Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Life seen through lenses :)

#1
Nu ma consider un fotograf prea priceput, insa cu totii trebuie sa incepem de undeva. Mereu am preferat sa fiu persoana din spatele camerei foto si sa fiu eu cea care intr-o "lupta" absurda cu timpul reuseste sa imortalizeze si sa pastreze trecutul. Nu sunt intr-o vanatoare frenetica de frumos, insa il admir de fiecare data cand am ocazia de a-l intalni.
Acum ca am terminat cu palavrageala, sa trecem la lucruri mai importante. Smile
Cateva din "capodoperele" mele:

Green. Green everywhere
The path
Les Copaci
Creepy door
Cos pigeons are cute too ^^
Albino bunny
Das flori
Das flori part 2
Das flori part 3]
Childhood memories
Childhood memories part 2







#2
Well, daca nimeni nu a comentat aici o fac eu.

Aici se vede ca este editata. Contrastul este mult prea mare si sincer e cam aiurea, macar daca era alt unghi. Cred ca s-ar fi vazut frumos tot ceva alb-negru din fata usii, dar vazandu-se si ce e dupa ea.

Aici si aici e aceeasi banca, doar ca e alte unghiuri. Daca ai pune efectul alb-negru pe prima si ar fi contrastul putin mai mare ar arata bine -sau cel putn mai bine-.

In poza asta contrastul e prea mare si nu se mai disting bine formele florii. Daca tot vrei sa le editezi cauta cateva tutoriale de retusare sau lucreaza de mai multe ori pe aceeasi imagine pana iti iese ceva mai bun. E normal sa a probleme cu editatul daca nu ai mai lucrat pana acum in "domeniu". Si eu am avut si inca mai am unele scapari -mai mici sau mult mai mari 21-.

Primele trei nu imi plac, in prima este doar o creanga care umple imaginea, a doua ar fi aratat mai bine cu un unghi de jos sau chiar din fata, in niciun caz de sus si ultima arata destul de bine dar pe mine ma deranjeaza pomul pus pe centrul imaginii -da stiu, sunt nebuna-.
[Imagine: YWk6O.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)