Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Avatar & Signature Request

#11
Imi pare rau piersicuta, dar iti trebuie un numar de 150 de posturi facute pe Animezup, ca sa stim ca munca noastra nu se duce pe apa sambetei daca un user decide sa plece.

Plus ca daca noi contribuim comunitatii, posturile si activitatea sunt rasplata noastra.

Multumesc si sper ca te vei intoarce dupa ce faci numarul de posturi.

PS: De asemenea imaginile oferite sunt mult prea mici.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#12
In mod normal nu as cere asta dar nu am acces la photoshop si chiar vreau un set nou facut de cineva mai experimentat ca mine... Nu vreau sa fiu o povara asa ca atunci cand e gata e gata, nu am de gand sa presez pe nimeni.

Username: Lovisé
Imaginea / imaginile dupa care se va face setul: sigy + avy
Graficianul preferat: oricine are timp si dispozitie.
Dimensiunea avatarului / sigului: pentru sig mi-ar placea 420x180 iar pentru avatar 130x130
Culoarea preferata / sepia: as vrea sa aiba o tenta de rosu-visiniu(adica ceva mai inchis) dar sa nu fie prea accentuat.
Elemente dorite in sig / avatar : la asta nu m-am gandit, cred ca am sa o las la indemana graficianului. Orice se potriveste e bine pentru mine.
Luminozitate : doar daca se poate sa faceti avatarul putin mai luminos incat sa se potriveasca cu semnatura
Alte detalii daca se poate va rog sa nu ii faceti colturi rotunde si sa adaugati ca text pe semnatura "Thinking of you 7/24".

Multumesc anticipat :-P
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#13
Username: Daria
Imaginea / imaginile dupa care se va face setul:asta, asta asta, sau asta, care o vreti voi, am pus mai multe ca sa aveti de unde alege.
Graficianul preferat: Lia sau His' - sau amandoua 65 -
Dimensiunea avatarului/sigului: nu am o dimensiune anume, poate la semnatura sa fie mai lunga, in rest, avatarul dupa gustul graficianului.
Culoarea preferata/sepia: culori calde, nu conteaza galben, portocaliu, rosu, culori calde sa fie :3
Elemente dorite in sig/avatar: aici va las pe voi, n-am idee.
Luminozitate: depinde si de imaginea pe care o alegeti, dar in principiu sa fie intre si intre, poate doar putin mai inchisa decat ar fi normal.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#14
(28-05-2012, 02:53 PM)Daria A scris: Username: Daria
Imaginea / imaginile dupa care se va face setul:asta, asta asta, sau asta, care o vreti voi, am pus mai multe ca sa aveti de unde alege.
Graficianul preferat: Lia sau His' - sau amandoua 65 -
Dimensiunea avatarului/sigului: nu am o dimensiune anume, poate la semnatura sa fie mai lunga, in rest, avatarul dupa gustul graficianului.
Culoarea preferata/sepia: culori calde, nu conteaza galben, portocaliu, rosu, culori calde sa fie :3
Elemente dorite in sig/avatar: aici va las pe voi, n-am idee.
Luminozitate: depinde si de imaginea pe care o alegeti, dar in principiu sa fie intre si intre, poate doar putin mai inchisa decat ar fi normal.

Sa vad zilele astea cum ma descurc cu toate, bine? O sa ma gandesc la ceva si sper sa iasa mai bine decat ultimile doua comenzi 21.

Lovise, scuze, nu iti iau comanda pentru ca nu stiu ce as putea sa fac cu ea.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#15
(26-05-2012, 08:32 PM)Lovisé A scris: In mod normal nu as cere asta dar nu am acces la photoshop si chiar vreau un set nou facut de cineva mai experimentat ca mine... Nu vreau sa fiu o povara asa ca atunci cand e gata e gata, nu am de gand sa presez pe nimeni.

Username: Lovisé
Imaginea / imaginile dupa care se va face setul: sigy + avy
Graficianul preferat: oricine are timp si dispozitie.
Dimensiunea avatarului / sigului: pentru sig mi-ar placea 420x180 iar pentru avatar 130x130
Culoarea preferata / sepia: as vrea sa aiba o tenta de rosu-visiniu(adica ceva mai inchis) dar sa nu fie prea accentuat.
Elemente dorite in sig / avatar : la asta nu m-am gandit, cred ca am sa o las la indemana graficianului. Orice se potriveste e bine pentru mine.
Luminozitate : doar daca se poate sa faceti avatarul putin mai luminos incat sa se potriveasca cu semnatura
Alte detalii daca se poate va rog sa nu ii faceti colturi rotunde si sa adaugati ca text pe semnatura "Thinking of you 7/24".

Multumesc anticipat :-P
Comanda luata, sa vad ce pot face cu ea. ^^ Scuza-ne ca a durat atat pana sa o ia cineva.

[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#16
Username: - Kankrosas
Set complet av&sig
Imagini: - http://fc04.deviantart.net/fs41/f/2009/0...dpeggy.jpg
Informatii aditionale: - daca se poate un text, culoarea nu conteaza, nici pozitia : "Nu lupti decât pentru ceea ce iubeşti. Adolf Hitler"

#17
Daca m-am inregistrat pe forum din prima zi, se pot omite cele 150 de posturi pe care ar trebui sa le am?
[Imagine: iK6og.jpg]

#18
Yeah, in cazul tau e ok Fleet, te cunoastem deci se poate face o exceptie. NOW, FEED US REQUESTS!
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#19
Username: fleeting ray
Set complet av&sig (da/nu): da
Imagini: http://drahl.com/sites/default/files/One...Wanted.jpg
Graficianul dorit:
Informatii aditionale: avatarul 100x100, pe sig as prefera textul: (fara majuscula la inceput)
Citat:a sailor's passion can always conquer the oceans!
+ sa ramana "wanted" de sus atata cat ii, restul cum credeti xD.

sank you~
[Imagine: iK6og.jpg]

#20
(30-05-2012, 05:58 PM)fleeting ray A scris: Username: fleeting ray
Set complet av&sig (da/nu): da
Imagini: http://drahl.com/sites/default/files/One...Wanted.jpg
Graficianul dorit:
Informatii aditionale: avatarul 100x100, pe sig as prefera textul: (fara majuscula la inceput)
Citat:a sailor's passion can always conquer the oceans!
+ sa ramana "wanted" de sus atata cat ii, restul cum credeti xD.

sank you~

Fleet, o iau pe a ta.

Inca doua comenzi active de luat pana se inchide threadul.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  În c?utare de membri pentru echipa Avatar&Signature Request Sushiiushii 7 3.790 18-12-2013, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Lia
  My First GFX Photoshop sig and Avatar Darkspine Sonic 2 3.029 18-08-2008, 10:39 PM
Ultimul răspuns: nibbles
  Signature Shop! Kyo 16 10.674 22-09-2007, 12:31 PM
Ultimul răspuns: Kyo


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)