Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce amv trebuie sa castige aceasta luna?
1 - Chobits AMV
0%
0 0%
2 - The Reason- AMV
50.00%
1 50.00%
3 - Don't say goodbye, my friend. [AMV]
50.00%
1 50.00%
Total 2 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Concurs AMV - Iunie 2012 ( votarea )

#3
Votez al doilea amv.

Sincronizarea mi se pare chiar buna, atat a versurilor, cat si a efectelor de flash pentru beaturi (unde au mai fost si unele in plus, ce nu prea isi aveau rostul). Claritatea este, intr-adevar, destul de sacaitoare, dar asta nu impiedica atat de tare sa spun ca este un amv bun. Mie una imi place ca ai pus versurile in unele locuri, astfel ochii imi sunt atrasi acolo si pot canta odata cu melodia. Mie mi se pare ceva dragut, bine, asta daca nu e tot videoclipul si il transformi in karaoke, c.um a zis viase mai sus.
Fondul este dragut si se potriveste, iar efectele pe care le-ai folosit nu sunt sacaitoare si dau bine la ochi. La 1:20 lucrurile se mai domolesc, dar tu ai continuat sa transmiti acelasi sentiment. Te-ai incadrat si in tema... Felicitari!

In primul amv s-au folosit scene cam lungi, de aceea devine plictisitor sa te uiti la ele, mai ales daca ai vazut animeul respectiv. E ca si c.um ai pune un episod in sony vegas si doar o melodie pe fundal. Am mai vazut ca ai folosit un efecte undeva, insa si acela a durat cam prea mult. Acum fiecare cu simtul lui artistic. Eu efectele de culoare ori le las pe tot parcursul amvului, ori decat in cateva secunde, unde este cazul. Atentie si la sincronizare. Foloseste flashuri sau opacitate, orice efect e binevenit pentru beaturi, sa le scoata in evidenta. Nu pot spune ca este o lucrare urata, ba chiar mi-a facut placere sa ma uit la ea, dar mai multa atentie pe viitor.

Bafta tutror! ^^



Răspunsuri în acest subiect
Concurs AMV - Iunie 2012 ( votarea ) - de Rain - 30-06-2012, 12:23 AM
RE: Concurs AMV - Iunie 2012 ( votarea ) - de Rain - 30-06-2012, 01:00 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concurs AMV - Iunie 2012 ( inscriere ) Rain 10 8.360 26-06-2012, 10:15 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Concurs AMV - Mai 2012 - Votarea Aly 4 4.888 02-06-2012, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Concurs AMV - Mai 2012 Aly 5 5.364 17-05-2012, 10:53 PM
Ultimul răspuns: UnbornMVs


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)