Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#38
(07-09-2012, 05:02 PM)Daria A scris: Am o prietena ce mananca numai MC, Pizza, KFC si alte porcarii dar face SPORT cate o ora-doua pe zi si e sanatoasa tun. Nu poti sa spui ca daca nu faci sport esti sanatos. Eu in general nu ma duc de doua ori pe luna la MC sau alte chestii si tot am probleme de sanatate, sti de ce? Ca nu fac sport, nu ca nu mananc ce trebuie pentru ca majoritatea timpului mananc mancarea facuta de mama sau chiar de mine ^^'

Tu ai citit ce am spus? o.O

Din moment ce pana si mancarea de la mama de acasa e plina de 'chimicale'. + as mai adauga, mancarea romaneasca este grasa inca de la bunica si mai departe. Mare diferenta dintre fast-food si ce gatesc unele familii... think better. Pentru ca oricum multi dintre voi prefera cartofii prajiti, facuti acasa. So dear, you didn't solve anything. N-am zis ' ca daca nu faci sport etc... ' ci ca nu este singurul factor care duce la obezitate. Nu m-am exprimat bine? I'm sooo sorry - not.

I know those kind of people. Trust me, daca mergi jumatate de ora pe jos ZILNIC... It's more than enough. Cunosc persoane care fac sport si au o dieta foarte controlata dar sunt mai mult prin spitale. You tell me the truth now. Oh, stai! N-ai de unde sa ghicesti.
Sa stii ca nici cu prea mult sport n-o scoti la capat. Ai idee ca problemele tale de sanatate pot fi si din alte motive? Organismul difera de la om la om. Credeam ca asta e un lucru cunoscut... or maybe not.
Dar voi sunteti cam ignoranti si nu luati in considerare si alti factori care afecteaza... uhm, unde vroiam sa ajung? A da, toti oameni, nu numai generatia asta.

@Arya
Am sa-mi permit sa fiu un pic off-topic, ca doar toata lumea o face, nu?
Ai sa faci abuz de putere? Nu-i nimic, use that block - daca te face sa te simti mai bine. Imi demonstrezi ca zup-ul nu s-a schimbat cu nimic - poate doar oamenii care sunt la putere. Still...
Citat:Oh geez, ca argumentele tale sunt foarte bine puse la punct, ce sa-ti spun, mai ales cand ignori jumatate din ceea ce spun. Si exact asta o sa fac si eu. Aveam un buton de block pe undeva. Si vezi ce faci cu "frustrari" si "draga".

Poate ca nu, nu m-as deranja sa o fac, dar am vazut ca n-am de ce. Dar nu ti-am ignorat spusele ^^ n-ai vazut ca ti-am dat replica la tot? Cuvintele se afla in vocabularul limbii romane asa ca le folosesc. Nu se vede? 21

Did you know? Just because you quote a well known name it doesn't mean you are smarter.
... but omg! you used google!

Iar al doilea citat, este mai mult decat inutil din moment ce problema persista si nimeni nu neaga ca nu exista. Doar ca vina nu pica asupra cui trebuie. Ignoranta este a voastra, care nu faceti altceva decat sa va plangeti de noua generatie. And again, you didn't solve anything. Stop complaining people and do something! Daca chiar atat de mult va deranjeaza situatia. Am I not right? Ba cred ca da.
Ma roooog, eu nu mananc pizza/etc decat din an in paste; lauda-ma-s, stiu sa gatesc 15

You are so fun people... but I am too tired for this. Cine stie, cineva imi va sterge postarea sau o va muta undeva. Do I get banned only for this? 21
" I see humans but no humanity "



Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala - de Trix - 07-09-2012, 11:50 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)