Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Noua generatie Naruto

#1
M-am gandit sa postez niste O.C.-uri si aici. Voi spune unele chesti. Personajele de aici se petrece dupa aproximatix 20 - mai mult sau mai putin - dupa razboiul cu Madara, care are loc in manga si anime. Apar noi clanuri, unele sate sunt restaurate si noi personaje

[Imagine: team_12_by_manuelle17-d3i0mlw.jpg] <= De la stanga la dreapta in partea din fata: Anki Ryoushi, Leyla Bankay si Tammy si sensei-ul lor, Toru. Ei sunt Satul Lunii.
[Imagine: ayane_speak_by_manuelle17-d3i0mwp.jpg] <= Ayane Ryoushi, sora cea mare a lui Anki Ryoushi
[Imagine: next_mission_by_manuelle17-d3i0n6s.jpg] <= de la stanga la dreapta: Ateue Tensen, Suki, Ayane Ryoushi si Kyle, pregatiti pentru urmatoarea misiune.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#2
Desenele tale nu sunt pe deplin originale. Doar vestimentatia, parul si anumite detalii. Ideea principala este animeul NARUTO. Uite si regula:
Citat:1. Nu postati desene create cu modelul de pe internet/alte surse in fata. Acest sub-forum este NUMAI pentru desene originale, va rog sa respectati acest lucru.
linkul regulamentului: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=23882

O sa iti mut topicul aici: http://animezup.com/forum/forumdisplay.php?fid=29 ,unde sunt fan arturi, dupa ce imi spui daca esti decord sau nu.
Poate sunt lucrari originale sau asa le consideri tu. Te rog sa imi spui.
Dupa ce imi comunici voi comenta desenele tale si cu bune si cu rele. Imi place ca desenezi digital, oricum.
^^
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#3
[Imagine: chibi_ayane_and_ateue_by_manuelle17-d3i0nar.jpg] <= Chibi Ayane si Ateue, imbracati ca Ninja.
[Imagine: ayane_la_atac_by_manuelle17-d3i0nne.jpg] <= Ayane la atac. Imi pare rau de cel care a enervat-o.
[Imagine: ayane_at_23_years_old_by_manuelle17-d3i0nhx.jpg] <= Ayane la 23 de ani, Jounin, in viziunea mamei sale.

Uno memnto please: Stiu ca unele dintre ele arata mai urat decat altele, fiindca astea ce sunt cam vai de capul lor, sunt facute al aproape un an de pauza de la rpc-uri. Oricum comentarile si sfaturile sunt bine venite si voi incerca sa tin cont de ele pe viitor.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#4
Noua generatie? Toate personajele tale seamana enorm de mult la trasaturi cu personajele deja existente chit ca le-ai schimbat putin culoarea parului si mai stiu eu ce. Pana si hainele se aseamana enorm. Pozitia corpului si tot o tradeaza pe Ayane ca fiind o copie a Sakurei asa cum e ea portretizata in Shippudden.

Tammy e copia fidela a lui Sai cu un fel de sani nereusiti si ochi de sage. Iar Ateue seamana enorm cu Lavi din D.Gray-man.

Nu am nimic cu reproducere si fan art, dar nu este "noua" generatie cu personaje noi. Este doar cea veche.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#5
Lia, te rog. Sunt doar reoroduceri dupa animeul naruto. Eu nu am pretentia sa desrneze stralucit. Ar trebui comentat : culorile, vestimentatia. Stii deja ca fan art nu inseamna lucrari originale. Fata a reprodus. Te rog sa nu ai si tu pretentia sa gasesti mereu lucrari originale. Astfel de lucrari gaseestii in sub forumul sectiunii.
Voi reveni cu un comentariu cand ajung acasa.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#6
Oh shush, Ann, ca Nywa mi-a lasat comentariu pe profil si nu are nimic impotriva a ceea ce am zis. Nu trebuie sa faci pe omul pacii unde nu e cearta. Am facut niste observatii ca orice om. Nici nu i-am zis ca sunt copiate cu foaia pe calculator. Cand am zis copii ma refeream la idea de hm, similaritati intre frati in familie. Nu mai luati cuvintele in sensul cel mai rau ca asa va place voua.

Ann EDIT: Ma bucur ca nu s-a suparat.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#7
Am venit cu nextul si sper sa va placa. Inca lucrez la tehnica si o sa vedeti, ca, cu cat voi posta, cu atat personajele devin mai schimbate.

[Imagine: ayane_ryoushi_by_manuelle17-d3i0nsb.jpg] <= Ayane la 16 si 13 ani, fata in fata
[Imagine: kaya_say_hello_by_manuelle17-d3lduub.jpg] <= Kaya, un shinobi din Satul Lunii
[Imagine: leyla_scream_by_manuelle17-d3ldv91.jpg] <= Leyla striga la parteneri ei din aceea misiune
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#8
Dragut ca doresti sa iti creezi propria poveste aceste personaje. Nu am sa iau nici la tine fiecare desn in parte pentru ca toate sunt la fel ca structura. Doar festimentatia si parul difera. Umbrele sunt prea tremurate. Si de ce nu incerci si tu ceva original, nou? Nu trebuie sa folosesti mereu personaje facute de alti artisti. . Mai vin-o si tu cu ceva nou, poate cu niste Oc-uri adevarate. <3 Imi palc mult.
Te-as sfatui sa mai exersezi si sa cauti niste tutoriale, sa inveti cum sa colorezi frumos personajele. Si line-artul fa-l mai finut umpic. Acorda mai multa atentie desenului. :3 Si mai adauga detalii, mici.

Bafta 3
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#9
Am sa tin cont de sfaturile tale, la viitoarele O.C.-uri si am venit cu nextul ^.^

[Imagine: leyla_bankay_linetime_by_manuelle17-d3ldvse.jpg] <= Linea timpului al Leylei, de la 8 la 17 ani.
[Imagine: kana_and_leyla_i_by_manuelle17-d3ldyon.jpg] <= Leyla tregand-o la raspundere pe Kana
[Imagine: kana_genin_by_manuelle17-d3ldzs6.jpg] <= Kana la examenul Chiunin, provocand-o pe Sora la lupta si tot ea va iesi ciufulita.

Sper sa va placa^.^
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#10
Well ummmm.... Ce pot spune... ca originalitate ca si costumatie si astea e ok, dar sunt destul de imprastiat si murdar editate. Daca vrei un OC cat mai original pentru Naruto ce-ar fi sa inveti stilul mai degraba si sa iti faci singurica pozitia si celelalte? Va iesi mult mai frumos si mult mai curat dupa parerea mea.
Sper sa nu fie cu suparare, dar e pentru incepatorii incepatorilor sa editezi sceenshot-uri cunoscute deja de tot internetul, cum spuneam, ar fi mult mai dragut si mai frumos nu numai pentru noi ci si pentru tine sa incerci singura, poti folosii referinte pentru pozitii. 39
In orice caz, succes. Astept urmatoarele.Smile
Faith in humanity forever lost.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)