Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Colegul/Colega de banca

#21
Am o colega de banca care imi este buna prietena, dar nu pot sa zic ca imi este cea mai buna prietena adevarata. Adica cu ea ma inteleg cel mai bine, si ea ma intelege. Stau cu ea in banca din clasa a7-a. Ne-am certat de jdemii de ori, din simple motive care chiar trebuiau trecute cu vederea dar mnah, ca sa fie mai multa drama in clasa ea mereu se supara pe mine, apoi peste 5 minute ma lua in brate. Eu incerc sa ma port frumos cu ea, pentru ca totusi, clasa mea nu este una chiar unita, la noi se paraste si se barfeste si nu as vrea sa am probleme de genu, incerc sa evit cerurile. Oricum abia astept la liceu pentru ca sunt cam cea mai buna la sulfet din clasa, dar daca cineva ma ia de proasta atunci rabufnesc. Si ca tot veni vorba de colega de banca, o ajut la teste, si invers, copiem impreuna, spunem perle la ore impreuna, poreclim impreuna si multe altele^^. Nu am avut prea multe faze amuzante cu ea pentru ca nu prea rade21
[Imagine: tumblr_mamh0ggrKp1rbplbxo1_500.gif]

Love knows no limits and rules.

#22
Colegi de banca?... Amintiri frumoase.
Well, in primara nu prea am avut banci sau colegi sau ore normale... Greu de explicat, putin timp, nu am rabdare; in generala am stat cu un baiat, Stefan. Si, yeah, we were like brothers. Mai ales atunci cand aveam vreo teza si eu stiam raspunsurile. 21 Sau cand aveam vreun test pe la biologie sau geogra si el putea copia - stateam intr-o pozitie nefavorabila copiatului. Anyway~ A fost cute sa stau cu el, fiindca tot timpul radeam in ore si am si rupt o banca o data - nu stiu cum naiba am reusit. Ne trimiteam bilete cu raspunsurile pe la teste pe servetele in caz ca ne mutau. 21 Eeeh... Old times.
Acum ca sunt la liceu... Pai, am stat cu vreo trei fete pana acum. Si din al doilea semestru - anul trecut, ofc - stau cu colega mea actuala de banca. Desi e o hiper activa, o copilaroasa si o iubitoare de plusuri - in special ii place sa imi "flocaie" blana de la ghete~ -.- -, ma inteleg bine cu ea fiindca avem cam aceleasi gusturi. Si, desi ma innebuneste cu Japonia - mare fana anime - incerc sa imi pastrez rabdarea. De asemenea e draguta fiindca imi face rost de orice carte vreau si isi ia tot timpul notitele - pe care eu le folosesc sa copii. Iarasi, ea nu sta prea bine ca sa poata copia. E genul de persoana care ajuta pe toata lumea si cateodata imi vine sa ii spun cateva, dar, pana la urma, e de treaba. De certat nu ne certam, dar ne place sa ne luam la sictir si ironii si sa radem ca tampitele din chestii... tampite. O.O Cam weird, dar mna... Viata-i scurta si tre' sa radem si noi din ceva.
So, in ceea ce priveste colegii de banca chiar am avut noroc pana acum~ ^^
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#23
Frumos topic !
Pai ... Am stat cu multi colegi in banca la viata mea 21 De exemplu, am stat cu un baiat asa amuzant. Nu ma mai puteam opri din ras 21 Acum stau cu una dintre cele mai bune prietene ale mele, Liana. E pitica mea si o iubesc <33 Ne distram, radem, plangem, glumim, vorbim, ne certam si ne impacam ... Ne intelegem de minune si chiar nu as vrea sa stau cu altcineva in banca 21 Ma iau la cearta cu diriga pentru ea <3 Si stiu ca si ea ar face la fel. Pe langa faptul ca suntem colege de banca, ne leaga si o prietenie stransa la care nu vreau sa dau cu piciorul :X

Kiss ^^

#24
Am avut mai multi colegi de banca defat colege!
Acum trecand il al treilea an de liceu (sfinte sisoie ce fel a sunat asta o.o) am raams cu aceeasi colega de banca si cred ca si pana la finalul oiceului voi ramane! Pot sa spun ca e la fel de traznita ca mine, dar suntem destul de diferire. In princiu ea e blonda eu bruneta, ea si fiind mai mare ca mine cu 11 luni. Da am fost binecuvanatta sa ma nasc la sfarsitul anului! 24
Ne ajutam bineineteles si nu numai la scola si in afara suntem pritene foarte bune! N-as zice cele mai bune insa face parte din putinele persoane la care tin cu adevarat! As schimba multe la ea, chiar multe in principal numele ei fiind ca sunt urmarita de numele Madalina (am in telefon peste 10 persoane cu numele Madalin/a, ok asta nu e important 65). Dar nu as da-o pe alta! ^^
[Imagine: tumblr_mr6iorgamH1r9w3pqo1_500.gif]

"Sounds like fun!"

#25

#26
Hmmmm,colega de banca...
In clasele primare,am avut doar o colega de banca,care imi era prietena de la trei ani.Eram asa de fericita sa stau cu ea,pana in clasa a 5-a.
In gimnaziu,clasa a 5-a,stateam tot cu ea in banca.Colegii imi spuneau sa nu mai stau cu ea,ca e cam proasta copchila.
In a 6-a,m-am mutat cu o alta colega,care imi este prietena buna si acum,desi nu mai stam impreuna in banca.
In a 7-a mi-am schimbat colegii ca sosetele pana in al doilea semestru cand d-na diriginta m-a mutat definitiv cu o colega care nu o suportam deloc,avea un anturaj dubios si se credea mare.
In a 8-a,am ramas tot cu colega din sem al II-lea.S-a schimbat,nu mai are acel anturaj,a recunoscut ca a gresit si am devenit "c.m.b.p".Radem ca spartele mereu,ne alintam.
Inca din septembrie am avut atatea chestii amuzante cu ea,incat nici nu imi mai amintesc.
Bine,inafara de asta de azi in care din greseala mi-a prins parul in fermoarul de la ghiozdanul ei si am stat vreo 10 min sa rezolvam.Mai radem pe la ore.
Colega aia cu,care am stat in clasele primare si in a 5-a i-am zis in fata,cu defectul meu genial,onestitatea,ca e o proasta din cauza notelor ei,o pitipoanca pt. ce face,o retardata ca nu realizeaza ce se intampla in jurul ei si o "diva de bulevard".Nimeni din clasa nu o suporta pe ea si pe prietena ei,careia,la randul ei,i-am zis si ei in fata cat de proasta e.
Acum am inceput sa am mai multi prieteni de cand m-am "despartit" de dansa.

#27
Colegul meu de banca...o sa fie cam greu avand in vedere faptul ca am 'migrat' in fiecare zi Smile
Anyway o sa povestesc doar despre cei cu care am stat cu cel mai mult in banca
Well in clasa a noua am avut un coleg de banca pe nume Viorel care mi se parea cel mai tare om vazut vreodata deoarece nu m-a judecat dupa aparente
In clasa a zecea am avut alt coleg de banca pe nume Cosmin deoarece Viorel plecase in Spania. Acesta era la fel de tare ca Viorel dar nu stiu deloc care era mai presus de ceilalti
Si acum in clasa a 11a stau in banca cu un baiat pe nume Vali...Oare va fi tot la fel sau va fi la fel ca in ceilalti ani.
However pe cei trei i-am indragit si inca ii indragesc de fiecare data cand ii vadhug
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#28
In scoala generala am stat in banca cu o fata B. Cristina cate mi-a fost colega si la gradinita,desi la gradinita ne bateam mereu,in scoala ne=am inteles foarte bine. Cand eu am intrat in Carol si ea ...sincer habar n-am unde,ne-am despartit 21
In liceu am stat in clasa a 9 a cu Serban N,dar in a 10 a sa mutat din oras (apoi i-am cunoscut pe Al si Chris gemenii mei R.I.P. [Poveste lunga NU intrebati 2 78 orcum mincinosii vor zice ca mint21din simplu motiv ca nu i-am aratat poze cu ei3de ce as arata poze unui mincinos care nici numele adevarat nu la spus3?! etc] apoi,dupa moartea lor,am stat m-am mutat din banca aia,chiar de pe randu ala si m-am imprietenit cu Corina o fata nebuna dupa yaoi ca mine.
La facultate,suntem ''zburatori'' dintr-o sala de curs in alta,in spital mai mult parcatica,deci...cum apuc,orcum suntem impartiti pe grupe asa ca stau langa grupa mea,cel mai mult ''nimeresc'' ,langa un tip Mihai.

#29
In liceu am stat la inceput in prima banca fiindca asa s-a nimerit. Era cu un coleg pe care il urasc si acum - fiindca era doar un tip care impusca note.

Apoi, m-am mutat cu cineva... din interes! In a patra banca. Era mai cool acolo.

Apoi, din pacate s-a stricat relatia. Nasol. Deci m-am mutat tot in prima banca. Cu cineva care-mi vorbea in fiecare zi despre echipa lui favorita, Steaua. Altminteri, om de treaba... de la tara... rudimentar. Doar ca aveam nevoie de prima banca fiindca incepusem sa fiu miop. Si nu mi-am luat ochelari. Deci tot interes. Dar in clasa a XII-a s-a intamplat sa imi fac un fel de prieten nazist, care semana destul de tare cu Tatae de la BUG. Normal, il aprecia mult. Si asculta BUG. Eu cu Parazitii... intr-un noaian de manelisti alcolici. Ma deranjau atitudinile lui oarecum anarhiste si pro-islamiste (nu ca as fi impotriva vreunei religii, dar erau mai mult atitudini de genul: mi-ar fi placut sa ma nasc acolo ca sa ma indocrineze aia... wtf?), dar era prieten ok... si mai poposeam impreuna din cand in cand ca sa facem misto la ora de romana. LOL.

Apoi, la facultate... hm, deja cu benoacle la ochi... prima banca. Am stat cu o fata si un baiat in banca. El probleme cu vedere mai grave decat ale mele... si ea... foarte misto... nu stiu ce cauta cu noi. LOL. Oricum de treaba echipa. Bine, cand veneau cu totii. ca din anul al doilea m-au cam lasat pe mine singur sa duc greul. Asa ca pe acolo se mai perindau - din interes - unii altii. Cel mai des un ins... care m-a platit sa-i scriu lucrarea de licenta si apoi pe cea de dizertatie - deci interes clar - si o tipa... si mai misto decat prima (de-i spuneau colegele in gluma Simona Senzual - rautate feminina pura!) cu care ma duceam acasa... cand Cip m-a abandonat definitiv si s-a retras de la facultate. Inteleapta decizie... Simona era o prietena. N-am mai tinut legatura dupa facultate ca a fugit in Italia sau Spania unde locuia ma-sa. Inteleapta decizie. LOL. O aveam la contacte pe messenger, dar messengerul de la yahoo s-a dus... Facebook e la putere si eu n-am fost pe faza. LOL.

Scoala generala nu se prea pune ca in multe clase am nimerit-o pe Alexandra (Martianaca) si pe Liliana (grasa)... ca asa voia invatatoarea sa fim fata-baiat. Nu era nici interes nici prietenie. Doar asa voia invatatoarea. Am stat apoi cu fratele meu geaman - cu care nu seman deloc. Si cu Romina vreo cateva zile. S-a dus la fetele ei inapoi si am nimerit cu Laurentiu. Un prieten bun. Ok ca persoana. Nu cel mai popular. Ne placea DBZ... si formatia Simplu. Breakdance, pe vremea aia... era cea mai tare chestie! Deci pot sa zic ca era prietenie.

Nu am fost la el acasa sau chestii. In schimb am fost sigur la Simona (facultate) si la George din liceu.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)