Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Solaine Arkab

#1
Nume: Arkab
Prenume: Solaine
Categorie (inger/demon/om): Demon
Sex: Feminin
Varsta (maxim 300 - specificand varsta omeneasca): 206/ 26
Personalitate: Este un mic paradox. O persoana cu un caracter de foc, usor cinica si de cele mai multe ori sarcastica desi in relatiile profesionale este foarte rece si calculata, totusi foarte pasionata de munca in care este absorbita aproape total. Este fascinata de istoria umana si calatoreste des atunci cand cercetarile ii permit sa depaseasca barierele laboratorului. Ii plac sporturile extreme si este detinatoarea mandra a unei Yamaha FZ8.
Scurt istoric: Dupa caderea din ceruri, familia ei s-a rezumat la a-si duce traiul in stil tipic demonic, adica in lenevie si asteptarea unei noi ridicari, care probabil nu avea sa se intample. Saturata de stilul de viata monoton si indragostita de lumea fragila a oamenilor a decis sa se implice in ceva ce i-a atras atentia si a captivat-o. Este biochimist si lucreaza pentru un laborator Nord American, predand din cand in cand la Boston University, Massachusetts.
Descriere fizica in forma umana: De inaltime medie, nu este scunda si nici foarte inalta, cu o talie subtire si proportionata decent. Parul ii este lung, blond si ondulat cu suvite rosii care ii complimenteaza ochi de culoarea albastra.
Descriere fizica in forma de inger/demon: In forma de demon parul este de culoarea unui rosu vulcanic cu suvite mai deschise ce ii dau aspectul lavei. Ochii i se schimba catre un turcoaz-vernil. Nu sunt diferente mari fata de forma umana, cu exceptia unui tatuaj pozitionat intre umeri.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)