere ca mie , personal imi plac.

Si cam atat. Abi astept sa vad si altele.
Bafta
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#53
Multumesc de comentariu Ohaio Angel. Ma bucur ca ti-au placut schitele.
---
Fiindca eu nu prea stau (nu imi fac timp) sa term desenele si fiindca am multe idei, ajung sa ma apuc de ceva, dar greu finalizez. Normal, am inceput un desen, da, am avut un model pentru anatomie (nici nu cred ca mi-a iesit perfect, dar nu ma astept la asta inca) si da, este un wip mai colorat si mai spre finalizare. Chestia asta o mai am postata si pe fb si etc.
Critici, pareri, sunt mereu bine venite, atata timp cat sunt oferite cu bun simt.

27082014

#54
Da pai trebuie sa treaca 1000 de ani pana sa postez eu. xD
Aduc doar so schita cu o mana. M-am apucat sa mai lucrez in creion, fiindca nu am mai prea facut-o de loc. Am avut un model pentru desen, fiindca vreau sa exersez membrele.

MANA

#55
Progresezi intr-un mod placut si elaborat. Nu am cuvinte de critica, si nici nu o sa stau sa caut dupa greseli, si oricum, cred ca esti deja la un stadiu unde iti cunosti greselile mai bine decat noi.

Felicitari si mult succes in continuare, astept noi lucrari! 4
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#56
Oh sushiiushii, ce surpriza placuta. Ma bucur ca ti-au placut desenul.
Am mai reusit putin sa ma pun la punct cu mainile, dar tot sunt pain in the ass...
Desen nou, tot o mana. Sa imi scuzati stilul de a hasura/colora, nu am mai facut-o de mult timp traditional. -_-

MANA 2

#57
Ce as da sa pot face si o mana, macar una, dar nu, mie nu-mi iese asa bine , deci degeaba ma obosesc.
Mana ta e interesanta, sa nu-mi spui ca te-ai uitat la propriile degete pana sa il faci? 21
(Imi aminteste de o fosta colega, care de plictiseala si-o desenat degetele cu tot cu palma)
Ai o mana de haur :3
Baaaaaftaa!!!! hug
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#58
Sunt uimit de precizia cu care ai definit cutele palmei formate la inclestarea pumnului, anatomia mi se pare aproape de perfectiune, sunt sigur ca ai stat ceva pe aceste ultime desene. Totusi primul mi se pare mai detaliat decat al doilea unde probabil l-ai facut mai in graba, oricum eu personal sunt impresionat, e ceva diferit de restul lucrarilor cu care ne-ai obisnuit pana acum si arata ca esti foarte versatila si ca nu iti este frica sa iesi din zona ta de confort. Bravo!
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#59
Vreau sa te felicit pentru talentul si pasiunea ta, dar si pentru creativitate si perseverenta. Iti urmaresc postarile de mai multa vreme, si pot spune ca sunt profund impresionata de evolutia pe care ai avut-o :3

Nu prea am de reprosat nimic, decat ca la studiile acelea cu maini, ai putea sa renunti sa mai dai un contur atat de inchis si gros si sa-l realizezi mai mult din contrast. In felul acesta, mainile o sa para multi mai realiste si 3D. In rest, succes si numai bine si abia astept sa vad si alte desene de-ale tale! <3




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)