Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scarlet's Shots


#2
Asta...asta e tot ceea ce consider c-ar fi trebuit sa fie in postul asta. Un pic mai centrata, un pic mai intunecata, si ai acolo o atmosfera geniala intr-un moment genial.

In rest...nu prea ai subiect in imagini si asta se vede destul de mult. Incearca sa creezi o scena sau sa te focalizezi pe ceva anume...cand faci o fotografie intregii paduri fara nimic care sa consideri ca iese in evidenta...nimic nu iese in evidenta. Padurea e padura, trebuie tratata ca si cum vrei s-o explorezi nu s-o infuleci pe toata deodata.

Mai e o imagie cu un drum care urca prin padure...la fel, focus pe ala si era foarte misto.

E potential si e bine. Felicitari pentru cele mai bune imagini, sper ca pe viitor sa fie dominante.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#3
Multumesc pentru critica. Sper ca urmatoarele fotografii sa fie mai bune:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.

#4
Iti dau un exercitiu care te-ar ajuta mult: Ce vezi tu special la fotografiile tale? Ia-le pe toate la rand si spune-ti de ce te impresioneaza pe tine acea poza.
De exemplu pe mine nu ma atrage prima fotografie. Nu inteleg care e rostul ei, sau ce ar trebui sa vad asa special in ea. Un tramvai in miscare?
A doua poza ar fi iesit buna, din punct de vedere al incadrarii, daca respectai regula treimilor si nu prindeai acel fir de iarba enervant care nici macar nu e focalizat bine.
Despre restul fotografiilor nu stiu ce sa zic, incadrarea e defectuoasa si surprinzi lucruri comune intr-un mod comun. Fotografia cu albina este pierduta, nu i se vede capul si probabil asta era un punct foarte important. Cea cu carabusul ai intors orizontul cu cateva grade.
Singura poza care imi place cu adevarat de la tine este cea cu buburuza, e dragut surprinsa.

[Imagine: MANOWAR.jpg]
Brothers everywhere
raise your hands into the air
we're warriors, warriors of the World !




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)