Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

We are just porcelain -comic-

#1
Singurele personaje care imi apartin sunt urmatoarele 3 : Kato, Nathalie si tipu' misterios de la inceput.
Restul sunt personajele creeate de useri de pe siteul desenatori.ro.
Povestea imi apartine.
Este doar o forma de enertaiment pe acel site pentru a mai ridica moralul oamenilor, chiar daca eu am incercat sa o iau cat se poate de serios... scuzati scrisul care e de mana.
Enjoy the first page. Vreau critici, iubesc stilul manga si comicurile si chiar vreau sa realizez pagini mai bune.
[Imagine: gsIzs.jpg]
Faith in humanity forever lost.

#2
Pentru prima pagina mi-a captat deja atentia. Probabil pentru ca exista un personaj misterios si o poveste ce merita citita si studiata cu atentie. Nu sunt o cititoate inraita de manga, defapt nu am citit mai mult de doua si acelea fiind yaoi. Pur si simplu nu ma pasioneaza, cu toate ca am de gand sa incep pe parcurs sa ma delectez si cu acestea. In privinta constructiei, te descurci foarte bine. Poate mai trebuie lucrat putin la background. Acel rosu e putin sacaitor, insa nu vreau sa ma leg de el prea mult, pentru ca inca personajul nu a iesit in lumea reala, se afla in acea grota cu cel misterios. Sincer, imi place. Astept o continuare smile

#3
(23-07-2012, 02:17 PM)Biersack A scris: Pentru prima pagina mi-a captat deja atentia. Probabil pentru ca exista un personaj misterios si o poveste ce merita citita si studiata cu atentie. Nu sunt o cititoate inraita de manga, defapt nu am citit mai mult de doua si acelea fiind yaoi. Pur si simplu nu ma pasioneaza, cu toate ca am de gand sa incep pe parcurs sa ma delectez si cu acestea. In privinta constructiei, te descurci foarte bine. Poate mai trebuie lucrat putin la background. Acel rosu e putin sacaitor, insa nu vreau sa ma leg de el prea mult, pentru ca inca personajul nu a iesit in lumea reala, se afla in acea grota cu cel misterios. Sincer, imi place. Astept o continuare smile

Multumesc, si pentru rosu am un motiv destul de intemeiat, personajele care sunt papusi de portelan se caracterizeaza in personaje rele si in bune. Cele bune traiesc in Paradis, iar cele rele traiesc in adancurile Iadului ( idee de balta). La suprafata/lumea reala vor iesi in anumite circumstante.
Faith in humanity forever lost.

#4
Ohayo!
Deci sa incepem cu inceputul. In manga e vorba despre niste papusi de portelan care sunt vii si traiesc in lumi diferite (Paradis, Iad) din cate am inteles eu. Ideea e destul de interesanta si imi place mai ales pentru ca e originala. Good jog. Am observat ca mai ai putin de lucru la desenatul articolelor vestimentare (ghetele tipului misterios nu prea ti-au iesit si nici pantaloni nu sunt cine stie ce, dar am vazut cazuri mult mai rele). In legatura cu anatomia nu am sa iti comentez avand in vedere ca personajele nu sunt oameni. Sa ai grija ce culori folosesti, eu una ti-as recomanda sa faci restul paginilor alb-negru, dar e alegerea ta.
Sper sa pui mai multe pagin data viitoare ^^
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#5
Si a sosit si pagina urmatoare...
Alice ( cea cu bandaje pe ochi) apartine: http://www.desenatori.ro/desenator/331739/
Clow: http://www.desenatori.ro/desenator/358207/
[Imagine: ceXL3.jpg]
Faith in humanity forever lost.

#6
I'm late... -.-'''....
O pagina noua. Hooray! O.O imi place personalitatea tipei noi *kill him*. Deci personajele acestea trebuie sa fie importante daca au aprut in a doua pagina, interesting. Abia astepr sa aflu mai multe despre fiecare in parte, sper sa nu renunti in a continua (macar sa termini primul capitol).
Sper ca data viitoare sa pui mai multe pagini, macar 3.
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#7
[Imagine: KoEKh.jpg]
Pagina noua, de acum vor fii in engleza pentru ca am schimbat anumite chestii, comicul va fi facut in program nicidecum pe desenatori.ro. Smile ( erori ale acelui site ce imi strica desenul 22) in orice caz, sper sa va placa...
Faith in humanity forever lost.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)