Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top actori preferati

#31
1. Hugh Laurie
Se poate altfel?24. Cred ca unul dintre cei mai buni actori care i-am vazut intr-un film. Are el o modelitate aparte in crearea personajelor, le da o nota de originalitate si din personalitatea lui.

2. Robert Knepper
A jucat impecabil cma in toate filmele care le-am avzut. E un actor cameleonic, isi studiaza bine personajele.

3. Gheorghe Dinica
O adevarata... opera de arta a cinematografiei romane. Mi'a placut mult rolul si modul in care a jucat in filmul " prin cenusa imperiului." Vai, un adevarat "diplomat".
[Imagine: wmb5n8.jpg]

#32
Actori din filme

Jim Carrey
Absolut genial acest om. Recunoscut prin comediile lui, exceleaza in dramele in care a jucat. Este primul actor din lume care a primit 20 de milioane pentru un rol. Sper sa mai scoata filme

Will Smith
Un actor cu mai multa varietate cred decat Jim. Oricat de neinteresant mi s-ar parea subiectul unui film, daca in film joaca Will Smith cu siguranta este unul bun. Sa speram ca si fiul lui va fi la fel

Chris Evans
Am vazut interviuri cu el si pare un om bun. In ciuda rolurilor nu pare sa fi lasat faima sa i se urce la cap. Abia astept sa vad urmatorii 20 de ani din cariera lui.

Leonardo DiCaprio
Initial nu l-am bagat in seama din pricina fetelor inebunite dupa el in urma filmului "Titanic". In ultimi cativa ani insa i-am urmarit mai multe din filme si a inceput sa imi placa foarte mult. Joaca absolut genial. Este aproape singurul actor pe care pot sa il vad in filme biografice.

Hugh Jackman
Usor greu initial sa il vad in alte roluri decat Wolverine, mi-a intrecut orice asteptare. Oml este talentat, jucand roluri de la filme de actiune la piese de teatru muzicale.

Actori din seriale

Neil Patrick Harris (How I Met Your Mother)
Un actor superb cu o cariera destul de lunga.

Nathan Fillion (Castle)
Fiecare serial in care l-am vazut l-am indragit. Jaca bine in scene serioase dar de multe ori cand au trecut el este primu care sparge o gluma

Zachary Levi (Chuck)
Omul este un nerd in vaiata reala cum este si in serialul lui principal. Nu a jucat inca in foarte multe filme, dar sper ca de acum sa apara cu tot mai multe filme
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#33
Ciudat ca nu am postat aici, eu tin foarte mult la actori, distributia fiind unul dintre motivele pentru care ma uit sau nu la un film.
Ca si actori, am destul de multi preferati:
1. Alan Rickman pe care l-am vazut prima oara in rolul lui Hans Gruber in primul Die Hard, fara sa stiu ca e el. M-am indragostit de personajul lui din Harry Potter, ceea ce era de asteptat si, dupa ce am mai vizionat cateva filme din filmografia lui, am decis ca e actorul meu preferat.
2. Christian Bale pe care il ador nu doar pentru ca mi se pare frumos, ci si pentru ca l-am adorat in toate rolurile pe care le-am vazut. E charismatic si vocea lui ma incanta teribil.
3. Leonardo DiCaprio, pentru ca nu am vazut vreun film cu el care sa nu imi placa. De la What's eating Gilbert Grape la Inception, e genial.
4. Robert Downey Jr, pentru ca e barbatul perfect? Nu stiu, simt ca orice as spune despre el nu ar fi indeajuns.
5. Bruce Willis pe care l-am vazut intr-o groaza de filme si am ajuns sa tin la el.
Cu mentiuni speciale ar mai fi Joseph Gordon Levitt, Jude Law si Keanu Reeves.

La capitolul actrite, avem:
1. Cate Blanchette actrita mea preferata forever, din prea multe motive ca sa le mai enumar.
2. Kirsten Dunst care e atat de simpatica si pe care o plac si numai pentru ca a adus-o la viata pe Mary Jane Watson intr-un mod atat de credibil.
3. Anne Hathaway pentru cat de mult imi place sa o vad in roluri de printesa.
4. Sandra Bullock una din primele mele actrite preferat, daca nu chiar prima.
5. Emma Thompson, nu doar pentru ca e englezoaica, ci pentru ca e superba in orice rol.
Cu mentiuni speciale ar mai fi Kate Winslet, Juliane Moore, Sigourney Weaver si Helena Bonham Carter.

Ar mai fi multi, dar astia sunt in top 5. Momentan.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#34
O.O insfarsiut un subiect care mi se potriveste. Pfoai nu puteai s aintrebi ceva mai bun. Ma gandeam eu sa deschid un topic despre asta21 De aia cautam. Deci, fara alte introduceri, sa icepem
5)Pe locul 5 in topul actorilor mei preferati e Collin Morgan, Merlin, din serialul cu acelasi nume. E singurul lor in care l-am vazut jucand, dar e un copil cu talent innascut si se vede ca e facut sa fie actor. Interesul pentru el mi-a scazut si de aia a ajuns asa de jos, din momentul in care l-am vazut intr-un film cu gay. Dar inca imi place de Collin, e genul de actor care e hiperactiv si cu mare chef de viata si mai e si amuzant, din cate am realizat eu din majoritatea interwiew-urile.

4) Pe locul 4 in topul actorilor mei preferati e un tip mai putin cunoscut, Eion Macken. Un irlandez cu un rol crucial in "The adventures of Merlin". Nu l-am vazut in mai mult de 3 filme, insa nici n-a jucat in mai mult de 7. Tipul si-a inceput cariera in showbiz cu meseria de model. E genul ala de actir care nu i-a rolurile foarte in serios si de aia ii ies asa bine. Mi-a placut felul in care joaca din primul moment in care l-am vazut, totusi cred ca m-a influentat si rolul pe care il joaca in Merlin. Are acelasi stil de ajuca ca si al meu. Adaugand ironie personajului. Cred ca o sa traca mult si bine pana sa il depaseasca cineva pe Eoin. Dar niciodata nu stim ce noi actori apar pe marile si micile ecrane21

3) Pe locul trei in top 5-ul actorilor mei preferati e nimeni altul decat batranul motociclist fantoma, Nicolas Cage. El a spus ca iubeste Romania pentru ca aici nimeni nu te judeca (PS: S-a imbatat in Bamboo-ul din Bucuresti pana era la un pas de coma alcoolica, si barmanii ii mai dadeau21). Mi-a placut, cel mai mult in rolul lui Seth in filmul "City of Angeles" Imi amintesc perfect ca inca eram mica, n-aveam decat vreo 8-9 ani si l-am vazut pe Nicolas Cage in filmul ala si i-am zis la taicameo ca "Seth ii nume de demon" si el mi-a zis "Da, da asta ii un inger". Am fost total uimita sa vad ca taicamio stia filmul cap-coada O.O. Mi se parea ceva incredibil sa sti un film cap-coada la anii aia. Ce stiam eu erau toate replicile din Familia Flinstones. Si de atunci imi plac filmeme39 Apoi l-am intrebat pe taicamio cum il cheama pe asta si mi-a zis ca-i Nicolas Cage. Mai tarziu am vazut si Gost Rider, si am aflat si ca era filmat ibn Romania pe Transfagarasean. Imi place actorul, e chiar bun.

2) Pe locul 2 se afla o actrita, care isi merita pozitia aici. Helena Carter, sotia lui Tim BUrton, cu care are un copil. Ce ma impresioneaza e ca sunt cel mai solid cuplu de la Hollywood "?.Oricum, e o actrita care mereu isi schimba rolurile si privirea, doar ca ma enerveaza ca poarta aceeasi si aceeasi si aceeasi peruca i ntoate filmele in care joaca pentru Tim Burton21. Rolusri ale ei care mi-ai placut...hmm...mama lui Charile in "Charile and the chocolate factory" si doamna familie Collins in "Dark Shadows". Marutirsesc ca n-am vazut-o in nici un film care nu e facut de Tim Burton39 Dar o s ama uit21

1)Pe locul 1, fara nici o indoiala, Johnny Depp, pentru mine un model si cel mai bun actor. Johnny Depp e proabil cel mai versatil actor de la Hollywood, si poate juca orice, dar orice rol. Plus ca prin prietenia si colaborarea lui cu Tim Burton se creeaza cele mai mari capodopere ale filmului (cel putin pentru mine). Filmul care m-a impresionat cel mai mult, si care dupa mine, e cel mai bun film facut vreodata, estr Edward Scissorshands. Povestea e atat de...profunda si are un mesaj si mai profund. Filmul m-a ajutat foarte mult, si mi-a aratat ca eu nu sunt deloc ciudata. un baiat cu mainile din foarfece nu e ceva ce vezi la tot pasul. Felul in care Johnny interpreta personajul era absolut special, si niciodata, dar niciodata n-am mai vazut asa interpretare. Plus ca, pentru al recunoaste intr-un film vazut la intamplare fara sa-i vezi titlul e imposibil. In toate rolurile e diferit. Alte roluri a lui Johhny care mi-au mai placut ar fi Willy Wonka din "Charile and the chocolate factory" Ed wood din..."Ed Wood"21 Mad Hatter in "Alice in Wonderland" si normal Jack Sparroe in "Piratii din Caraibe". Si inca un lucru care m-a facut sa fiu mandra ca sunt o fana a lui Johnny Depp e faptul ca i-a aratat lui robert parkingson cum se joaca un rol de vampir in "Dark Shadows". Inca ceva...nu-si pune viata personala in fata camerelor de filmat, doar pentru publicitate la fel cum o fac toate vedetele moemntului. Chiar imi pare rau ca s-a despartit de d-na Vanessa Paradise, si mai ales imi pare rau pentru copii lui. In inchiere, pentru mine, Johnny Depp e un model.



Si mai sunt multi actori care imi plac, gen Jim Carrey, Orlando Bloom, Justin Timberlake, Vanessa Paradise,Edie Murphy Angelina Jolie, Brad Pitt, Arnold Scwatzeneger, Antonio Banderas (dupa Once Upon a TIme in Mexico21), Eva Green si cum sa nu-ti placa Daniel Radclife? Si ca actori romanesti, majoritatea generatiei tinere n-o prea am la suflet, din cauza tampeniilor in care joaca, dar imi plac persoanele gen Ion Haiduc, Stela Popescu si Costel Baloiu. Si ca tot vorbeam de generatia tanara, am uitat sa-l metinonez pe Asha Butterfield.

Exista 2 actori pe care nu pot sa-i suport deloc. Leonardo Dibroschio si robert parkingson.
[Imagine: universul1.jpg]

#35
Actori

Aproape 17 ani de viata mi-au placut foarte mult urmatorii actori George Clooney, Bruce Willis, Sean Connery si Leonardo di Caprio din vina mamei mele. Ne-am uitat la multe filme impreuna de cand sunt mica si pana acum si era logic sa inceapa sa-mi placa actorii ei preferati. Si acum imi plac cei mentionati si ma uit cu placere la filme in care joaca si ei ( de exemplu sunt indragostita de "League of Extraordinary Gentlemen" desi este privit ca un film mediocru ). Bun, a urmat apoi un al doilea val, actorii pe care i-am descoperit singura si fata de care am dezvoltat la o vreme o mare obsesie, doar ca acum nu mai sunt la fel de crazy in love after them; but, then again, I still enjoy seeing them in movies or shows. Printre care se afla: Jared Padalecki, Jensen Ackles, Hugh Laurie, Robert Sean Leonard. Da, i-am descoperit prin intermediul serialelor Supernatural si House, dar asta nu m-a oprit sa vad si alte filme d-ale lor precum House of Wax ( remake-ul ), Dead Poets Society, Thomas Kinkade's Christmas Cottage, Friday the 13th samd. Si mai e si Johnny Depp, care m-a prins cu seria Piratiilor din Caraibe si de atunci ma uit la toate filmele in care joaca.

In prezent insa sunt indragostita si obsedez ( prin asta se intelege ca tumblr-ul meu e plin cu poze sau citate sau orice altceva related to them ) sunt Christopher Eccleston, David Tennant, Matt Smith, John Barrowman, Ben Whishaw, Michael Fassbender, Jude Law, Robert Downey Jr, Chris Evans, Chris Hemsworth si Matthew Gray Gubler. O parte au jucat in Doctor Who unde m-am si indragostit de ei, altii in The Avengers sau Sherlock Holmes. Cazurile cu steluta si fundita sunt Ben Whishaw si Matthew Gray Gubler care au avut si au o influenta foarte mare asupra vietii mele. Asa m-am apucat sa citesc Poe sau Keats de exemplu. De la ei incerc sa deprind ceva si din activitatea pe care o au in afara studiourile si ulterior ajung sa ii iau ca si modele de viata.

Aici mai e cazul special al lui Zac Efron, pe care trebuie sa-l recunosc ca-l indragesc. Nu, nu am suportat de nicio culoare cele trei filme HSM, dar mi-a placut mult in 17 again, Me and Orson Welles sau in episodul acela absolut demential din NCIS ( Deception ).

Actrite

Helena Bonham Carter, Keira Knightley, Helen McCrory, Billie Piper, Karen Gillan, Catherine Tate . Acum imi dau seama ca toate sunt britanice si o buna parte dintre ele le-am indragit dupa ce le-am vazut in Doctor Who. Ce-i drept la nivel de actrite nu am un numar la fel de mare ca la actori. Poate si pentru ca niciodata nu mi-am batut capul cu actritele care-mi plac.
River! Make her blue again!

#36
Eu nu imi clasez actorii preferati in functie de anumite criterii. Insa, recunosc ca si eu ii incadrez in doua categorii: cei care imi plac si cei care imi sunt indiferenti. Precizez ca cei care imi sunt indiferenti nu imi sunt antipatici, nu exista actori impotriva carora sa am ceva, numai ca... Pentru mine sunt nuli. Iar cei care ma atrag sunt actorii care arata si joaca la fel de bine. Da, stiu! Ironic, nu?!
De exemplu, Jensen Ackles este un material destinat Oscarului. Acest om nu este doar un chip frumos, ci si un talent rar. El contribuie la o scena in care nu are nimic de spus doar cu prezenta si expresia faciala. Imi doresc ca intr-o zi sa imi gasesc cuvintele potrivite pentru a caracteriza corect aceasta personalitate.
Imediat sub, nici din topul meu nu lipseste maretul si adoratul Johnny Depp. I mean, c'mon! Cum sa nu indragesti personajele acestui mult iubit si carismatic actor. Personaje ca Edward-Maini de foarfece, sau ilarul Jack Sparrow te fac sa il placi si mai tare.
Urmeaza, nimeni altul decat Orlando Bloom, actorul care sfasie inimile foarte multor tinere. Personaje cunoscute ca Legolas Greenleaf din LOTR sau Will din Pirates of Caribbean, l-au ridicat pe pozitia pe care in prezent o ocupa, aceste productii bucurandu-se de un succes enorm.
In topul meu se mai numara bine-cunoscutii David Tennant, Will Smith, Keanu Reeves si multi, multi alti. Dar pentru asemenea stele ai nevoie de mult timp si inspiratie pentru a-i descrie. Iar eu, in momentul de fata, nu o am nici pe una, nici pe cealalta.
Dar, haideti, oameni buni! Sunt atat de multi actori buni pe aceasta lume, iar voi lasati thread-ul sa moara. Desteptarea!

[Edit]: Am revenit cu un Edit, deoarece am realizat ca uitasem actorul ce imi completeaza existenta. Adoratul si minunatul Jack Gyllenhaal, pe care l-am urmarit in filme exceptionale si voi da doar doua exemple, pentru a nu va incarca mintea: Brokeback Mountain & The Day After Tomorrow.
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#37




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)