Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#50
Daa e o scuza ieftina sa dai vina pe parinti pentru educatia copiilor. Desigur, copiii!! sunt de vina. Lasati-o moarta, MajinCloud, daca sunt gaini fara creier pana la 10 ani, cum naiba nu sunt de vina parintii, de vreme ce ei nu au creier?
Parintii is prosti, obisnuiti-va cu ideea, sunt din ce in ce mai prosti din punctul asta de vedere (al cresterii copiilor) de la generatie la generatie. Eu am avut ocazia sa ma ingrijesc de doi frati mai mici, stiu un lucru sau doua despre educatie, dar cand esti parinte si lucrezi 8 ore pe zi si ai un copil de trei ani, si nici n-ai habar ce sa faci cu el.. ce faci cu el? ti-l pui in cap. Ce poate fi mai eficient decat sa-l pui la televizor si calculator si sta acolo cuminte cat tu.. te ocupi de curatenie de exemplu, doar curatenia si mancarea nu sunt incluse in alea 8 ore de munca la niciun parinte XD.
Pana la urma, femeia era cea care se ocupa de copii, daca au vrut femeile sa fie bazate, sa mearga 8 ore pe zi la lucru cand e copilul de doi ani, sa faca copii pe la treizeci de ani cand isi permit financiar (am inteles ca cel mai bine ar fi sa faci copii pana in 24 de ani), stiti voi cum e cu egalitatea asta intre sexe, nu trebuie sa va mai spun, adica si copiii, daca n-au fost facuti din material eficient (creste infertilitatea la barbati, apar tot felu` de complicatii la femei), se vede, si nu oriunde, ci chiar la nivelul IQ-ului. Nu zic ca nu exista si exceptii, dar, in orice caz, si pentru cel mai cu potential copil din lume, daca nu te ocupi de el cand e mic mic, ii dus din punct de vedere al inteligentei, si tu parintele care nu i-ai antrenat mintea esti de vina. Punct.
[Imagine: iK6og.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala - de fleeting ray - 08-09-2012, 11:50 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)