Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Xiaolin Showdown

#1
Xiaolin Showdown sau Confruntarea Xiaolin - dupa cum ii stiam eu - prezinta viata a patru elevi calugari care invata sa se lupte cu raul. Raul acela provenind din dorinta maniaca a unora de a conduce lumea. Personajele principale sunt: Omi, Kimico, Raimundo si Clay si ei incearca, alaturi de maestrul lor, Fung si de dragonul lor, Dojo, sa distruga fortele intunericului. In ajutorul lor vin si anumite unelte/arme numite Shen Gong Wu, care trebuie gasite mai intai. Pe parcurs, luptandu-se cu antagonistii din desen (Jack Spicer, Wuya, Chase Young, Hannibal Roy Bean) ei trebuie sa invete sa isi stapaneasca elementele - apa, foc, vant, pamant -, urmand ca la sfarsitul calatoriei lor unul dintre ei sa devina Dragon Xiaolin.

Yep~ Eu, personal, ador acest desen animat si am fost surprinsa cand nu am vazut nici un topic cu numele lui. E pur si simplu fantastic. Printre personajele mele preferate se afla Omi, care incurca mereu expresiile si nu stie cum sa se poarte ca un tip "tare" si Raimundo, care desi pare un natarau si un nesimtit (mai in toate momentele) reuseste sa fie comic si sufletist - nu e cel mai potrivit cuvant. Apoi, nu pot sa nu-l ador pe Jack Spicer, care e un prost si un plangacios, dar ma face sa rad cu lacrimi. E prea genial omul in a fi prost~ 21 Si nooormal, Chase Young. Pe langa ca arata ar dracului de bine <3 si e o reptila nemernica, tot timpul am crezut ca-i gay. C'mon! Are o obsesie pentru micul lui Omi. 8 Cute, a? Nu doar cute~ E genial omul. E si inteligent si puternic, iar faptul ca e malefic si rau il face de-a dreptul delicios~ Dar, dar, dar! Iubesc felul in care se poarta cu ukeul de Omi - e mereu atent si dulce cu el 15.
Povestea in sine mi se pare geniala si de-a dreptul originala. Inca imi amintesc cum ma luptam cu colegii de clasa cu imaginarele Shen Gong Wu (normal ca eu castigam tot timpul 16). Si imi e cam imposibil sa cred ca nimeni altcineva nu a vazut acest desen animat. Adica, eu stateam lipita de ecran. O.O Fugeam de afara ca sa prind episodul nou din Confruntarea Xiaolin~ <3
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#2
Ah pf xD Chiar ca a fost o serie draguta, urmaream destul de des, nu mai stiu cum s-a terminat insa (sau DACA s-a terminat macar) deoarece urmaream mereu la TV iar dupa cum bine stim toti... la TV episoadele rar sunt in ordinea lor cronologica. Cu toate astea insa, si eu pot spune ca urmarisem cu placere mai mereu, tematica era foarte draguta, la fel ca si "design"-ul, antagonistii de altfel (Chase era favoritul meu insa, nu Jack, ca in cazul tau xD), in mare... mai tot, era bine facut si entertaining! Also, oricat de perv & awkward ar suna, eu unul urmaream cu mare pasiune, de fiecare data, intro-ul seriei, lol, acum imi reamintisem. Mai exact, partea aceea in care protagonistii veneau intr-un High Speed Rush mai ceva ca in jocurile Dragon Ball, catre protagonisti iar lui Kimiko, ahm... i se vedea acea "crapatura" a fustei, dintre picioare? Lol, nu stiu ce aveam dar mi se parea foarte sexy 21 Ol' good times, what can I say. Zuppy04

PS: Random fact insa, funny or not, atat Xiaolin Showdown cat si Avatar au cam avut aceiasi tema (relativ) iar ambele mi-au placut la fel demult deci... e posibil sa fie ceva legat de genul cartoon-ului. Daca nu ai apucat sa vezi Avatar (The Last Airbender/Legend of Korra), iti sugerez sa te uiti, e foarte posibil sa-ti placa in cazul acesta xD

#3
Unul din desenele mele animate preferate, parca si acum se deruleaza pe Cartoon Network. Da, inca se mai difuzeaza si cand apuc ma mai uit.
La inceput and a apurt eram in exaz si nu era moment in care sa nu deschid TV-ul sa vad daca a inceput, dupa o perioada m-am obisnuit parca sa deschid exact atunci cand incepea, nu mai stiu, insa un lucru e sigur, il ador.
Povestea imi place, personajele imi plac, momentele comice si de lupta imi plac, chiar si grafica, e chiar buna, adica draguta si dinamic facuta. Parerea mea.
Dojo si Omi sunt personajele mele favorite - Omi cu felul sau de a se exprima, asa mai superior si Dojo, pai dojo e amuzant in momentele critice, dar si foarte minunat cand se face mare. : x
Normal ca si restul imi plac. Pe scurt e un desen animat care consider ca merita urmarit.

#4




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)