Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce amv trebuie sa castige aceasta luna?
1 - Chobits AMV
0%
0 0%
2 - The Reason- AMV
50.00%
1 50.00%
3 - Don't say goodbye, my friend. [AMV]
50.00%
1 50.00%
Total 2 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Concurs AMV - Iunie 2012 ( votarea )

#1
Tema: Friends
Perioada de votare: 29 Iunie - 5 Iulie


- C um votez? -
Printr-un singur comentariu in care argumentezi (cu bune si rele) ce lucrare alegi din cele trei. Ai dreptul sa votezi o singura lucrare. Votul prin poll valoreaza un punct, iar cel prin comentariu, 3 puncte. Participantii pot vota insa nu propria lucrare.

Se poate vota dupa criteriile de aici


Lucrarea 1 - Chobits AMV

Lucrarea 2 - The Reason- AMV

Lucrarea 3 - Don't say goodbye, my friend. [AMV]




Succes!

#2
A fost o decizie grea intre al 2-le si al 3-lea amv. Pana la urma votez Lucrarea 3 .
Cat despre primul AMV, o gramada de secvente lungi pe melodie ...macar calitatea video e mai buna fata de celelalte.

Motivul pentru care am votat amv-ul nr 3:
La capitolul originalitate nu prea am ce sa zic, are aceeasi tema cu al 2-lea. Ce a facut diferenta a fost calitatea video chiar daca nici aici nu era prea buna.
La sincronizare a fost putin mai bun, parca a fost acordata mai multa atentie la beat sync decat la celelalte. In schimb nu mi-a placut geamul ala crapat din jur.

Nu prea am inteles de ce a-ti scris versurile, doar nu incercati sa faceti karaoke.

In concluzie votez nr. 3.

Dar vreau sa acord si putina atentia amv-ului nr. 1, mi-a placut ca a fost clean si calitatea video si audio a fost buna...dar nu prea e un amv. Nu are un concept, trebuia lucrat la sincronizarea generala, interna.


Am vorbit mai mult de partea negativa, acum sa vorbeasca si altcineva de partea pozitiva. Smile
[CENTER]
[/CENTER]
Citat:[CENTER]We are what we believe we are. [/CENTER]
[CENTER][/CENTER]
[CENTER][Imagine: music.gif][Imagine: viaseichigo.png][Imagine: music.gif][/CENTER]

#3
Votez al doilea amv.

Sincronizarea mi se pare chiar buna, atat a versurilor, cat si a efectelor de flash pentru beaturi (unde au mai fost si unele in plus, ce nu prea isi aveau rostul). Claritatea este, intr-adevar, destul de sacaitoare, dar asta nu impiedica atat de tare sa spun ca este un amv bun. Mie una imi place ca ai pus versurile in unele locuri, astfel ochii imi sunt atrasi acolo si pot canta odata cu melodia. Mie mi se pare ceva dragut, bine, asta daca nu e tot videoclipul si il transformi in karaoke, c.um a zis viase mai sus.
Fondul este dragut si se potriveste, iar efectele pe care le-ai folosit nu sunt sacaitoare si dau bine la ochi. La 1:20 lucrurile se mai domolesc, dar tu ai continuat sa transmiti acelasi sentiment. Te-ai incadrat si in tema... Felicitari!

In primul amv s-au folosit scene cam lungi, de aceea devine plictisitor sa te uiti la ele, mai ales daca ai vazut animeul respectiv. E ca si c.um ai pune un episod in sony vegas si doar o melodie pe fundal. Am mai vazut ca ai folosit un efecte undeva, insa si acela a durat cam prea mult. Acum fiecare cu simtul lui artistic. Eu efectele de culoare ori le las pe tot parcursul amvului, ori decat in cateva secunde, unde este cazul. Atentie si la sincronizare. Foloseste flashuri sau opacitate, orice efect e binevenit pentru beaturi, sa le scoata in evidenta. Nu pot spune ca este o lucrare urata, ba chiar mi-a facut placere sa ma uit la ea, dar mai multa atentie pe viitor.

Bafta tutror! ^^

#4
Come on! Nu mai voteaza nimeni? Mai sunt doar cateva zile...

#5
Eu votez cu lucrarea numarul 3.
Mi-au placut efectele folosite. Melodia imi place mult, dar mi se pare ca se termina prea brusc. La calitate nu ma bag -nu am nicio treaba cu AMV'ul si nu imi dau seama-.
Originalitate am vazut in toate lucrarile -mai mult sau mai putin-. Oricum, mi sa parut cel mai reusit.

Si lucrarea numarul 2 m-a atras intr-un fel sau altul. Dar mai mult mi-a placut a treia.
Si prima, nu stiu, ii dau dreptate lui Biersack, ai pus scene prea lungi si efecte prea putine, de aceea e plictisitor.
[Imagine: YWk6O.jpg]

#6
Votez Numarul 3

In primul rand vreau sa imi cer scuze ca nu am putut participa , insa am probleme fiindca eu sunt pe profil la liceu , iar saptamanile de practica pe care le-am facut in timpul anului , s-au adaugat la sfarsit , deci de-abea saptamana asta termin . Nu conteaza , oricum .

De ce votez lucrarea numarul trei :

Imi place mult anime-ul ales si chiar simbolizeaza tema concursului de luna aceasta , layout-ul acela din parti nu prea isi are rostul , insa imi plac emotiile care se desprind din video . Toate lucrarile au fost bune , insa acesta mi-a placut cel mai mult . Succes .

#7
1 - Chobits AMV - Astaroth (0 puncte)
2 - The Reason- AMV - Leon. (4 puncte)
3 - Don't say goodbye, my friend. [AMV] - Biersack (10 puncte)


Prin urmare, eu am castigat. Multumesc participantilor si celor care au votat. O sa deschis si luna aceasta un topic in curand si sper ca vor fi mai multi participanti. ^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concurs AMV - Iunie 2012 ( inscriere ) Rain 10 8.125 26-06-2012, 10:15 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Concurs AMV - Mai 2012 - Votarea Aly 4 4.782 02-06-2012, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Concurs AMV - Mai 2012 Aly 5 5.219 17-05-2012, 10:53 PM
Ultimul răspuns: UnbornMVs


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)