Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce ai face daca ai avea un "DEATH NOTE"?

#21
Ok. Daca as avea un carnetel da' asta magic, l-as testa intai pe profa de chimie, nu cred ca se va supara nimeni.
Apoi, as face exact ceea ce ar face Raito. Admir mult personajul sau si ceea ce face si mi se pare ca e corect intr-un fel, daca privesti lucrurile dintr-un anumit unghi. As face la fel, numai ca crimele ar poate un pic mai mascate. De exemplu sinucidere curata cu scaunel si sfoara sau pistol. Sa fie evident ca nu e nimic necurat. Si as face-o mai rar, ca sa nu fie suspect.
Ohh, si shinigami-ul ar fi un minunat animalut de companie. Adorabil.
"Whatever you are, be a good one." (A. Lincoln)

[Imagine: Autumn_by_Vibeviant.gif] [Imagine: Stamp__English1_by_zoro4me3.png] [Imagine: a50c4ce0c22b4f7153a1dde14de77f4a.png]
Mă găsiţi acişilea.

#22
Umm,aterizare nedisponibila?!..Hmm. Ce-as face cu un Death note?! @_@ Ce ar face toata lumea,il punin dulap il las acolo,pana cand cineva imi invadeaza mintea cu tot felu de prostii,pitziponci >.<,droghetzi Y.Y si..toti ce-i crizati,in adevaratul sens al cuvantului *_*. Oamenii care ma bat la cap,scriu numele,..glumesc..gasesc alte feluri..n variante sa ii opresc,dar de scrierea in caiet noo,e un pacat sa omorim,Dumnezeu poate,ce am scris ma sus e doar pierdere de timp..si oricum..stim toata lumea ca doar in visuri vei vedea death note [i'm bad,but..today..i'm angel]..Cam atat,va spun..si..Mere,in continuu..faliment la automat adica me. Shinigami,neatentie,gasesc soluti malefice si pentru dle.
P.S: Nu va mai lasati dusi de val,crezand in asemenea prostii,nu afirm ca filmu e grozav,iar Light ..exceptional,dar..prea mult.
[Imagine: 44779514_WYTTYEXLR.jpg]
? ->Music is my life
?->Do not make me watch it ..
?->For no one ever
?->The thoughts and bad words
?->It will make me crave and love
?->What I was compromised.

Do not let any idiot to take me.
Take care, is a beast .. xD

#23
Sincer nu prea as folosi carnetul sub nici o forma. Pretul pentru a-l folosi este destul de mare, o viata erena in cele mai adancuri si intunecate colturi ale iadului nu sunt un loc propice pentru mine nesatulul le lumina, caldura si bandetea naturii.
Pentru a face ceva bun si util nu numai mie ci si celor din jur, probabil as da foc carnetului pentru ca sunt constient ca se gasesc persoane care judeca asemeni lui Light si l-a pastra entru a curata lumea de elementele negative. Desigur, nu contest alegerea celor ce ar proceda asemeni lui Light, as fi si eu tentat dar... prefer Raiul decat iadul 21
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!

#24
Pai ... daca ma gandesc bine as incepe sa fac o lista luuuunga de nume ale oamenilor pe care inca ii urasc incepand cu educatoarea de la gradinita -die in hell !!!- si pana la postasul care a intarziat.Dap!
Apoi incerc sa vad daca vine vreun Shinigami dupa el.Scuze,dar sunt niste creaturi atat de adorabile ! -sau sunt doar eu macabra?-
Sa vad .... probabil as incerca sa scriu numele unei persoane care a murit curand invers sa vad daca revine la viata ... ca un zombie si apoi as stapani Pamantul ! Si daca chiar ar fi sa existe astfel zombie probabil -sigur- mi-as scrie propriul nume in el .4
Apoi as incerca sa rup din pagini sa vad daca se termina
Si daca exista carnetul Mortii , exista si L -big fan of L and Wammy House- deci sunt in Rai.Altceva ? Cu siguranta ar fi mai bun decat un joc pe calculator !!! Iti trece plictiseala ! 21
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#25
Nu conteaza daca ai sau nu ai dreptul sa furi viata cuiva. Aici nu mai exista problema asta. E o intrebare fara sens. Simtul justitiei dispare atunci cand ai puterea. Ca sa ii rezisti trebuie sa fi foarte puternic, mai puternic decat a fost Light. Cred ca majoritatea ii inteleg ura, nu ne cade bine cand auzim la stirile de la ora cinci cate crime si violuri s-au comis. Cand esti atat de hotarat sa cureti lumea de rau, nu mai conteaza daca e drept sau nu. De aceea, cum am mai spus, daca as avea Carnetul Mortii l-as folosi, fara doar si poate. Am atata ura pentru acei oameni cat a avut si Light. Dar nu l-as folosi pe pitzipoance si cocalari, cum am vazut scris mai sus, undeva. Dar pe oameni care merita sa sufere pentru ce au facut. Si daca tot e vorba de suflet, adica de faptul ca nu poti sa speri ca o sa ajungi in rai dupa ce folosesti Carnetul, nu e un pret prea mare. Si cand gandesti asa, legile justitiei sunt facute de tine, transformate pentru a fi urmate, cu un scop, acela pe care il ai de la bun inceput.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favorite Shinigami [Death Note] Gwindel 19 17.554 09-07-2014, 03:01 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ce ai face daca? Juwels 3 4.029 25-04-2014, 09:15 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ? ? ?? Black~RoSe ?? ? 19 14.451 22-07-2013, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  Prea mult Death Note cand... SnowFlake. 17 10.453 21-07-2013, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Shinigami
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.134 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  Death Note Yaoi? Luzer 23 19.918 06-10-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: ReneePheonix
  Design Death Note DarkAngeI 1 2.681 03-04-2012, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Favorite Death Note Quotes o0o-ayame-o0o 11 17.077 29-12-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Cum iti faci un Death Note Luzer 2 6.522 29-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Death Note - The last name Yukira1234 9 6.760 01-08-2011, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)