Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top actori preferati

#21
Sa vedem...

Top 5 actori/actrite preferati/preferate:

1. Johnny Depp - pe langa faptul ca e un geniu, mai arata si bine. M`a surprins cu multe roluri neobisnuite, pe care le joaca intr-un mod exceptional. Deci pur si simplu merita locul 1 :X.

2. Orlando Bloom - nu`l pun in top, pe locul 2 doar pentru ca arata bine. Am vazut majoritatea filmelor in care joaca si mi`a placut mult mult.

3. Jim Carrey - cred ca prima oara l`am vazut in Masca. De atunci am tot urmarit filme si la toate mor de ras. Este cu adevarat un actor de comedie exceptional ^^.

4. Kate Hudson - e o actrita super buna, am tot vazut filme cu ea si niciodata nu m`a dezamagit...+ ca arata si bine 10

5. Hilary Duff - desigur ca puteam sa pun pe alt cineva pe locul asta. Sunt actori mult mai talentati decat ea. Totusi nu m`am putut abtine. Rolurile ca cele din The Perfect Man sau O Cenusareasa moderna m`au cucerit.



[Imagine: 28223o2.jpg]
My manga list



[Imagine: chibi_1290.gif]
, chibi-ul lui anonim_alex

Feed, cum il cheama p`asta? Asta de sus 5



[Imagine: mkdlaw.jpg]

#22
Actori preferati:X
Topul celor preferati actori si actrite:X

Actori mei preferati sunt:
1.Antonio Banderas-"The Mask of Zorro"(soper film,sincer acolo m-am indragostit de el:X:X)
2.Johnny Depp-"Pirates of the Caribbean"(nu prea ma fascinat filmul dar Johnny da4)
3.Orlando Bloom-"The Lord of the Rings"(senzational film,mia placut fiecare parte,l-as revedea de foarte mult ori)
4.Robert Pattinson-"Twilight" (pai...twilight,mi-a placut si o sa-mi placa,este un film palpitant si te tine cu sufletul la gura:X)
5.Anthony Hopkins-"The Wolfman"(hmm,barbatul asta este foarte atractiv,este un actor foarte bun si un tip foarte misterios,dupa parerea mea,deci...imi place21:X)

Actritele mele preferate sunt:
1.Miranda Richardson-"Meriln" (actrita nemaipomenita dupa parerea mea,imi place foarte mult,este preferata mea,o iubesc foarte mult4:X)
2.Meryl Streep-"Mamma Mia!"(nu inceteaza niciodata sa ma surprinda aceasta actrita,imi place foarte mult cum joaca si ca persoana este draguta,imi plac toate filmele ei)
3.Amanda Tapping-"Stargate SG-1"(draguta,chiar foarte draguta,imi place cum joaca la nebunie)
4.Drew Barrymore-"Charlie's Angels"(filmul "ingerii sunt Charlie mi-a placut si absolut ca imi place si de Drew,este o actrita simpatica)
5.Sharon Stone-"Basic Instinct"(cool,deci este chiar cool,super actrita,frumos talent si o frumusete carismatica)

Pai acestia sunt pe putin cei care imi plac,sunt o multime21,e clar ca stiu foarte multi daca imi plac la nebunie filmele.:X!!
Bye and kissu :bye:
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#23
Hmmm...pai sa vedem:
1) Now and for ever Will Smith. Primul film in care l-am vazut jucand a fost Bad Boys. Imi place absolut tot la el, cariera, carisma si cum isi conduce familia. Are principii care imi sunt pe plac. Cred ca filmul preferat in care a jucat e ' I am legend'. Am plans la finalul acelui film. Anywho, nota 10.
2) Daniel Radcliffe. Rolul lui ca si vesnicul Harry Potter l-a adus pe culmile gloriei dar nu cred ca mai e cineva care sa il fi interpretat atat de bine pe acel ochelarist.
3) Robert Pattinson din rolul lui in 'Remember me'. Bineinteles, imi place cum joaca si in Twilight si Harry Potter insa eu cred ca rolul asta a fost perfect pentru el.
Actrite preferate nu am...gomene.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#24
Actori preferati...
1.Brad Pitt
2.Johnny Depp
3.Will Smith
4.Eddie Murphy
5.Robert de Niro
6.Jim Carey
7.Adam Sandlers
8.Gerard Butler

Actrite preferate...
1.Angelina Jolie
2.Renee Zellweger
3.Penelope Cruz
4.Jennifer Lopez

#25
O să fie o listă relativ lungă( în special la prima categorie*laughs* ).

Top actori:

1. Johnny Depp - întotdeuna o să fie primul pentru mine. Este actorul meu favorit de câţiva ani buni şi sunt convinsă că asta nu o să se schimbe. Îmi place felul în care îşi abordează rolurile, felul cum oferă caracter personajelor şi faptul că reuşeşte să abordeze atât roluri dramatice, cât şi unele mai puţin dramatice.

2. Jensen Ackles - pasiune destul de recentă- odată cu frenezia pentru 'Supernatural', mai exact. Este pur şi simplu genial în rolul lui Dean şi pot spune că i se potriveşte ca o mănuşă- ador felul în care îşi spune replicile şi că reuşeşte întotdeuna să mă facă să râd.

3. Jared Padalecki - idem ca şi Jensen, din SPN, în rolul lui Sam, fratele lui Dean. El completează personajul lui Jensen şi suplimentează doza de umor.

4. Al Pacino - unul dintre cei mai buni actori ai Hollywoodului, care a avut parte de roluri de excepţie( preferatele mele: John Milton in 'The Devil's Advocate' and Jack Gramm in ' 88 Minutes' ).

5. Hugh Jackman - din nou un foarte talentat actor pe care este imposibil să nu-l remarci( în special pentru seria 'X-Men' , dar şi pentru rolul din 'Kate & Leopold' ).

6. Robert Downey Jr. - este un actor care are destul de multe filme la activ- eu personal am văzut foarte puţine dintre ele, deşi asta nu m-a împiedicat să nu-l plac. Printre rolurile cele mai cunoscute sunt: Tony Stark/Iron Man din seria ' Iron Man' şi Sherlock Holmes din seria cu acelaşi nume( mi-a plăcut mult rolul din Holmes, a fost foarte atractiv ca personaj).

7. Jude Law - în primul rând trebuie să menţionez că ador acel accent britanic şi că indiferent de rol o să fie un lucru pe care nu-l pot trece cu vederea* are ceva persoana lui care pur şi simplu te face să-l placi din prima).

8. Jim Carrey - după mine unul dintre cei mai buni actori de comedie care s-au făcut remarcaţi. Aproape fiecare producţie în care apare are un mare succes şi este imposibil să nu remarce cineva cât de talentat este.

9. Orlando Bloom - un alt actor care mie personal îmi place foarte mult şi care şi-a demonstrat talentul atât în LOTR cât şi în seria 'Pirates of the Caribbean'.

10. Şi ultimul, dar nu cel din urmă: Alan Rickman - l-am adorat ca şi Snape în seria HP, dar şi în 'Perfume: The Story of a Murderer' and 'Nobel Son'.


Acum, top actriţe:

1. Keira Knightley - actriţa mea preferată, în special datorită rolurilor din 'Pirates of the Caribbean', ' Domino' şi ' The Duchess' * rolul din Domino mi-a plăcut cel mai mult, pentru că a arătat o parte mai deosebită a Keirei* plus că-i stătea foarte bine cu părul scurt*

2. Natalie Portman - seamănă mult cu Keira* chiar la început, când nu le cunoşteam prea bine, credeam că sunt una şi aceeaşi persoană*. A avut nişte roluri foarte frumoase în 'V for Vendetta' şi ' Léon' * abia aştept să văd şi 'Black Swan' *

3. Renée Zellweger - altă actriţă cunoscută care are un talent extraordinar şi care a avut parte de tot felul de roluri, care mai de care mai diverse* am adorat-o în 'Bridget Jones's Diary'; a interpretat unul dintre cele mai comice personaje feminine din toate timpurile*

4. Winona Ryder - mi-am descoperit destul de recent pasiunea pentru ea ca actriţă, cu ocazia unui film pe care l-am văzut din întâmplare( 'Girl, Interrupted' ) şi care m-a convins de talentul ei( abia recent am văzut-o şi în 'Edward Scissorhands' , alături de Depp)

5. Şi acum ce-a de-a cincea actriţă preferată- Helena Bonham Carter - care este de-a dreptul superbă în rolul lui Bellatrix din seria HP( dar, bineînţeles, a fost extraordinară şi în rolul lui Mrs. Lovette din ' Sweeney Todd' ).
She is a living existence of selfishness.


#26
Oho, am o groaza de actori preferati : ))
Pai sa incepem cu actritele...

1. Emma Stone
[Imagine: Emma03.png]
E geniala ! O ador din toate punctele de vedere. Este atat de frumoasa, de adorabila, de amuzanta : )) M-a impresionat rolul pe care l-a avut in Easy A, filmul a fost un succes total. Dupa aceea am urmarit o groaza de filme in care a jucat si pot spune ca este o actrita in adevaratul sens al cuvantului. Chiar este geniala : ))
2. Cameron Diaz
[Imagine: bad-teacher_610.jpg]
Este atat de frumoasa o.o Ii ador parul blond, ochii, tot : )) Este o actrita foarte buna, mi-a placut toate filmele in care a jucat. Am urmarit de curand Bad Teacher, iar rolul i se potriveste de minune. Mi-au placut toate comediile in care a aparut : ))
3. Elisha Cuthbert
[Imagine: Elisha_Cuthbert.png]
Prima data am vazut-o jucand in Casa de ceara. Mi-a placut din prima clipa. Este tare draguta si ii sta bine blonda. Dupa am mai urmarit si The girl next door si My sassy girl. Pot spune ca am adorat-o in My sassy girl. Rolul i s-a potrivit. Este tare amuzanta, e foarte crazy : ))
4. Scarlett Johanson
[Imagine: th84.jpg]
She\\\'s so beautiful ! Mi-a placut de ea in Despre barbati si nu numai. Era personajul meu preferat de acolo. Nu am urmarit multe filme cu ea, insa eu tot o ador, din toate punctele de vedere. She\\\'s too cute.
5. Leighton Meester
[Imagine: icon_55sdkfjsdlr345.png]
Este preferata mea din Gossip Girl : )) Dupa ce am urmarit primele episoade din serial, m-am indragostit complet de ea xD. Este atat de frumoasa, geez .___. O ador, joaca foarte bine si are un zambet asa cute. Imi place, de asemenea, si cum canta. Chiar are o voce adorabila.

Si actorii...

1.Jensen Ackles
[Imagine: JA_av3-5.png]
Doamne, il ador : )) L-am vazut jucand doar in Supernatural si mi-a fost de ajuns. Este actorul meu preferat. Imi place la nebunie de el, mai ales rolul pe care il are in Supernatural : )) Am vazut multe interviuri cu el and he\\\'s just too cute. E extrem de amuzant, de nebun o.o God, he\\\'s married xD.
2. Misha Collins
[Imagine: S04E01_03.jpg]
Pai, da, dupa Jensen vine Misha, care joaca si el in Supernatural : )) Il ador, e atat de adorabil >.< Am mai vazut un film in care a jucat, insa nu m-a impresionat chiar atat de mult. Rolul din Supernatural i se potriveste : )) He\\\'s so dorky.
3. Chris Evans
[Imagine: chrisevans1.png]
Ah, el e superb 105 Are un corp >.< Ma gandesc numai la prostii acum : )) Imi place de el, din toate punctele de vedere. Mi-a placut rolul lui in Push si in Fantastic Four. Si in Not another teen movie a fost extrem de funny. E atat de cute si amuzant, iti e greu sa ii rezisti : )) Eu una nu pot ._.
4. Johnny Depp
[Imagine: icon9.gif]
Cui nu-i place de el ? : )) Eu il ador inca de cand eram mica, idolul meu. Bine, normal ca pe parcurs am intalnit alti actori care m-au impresionat mai mult, insa el va ramane mereu in topul meu xD. Este perfect, pur si simplu nu ii poti gasi defect.
5. Orlando Bloom
[Imagine: orlando_bloom_001_052407.jpg]
Tipul asta e genial : )) Mi-a placut extrem de mult de el in Lord of the rings, dupa care l-am adorat in Piratii din Caraibe. Pacat ca nu a aparut si in ultimul film, dar eh, asta e : )) Am mai urmarit si alte filme cu el: New York I love u , Troia, Love and other disasters, Main street si altele. In toare l-am adorat xD.
6. Jake Gyllenhaal
[Imagine: jake14.gif]
L-am vazut jucand doar in Printul Persiei si Love and other drugs, insa imi place enorm de mult de el. Ii ador ochii. Sunt pur si simplu geniali. Are un zambet si un ras molipsitor >.< Chiar e extrem de adorabil.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#27
Igh, de ce nu poate scrie omul aia trei actori preferati, nu aia draguti and stuff? O pierdere de timp. .-.
1. Kim Nam Gil - dah, logic. 29
2. Johnny Depp - hai ca-mi place oamanul asta. 4
3. Nealocat de nimeni. Yondaime (defapt, cred ca doi ramane liber, iar Johnny trece pe al treilea, nu-mi place asa de mult, dar joaca bine)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#28
Locul 1 este de departe rezervat pentru Daniel Day-Lewis care m-a impresionat foarte tare in copilarie cand am vazut My left foot...Un actor genial care este prea putin apreciat pentru valoarea sa

2. Christian Bale care se afla printre preferati mei...mi-a placut foarte mult in American Psycho si The Prestige.

3. Tom Hanks.
It's a game...

#29
Ioioi, greu de ales, mai ales cum sunt eu, aleg cu greu anumite lucruri. Pai am sa-i clasific in 2 cate gorii:
Actorii ce m-au facut sa rad cu lacrimi(mbine, sa nu exagerez, dar au fost cateva situatii lacrimogene):
1.Johnny Depp-logic ca in seria de exceptie Piratii din Caraibe
2.Jensen Ackles-pentru rolul din Supernatural, desigur. Serialul meu favorit 4!
3.Alan Ritchson-rolul lui Thad Castle in serialul care chiar m-a facut sa rad cu lacrimi, Blue Mountain State.
4.Darin Brooks-tot din Blue Mountain State
5.Eddie Murphy
6.Terry Crews

Top cei mai buni actori:
1.Johnny Depp-pe langa umor, joaca si foarte bine, de aceea il pun pe primul loc, mai ales pentru rolul din The Tourist(awsome).
2.Jason Statham-in oirce film, actorul asta joaca extrem de bine: The Expendables, The Mechanic, Crank. . .si multe altele.
3.Vin Diesel-foarte bun actor, are o voce ce as dori sa o am si eu pe la 20 de ani. Rolurile in care a jucat si m-au atras au fost in seria Fast and Furious, Triple X.
4.Sylvester Stallone-lucruri mari a facut la viata lui, mai ales ca acum a reusit sa stranga atatia actori intr-un singur film:The Expendables.
5.Jensen Ackles
6.Nicolas Cage
7.Dolph Lundgren
8.Bruce Willis
9.Arnold Schwarzenegger
[Imagine: tumblrlx7b30asgu1qg0svn.gif]




#30
Actrițe preferate :

1. Sandra Bullock

[Imagine: sandra_bullock_instyle_czech_july_3.jpg]

Va fi mereu pe primul loc în topul meu. Mi se pare că joacă atât de bine și de natural, în orice film. Poate să își modeleze caracterul pentru orice personaj și orice gen de film, deși are o înclinație pentru cele romance. Am adorat`o în The Proposal, The Lake House și 28 Days, deși și în celelalte filme mi`a plăcut. (: O iubesc și ca persoană, a trecut prin multe ( divorțul și toate scandalurile din`ainte de el ) și totuși a rămas puternică.

2. Amber Heard

[Imagine: ah50.png]

Lăsând la o parte faptul că tipa este, fără doar și poate, superbă, joacă pe măsură. Pare delicată la prima vedere, dar poate juca în filme care nu par a fi genul ei. Primul film în care am văzut`o a fost ExTerminators, unde era așa adorabilă și parcă rolul lui Nikki fusese făcut pentru ea. De curând am văzut`o în The Stepfather, The Rum Diary ( unde la unele faze părea cam falsă, dar chiar și așa mi`a plăcut ) și Drive Angry ( nu prea a fost genul meu, dar treacă meargă ). Ca persoană, nu o știu așa bine, dar la aproape 26 de ani, mi se pare împlinită cam pe toate planurile. (:

3. Angelina Jolie

[Imagine: sdewae.png]

O iubesc pe tipa asta super mult. E atât de frumoasă, talentată și un om minunat. Ca actriță, poate să joace personaje atât de complexe ( spre exemplu în Girl, Interrupted ) și mă încântă de fiecare dată. Cred că singurul film în care nu mi`a plăcut așa mult a fost The Bone Collector, unde nu știu... Mi s`a părut cam falsă, but eh, am trecut peste. Mi se pare că face un cuplu frumos cu Brad Pitt și îmi pare rău că gemenii lor ( printre singurii care sunt chiar ai lor ) au dawn. ): Anyway, o ador și niciodată nu cred că mă va putea dezamăgi. (:

Actori preferați :

1. Leonardo DiCaprio

[Imagine: Dicaprio-iCon.png]

Doamne, îl adoooooo~r îngrozitor de mult. Cred că filmul în care mi`a plăcut cel mai mult a fost Inception ( care a și fost filmul meu preferat, până în decembrie 2011 ), dar și în J. Edgar mi`a plăcut destul de mult. Deși multora le`a plăcut cum a jucat în Titanic, nu pot spune că acela a fost cel mai strălucit rol al lui - desigur, a fost bun ( doar datorită lui am suportat să mă uit la Titanic ), dar parcă îi lipsea ceva. Din câte am înțeles, anul ăsta e foarte plin pentru el, filmează la trei filme, așa că de abia aștept să`l văd. Din păcate, îmi pare rău că iese cu o pițipoancă româncă, care a ajuns mare și tare în Italia.

2. Johnny Depp

[Imagine: jd08.jpg]

Oh, boy. <3 Nu cred că există prea multe persoane cărora să nu le placă de el. Este talentat și adorabiiiil. <3 Cred că primul film în care l`am văzut cu el a fost primul din seria Pirații din Caraibe. Apoi a urmat Charlie and The Chocolate Factory. :') Este talentat ( evident ) și`mi vine să sar pe el de fiecare dată când îl văd în vreun film, lol. Ultimul film pe care l`am văzut, cu el în rolul principal, este The Rum Diary, unde mi`a plăcut la nebunie. <3 Ca persoană este genial, are niște copii superbi cu Vanessa Paradise ( de care sincer, nu`mi prea place ). Cu Winona Rider parcă îi stătea mai bine. D:

3. Justin Timberlake

[Imagine: justin-timberlake-hottest-2-8-07-1.jpg]

Deși e relativ de curând actor, mi se pare că joacă incredibil de bine. Sincer, l`am văzut doar în Bad Teacher, Friends With Benefits și In Time ( noul meu film preferat ), dar e foarte tare. Sincer, nu credeam că poate juca așa bine, m`a impresionat prima dată. Ca să o spun p`aia dreaptă, joacă mai bine decât cântă ( nu că aș știi mai mult de două melodii de la el ). De viața lui personală nu mai știu prea multe, nu știu dacă are prietenă or anything. Dar mi se pare o persoană bună - singura lui greșeală e că a vrut să fie managerul lui Justin Bieber ; thanks, Lord, că a pierdut în fața lui Usher. (:

Pe undeva pe aici ar mai intra Natalie Portman, Katherine Heigl și Tom Felton. (:
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)